90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 17 Апр 2024, 00:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 199 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2011, 13:10 
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2011, 12:08
Мнения: 2
Kачамак

Който обича качамак -
Сварявате си го според указанията на пакета.
Изсипвате си го в чиния.
Запържвате си 1 глава лук нарязан на полумесеци в малко олио докато карамелизира
и добие леко кафяв цвят, поръсвате солчица и разстилате върху качамака.

Мноооого вкусно става.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2011, 22:34 
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2011, 21:41
Мнения: 4
Местоположение: София
Вегетарианска пица
(без кашквал!):

за блата-готово тесто от магазина :) и отгоре каквото се сетите. Аз обикновено пека върху глинен сач, като разстилам блата върху хартия за печене, отгоре намазвам с 2-3 лъжици доматено пюре, ръсвам малко зехтин и редя сурови чушки на колелца, гъбки, маслини, резенчета домати и царевица.
Поръсвам с подправка за пица, в основата на която е риган.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012, 10:09 
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2011, 21:41
Мнения: 4
Местоположение: София
Фарфале с троен доматен сос

Оригиналната рецепта е на адрес: http://www.gotvetesmen.com/recipes/cate ... pe_505.php
За да е по диетата трябва да се махне само пармиджаното.

Аз сготвих с продукти, които ми се намираха: 250гр разноцветни фарфале (грамаж преди варенето) се сваряват в подсолена вода по указанията на пакета. Отцеждат се и се заливат със следния сос, който предварително е сгъстен в тефлонов тиган: 2л.зехтин, 1/3 буркан консервирани белени домати с магданоз,1/2 ч.л. сух чесън, 3 щипки сух риган, 3 черни и 3 зелени нарязани маслини, 1 ч.л. сол, 2 лъжици доматено пюре за сгъстяване. Разделя се 2 към 1 за обяд и вечеря.
Мноооого вкусно се получи!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2012, 12:45 
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2012, 15:39
Мнения: 4
АЗ вчера си направих кекс,чиято рецепта взаимствах от bg-mamma.Тъй като нямах локум сложих само шоколад. Получи се добре. Дано да ви хареса :

Кекс с шоколад,орехи и локум

2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
3 с.л. олио
3 с.л. вода
1 с.л. нес кафе
1/2 пак. бакпулвер
няколко парчета локум и шоколад нарязани на малки парчета(колкото половин блокче шоколад)
малко орехи,нарязани на дребно.
Яйцата се разбиват със захарта, брашното се пресява с бакпулвера и се добавя към яйцата .
Слага се олиото, водата,орехите,кафето и се изсипва в намазнена и набрашнена форма.Слага се в предварително загрята фурна на 200 градуса върху решетката(но най-отдолу).След като се леко запече се нареждат отгоре парченцата локум и шоколад и леко се притискат надолу.Пече се 25-30 мин.Като последните 15-на се пече на горен реотан.
*Преди слагах всичко заедно,но така ми падаше шоколада на дъното и залепваше.
Сега си стои посредата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2012, 17:35 
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2012, 20:28
Мнения: 1
Момичета вижте какво намерих за вечеря на въглехидратния ден.Не съм го правила, но рецептата ми изглежда добре.


Сладкиш без захар, яйца и мляко

1/2 буркан конфитюр
1/2 ч.ч. олио
равна ч.л. сода
1/2 ч.ч. счукани орехи
1 ч.ч. хладка вода
1 ванилия
1 ч.л. канела
брашно


* В дълбока купа с лъжица се разбъркват конфитюра, олиото, содата, ванилията, канелата, ореховите ядки, водата и брашно за гъста смес.
* Тестото се изсипва в намаслена тавичка, заглажда се с нож и сладкишът се пече в предварително загрята умерена фурна 15-20 мин. до червеникавокафяво.
* Ръси се с пудра захар, докато е горещ.

Автор: Йорданка

_________________
[URL = http://lilyslim.com] [IMG] http://swlf.lilyslim.com/s0Lgp2.png [/ IMG] [/ URL]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2012, 23:14 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2012, 15:40
Мнения: 12
Една от най-любимите ми рецепти -

Шоколадови бисквитки с парченца шоколад:

1 + 1/4 ч.ч брашно
1/3 ч.ч. какао
1/2 ч.л. сода бикарбонат
150г масло на стайна температура
2/3 ч.ч. кафява захар
1/4 ч.ч. бяла захар
Щипка сол
2 ванилийки
1 яйце (в оригиналната рецепта го няма, но според мен стават по-добре с него)
200г накълцан натурален шоколад ( аз взимам Своге и го режа така, че 1 парченце става на 4)

В купа се смесват брашното, какаото и содата. В друга, по-голяма купа, се разбива маслото, към което се добавят и 2та вида захар, солта и ванилията. Разбива се още 2мин. По желание се слага яйцето. Добавят се сухите съставки от първата купа и се разбива още малко - само колкото да се смеси всичко. Слага се и накълцания шоколад и се разбърква за последно.
Тестото се разделя на 2 равни части и всяка се увива във стреч-фолио под формата на салам. Слагат се в камерата за 15-20мин, докато фурната се загрява на 160градуса. Нарязват се от "салама" кръгчета, дебели около 1 пръст и се подреждат върху тава, покрита с хартия за печене, на разстояниеот около 3 пръста. Пекат се 11мин. (При изваждането изобщо не изглеждат готови, но след като поизстинат, се стягат)
Аз ги обичам най-много все още топли, но не горещи. Да ви е сладко! :)

_________________
I am young enough to know everything.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 22:12 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 13:38
Мнения: 13
Относно

Kекса на американските домакини


става супер,днес го направих.
Нищо по лесно и по евтино не съм правила досега.
Опитайте и вие,заслужава си.

Ето и продуктите:
3ч.ч.брашно
2ч.ч. захар(Сложих чаша и половина и стана доста сладко)
2/3 ч.ч.олио
2 ч.л оцет
1 ч.л. сол
2(равни,не с връх)ч.л сода
2 ванилии
2 ч.ч.вода
5-6 с.л какао
В тавата в която ще се пе4е се слагат първо сухите продукти,разбиркват се и се заливат с течните.Бърка се с вилица,докъто стане еднородна смес.Пече се в предварително загрята на 180 градуса фурна,около 30 мин(пробваите с клечка кога е готов)В рецептата която намерих пишеше да се залее с глазура от 50гр.пудра захар,50мл вода,50 гр.масло и какао на вкус,но мен ме домързя да го заливам.Стана си чудесен и без глазура.
Надявам се да ви хареса :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 23:09 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 13:38
Мнения: 13
АРПА ФИДЕ със салата

Слагаме в тиган малко олио,запържваме в него половин пакет арпа фиде(От семейството на макароните е ,прилича на ориз,но по скоро е кус кус с оризова форма),добавяме вода,но толкова колкото да изври,за да не се налага да го прецеждаме.Слагаме сол на вкус.Добре е да започнем с не много вода,ако се наложи се добавя ,докъто стане готово.След като го махнем от котлона,слагаме една лъжица маргарих,разбъркваме.Това си е вкусно и само така да се яде,но става уникално ако се сложи в шопската салата,естествено ще си спестим сиренцето,защото в този ден не ни е позволено :)

Да ви е сладко!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2012, 22:51 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 13:38
Мнения: 13
ПЪРЛЕНКИ

брашно,вода,мая.сол,захар.
Немога да ви кажа грамажи,защото винаги всичко правя на око,но целта е да получим меко еластично тецто,което да е меко,но да не лепне.Мачта може да е суха или кубче,жива мая.Ако използвате купчето,трябва да се разтвори предварително с малко хладка бодичка и брашно,в нея се слага и лъжичка захар.Като се разбърка като боза се наръцва отгоре и се оставя на топло да шупне.Със сухата мая става по лесно.Тя се смесва с пресятото брашно.Та смесваме брашното с маята,ръсваме сол и захар(1к.л),и започваме да добавяме вода и да месим.Месим,месим,месим....докъто получим желаното тесто.Правим си топки и започваме да ги точим.На загрят тефлоноф тиган,леко подмазан с нещо,печем от двете страни,намазваме с малко маргаринче,ръсим с чубричка и ядем докъто са топли :)
ще се разтърся да си припомня какви плънки съм чувала.Едната беше маслинова паста,опитвах веднъж,много е хубаво.
Айде успех утре и аз съм на пърленки,ще ги омеся още сутринта,че е неделя и ще направя мекички на детето и таткото със същото тесто!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2012, 10:23 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2011, 19:12
Мнения: 22
Постни палачинки с плънка от гъби
(по рецепта от словашката книжка за диетата)


1 чаша бяло брашно
1 чаша пълнозърнесто брашно
2-3 чаши газирана вода (с 3 чаши по-лесно се разпределя в тигана, оригиналната рецепта от книжката е с 2)
2 щипки сол
2 щипки захар
4-5 лъжици олио
1 щипка бакпулвер

Първо излейте водата в съд, добавете захарта и солта; след това добавете брашното и олиото, накрая бакпулвера. Палачинките се пекат (изглеждат и почти миришат) като трдиционните палачинки. Готовите може да се мазнат с масло евентуално

За плънката: гъби, чесън, копър, сол черен пипер, мазнина и малко вода се задушават, докато станат готови. Готовата плънка се завива в палачинките и стават много вкусни.

----------------------------
Брускети

Необходими продукти:

типов, ръжен или пълнозърнест хляб
2- 3 домата
1 морков
50гр маслини

Приготвяне:
Доматите се попарват във вода, обелват се, махат се семената и се минават през ренде. Морковите и маслините също. Получава се пюре,което се сгъстява с 1-2с.л. зехтин. Режат се тънки филии хляба и се маже на тънко със сместа. Подрежда се в тавичка и се пече във фурна на 180-200 градуса. След като ги опекат се чупят на по-малки хапки с големината на брускети
-------------------------------------

Питки със зехтин и маслини

Продукти за 6 порции

1кг. готово хлебно тесто
по 100 гр. различни маслини
1 връзка магданоз
2-3 стръка риган
1/2 к.ч. зехтин

Маслините се обезкостяват и режат на дребно. Смесват се нарязания магданоз и риган. Тестото се разделя на топки. Във всяка топка се прави дупка и се пълни с маслините. Затваря се с тестото. Всяка топка се потапя в зехтин и се нареждат в тава. Оставят се да втасат. Когато станат готови, се пекат в умерена фурна 30-40 мин. Десет минути преди да се извадят, се пръскат с вода, за да омекне коричката.
--------------------------------------------

Бързи соленки

1 ч.ч. бира, 1 ч.ч. олио, брашно, сол
Смесват се в купа олиото и бирата, прибавя се брашно да се омеси меко тесто, сол. Разточва се на кора с дебелина около 0.5 см и се реже на ленти или с формички. Отгоре по желание може да се поръсят с ким. Редят се в намаслена тава и се пекат в предварително загрята умерена фурна до розово.
---------------------------------------

Пица -Питка

500 г брашно
1/2 кубче хлебна мая
1-2 ч.л. захар
3 глави червен салатен лук - 300 г
100 г сушени мариновани домати
1 с.л. доматено пюре
1 с.л. чесън на прах
1 с.л. риган
сол и черен пипер на вкус

1. В купа разтваряме ½ кубче мая в 70 мл хладка вода и прибавяме захар. Добавяме маята към брашното. Посоляваме и наливаме вода. Омесваме тесто и изчакваме да втаса.
2. В зехтин запържваме лук и добавяме нарязани сушени домати. Поръсваме с риган, сух чесън и доматено пюре.
3. Омесваме плънката с тестото и изсипваме в тавичка, покрита с хартия за печене.

Печем пицата-питка 10 мин. във фурна, загрята на 200 градуса. Намаляваме на 160 градуса и печем още 50 мин
--------------------------------------------------------

Oхлюв с плънка от зеле и лук

1 пакет суха мая (7 г)
1,1/2 ч.ч. топла вода
1 непълна чаена лъжичка захар
1/2 с.л. сол (или малко повече)
50 г разтопено масло
брашно за не много твърдо тесто

за плънката:задушено зеле+ 1 глава лук, пресни зелени подправки,сол

Замесваме тестото.Оставяме го да втаса около 1 час или по-малко,ако в стаята е топло.
Разточваме го на голям правоъгълник
Покриваме правоъгълника със изстиналата плънка.
Завиваме го на руло. А рулото на охлюв.Слагаме в намазнена с олио тава.Оставяме да втаса още малко.
Печем до "суха клечка".
-------------------------------------------

Чушки в доматен сос

Овалвам печени чушки в брашно и запържвам леко, изваждам върху кухненска хартия да се отцеди. След това в тигана слагам дом.сос, смачкани 1-2 скилидки чесън, лъжичка захар и риган(подправките могат да варират според вкуса ви). Поръсваме соса със струйка зехтин. Заливам отцедените чушки и поръсвам с магданоз.


Други идеи за този ден :

Зеленчукова супа с фиде

Доматена супа с фиде

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2012, 22:46 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 13:38
Мнения: 13
Ох ,ами много се извинявам на тези който са очаквали да напиша рецептата за маслиновата паста,обаче цял ден се занимавам с този форум и мъжо ми ще ме сурвака :lol:
Той е все по командировки и сега си е дошъл, обаче аз съм като обсебена, даже във фейсбук не съм влизала 2 дни...
Та за пастата:

Маслинова паста

около 300гр черни маслини без костилки, се пасират с една неголяма глава лук,малко зехтин,магданоз,пресен босилек-така за въглехидратния ден

може да се добави и варено яйце или извара,но автоматично минава в деня за белтъчини

Аз лично пърленката след като я намажа с маргарин докато е топла и я поръся с чубрица,я сгъвам на 2 като тостер и си я пълня със салата:зеле,моркови,домати,краставици или каквото имате под ръка.

Предполагам че и с лютеница ще е супер или с кьопоолу,незнам така ли се пише :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 00:53 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2012, 15:40
Мнения: 12
Лешникови бисквитки

Разглеждайки рецептите в книгата, стигам до извода, че лешниковите ми бисквитки са си напълно режимни, затова ще ви споделя рецептата:

1ч.ч. смлени лешници (или, ако предпочитате, бадеми)
2/3ч.ч. захар
1ч.ч. + 1с.л. брашно
щипка сол
115г масло, разтопено
1 голямо яйце, леко разбито
2 ванилийки
1 натурален шоколад

Лешниците, захарта, солта и брашното се смесват в купа. Към тях се добавят маслото, яйцето и ванилийките. Разбърква се хубаво. Тестото се оставя в хладилника за поне половин час (можете да го приготвите и от предишния ден).
Фурната се загрява предварително на 175градуса. От тестото се оформят малки топчета (с големината на малък орех) и върху всяко се притиска по 1 парченце натурален шоколад. Може вместо шоколад да притиснете с пръст и да напълните образувалата се дупка с мармалад по свой избор. Пекат се 10-12мин. Внимавайте да не ги препечете :)

_________________
I am young enough to know everything.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 11:38 
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2012, 12:35
Мнения: 1
Овесени бисквитки -

това е рецепта за 1 доза, но аз си направих половината и станаха 15 големи бисквити, слагах сместа с лъжица в тавата без да правя топчета и замених някои продукти като маслото , захарта и брашното и пак са много хубави. Сложих зехтин\това имах\, подсладител и царевично брашно смесено с пшенични трици за да са по диетични.
Мисля ,че става да замени позволената торта , аз хапнах 2 бисквитки и 1 мъничка топка бял сладолед за вечерята!
Успех!
Рецепта за вкусни бисквити с овесени ядки и сушени плодове, меки и пухквави и когато изстинат


http://gotvarstvo.georgievi.net/a/biscuits-oats100 гр краве масло
1 ч.ч. кафява захар
2 яйца
2 ч.ч. брашно (бяло или грахам)
3 ч.ч. финни овесени ядки
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. канела
1 пакетче ванилия

по желание:
1/2 ч.ч. стафиди (и нарязани сушени плодове) или
1/2 ч.ч. орехи, нарязани на ситно



* В купа смесете кафявата захар и маслото. Добавете яйцата и разбийте на крем;
* Смесете брашното, канелата, содата за хляб и ванилията. Пробавете и овесените ядки и разбъркайте;
* Смесете овесените ядки и разбитите яйца. Ако ще добавяте сушени плодове или ядки се добавят сега и се замесва тесто;
* Покрийте с кърпа и оставете за 1 час;
* Покрийте тава за печене с готварска хартия или леко намзнете с олио.Загрейте фурната на 190 градуса;
* От тестото оформете топчета колкото орех, които сплескайте между дланите си и подредете оформените бисквити в тавата на разстояние една от друга;
* Печете бисквитити около 8-10 мин, като го оставите около 5 мин да изстинат на скарата;

Получават се около 35-60 бисквити в зависимост от това колко големи сте направили бисквитите.

Сушени плодове и нарязани ядки можете да добавите по желание. Ако тестото ви се вижда сухо, не се изкушавайте да добавяте вода или мляко.
.
рецепта вариант на овесените бисквитки и натъргана портокалова кора – много вкусно


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 21:46 
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2012, 21:42
Мнения: 1
Макарони с доматен сос


макарони
200 г домати
1 глава лук
1 скилидка чесън
1 бр. червена чушка
1 кубче зеленчуков бульон
магданоз
1 с.л. джоджен
сол
1/2 ч.л. захар
олио

Лукът, чесънът и чушката се нарязват на едри кубчета и се запържват в малко мазнина. Прибавят се обелените и нарязани домати, джоджен, сол, захар и зеленчуковият бульон. Задушава се. Към получения сос се прибавят нарязания магданоз и се пасира. Макароните се сваряват. Всяка порция макарони се залива със соса.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012, 01:55 
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2012, 00:49
Мнения: 4
-----------------------------------------------------
Спагети с патладжан и маслини
(невероятна рецепта на Иван Звездев)

1 пакет спагети
2 патладжана - 500 г
100 г маслини
5-6 скилидки чесьн
2 с.л. каперси
10-12 листа пресен босилек (2 с.л. сух)
8-10 с.л. зехтин
сокът на 1 лимон
сол на вкус
Нарязваме патладжани на кубчета. Поръсваме сол, разбъркваме и ги оставяме да се отцедят за 10-15 минути от сока. Изсипваме спагетите в силно кипяща подсолена вода и ги варим около 10 минути. Изцеждаме спагетите и измиваме патладжаните. Нарязваме скилидки чесън на ситно. Загряваме зехтин и запържваме нарязания чесън за 20-30 секунди. След това добавяме кубчетата патладжан и пържим 5-6 минути (аз го правя по обратния начин - запържвам патладжанчетата и върху тях стисвам чесъна). Прибавяме маслини, каперси и разбъркваме. Поливаме лимонов сок (вместо лим. сок снощи сложих останалата доматена салца от чушките, за които писах по-горе). Наситняваме босилек на ивици и изсипваме спагетите. Поливаме със струйка зехтин, разбьркваме добре и поднасяме.


Аз бих искала да дам своето мнение, като се надявам не сам нахална.

Когато си купувате паста на пакета трябва да пише, че е направена само от semola dii grano duro. Много е вайно заради глутена. В Италия се произвежда 2 вида паста“ за Италия и за износ. ЗАБРАНЕНА е продажбата на паста, която не е от т.нар. твърдо зърно. Тази за износ се прави и от от двата вида зърно.

И още нещичко :) Пастата се вари преди да се поднесе. Никога не трябва да я оставяте на престоява. Т.е. преценете времето за приготвяне на соса , така че включвате навреме и втори котлон за варенето на пастата. И не я миите или преварявайте :D

Приятен апетит!

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wthpxno/]
Изображение
[/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012, 16:27 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 13:38
Мнения: 13
Макароните на баба ми :)

Загряваме в дълбок съд малко олио,гогато се нагорещи изсипваме вътре макароните,кускуса,арпа фидето....или каквото там сте си наумли.Запържваме ги за много кратко 1-2 мин.Част от тях си променят цвета в златисто...след това ги заливаме с вода.Посоляваме да бъде вкусно.Тайната е в това да се сложи толкова вода,че да изври и да не се прецеждат.Аз затова слагам малко и добавям,ако има нужда.Когато са готови се преместват от котлона.И да има в тях малко водичка,те си я дръпват.Слагаме една лъжица маргарин за аромат.Чесно казано стават супер и без да им се слагат сосове,захар или каквото и да било.
Опитайте и ще видите...от ръцете на баба е най-вкусно :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2012, 23:19 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2012, 15:40
Мнения: 12
Знам, че има вече много рецепти за сосове за паста, но тази ми се вижда много добра и реших да я споделя :) Аз ще мога да я пробвам чак след 3 дни:

Вкусен сос за паста,

2 скилидки чесън, счукани
3-4-5 печени червени чушки, обелени и без семки
1/2 глава лук
1 морков
сол, черен пипер, риган

Чесънът се задушава с малко зехтин за около минута. Прибавят се нарязаните на ситно лук и морков, както и чушките. Оставят се около 5 мин или докато лукът стане златист. Добавя се малко вода - около половин чаша, както и подправките. Котлонът се намалява и се оставя 20 мин да къкри.
Междувременно се сготвя избраната паста.
Когато сосът е готов, се пюрира с блендер/пасатор/друг кухненски робот и се слага при вече прецедената паста, след което се сервира :)

_________________
I am young enough to know everything.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2012, 23:43 
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2012, 12:41
Мнения: 3
Едно различно предложение за въглехидратния ден, включва хляб и

Гювеч - Зеленчуково ястие

Продукти:

Домати, чушки, патладжан, лук, моркови, глава от целина, нарязана на дребни кубчета, чесън, лъжичка брашно, лъжичка червен пипер, пресен магданоз, олио, сол на вкус.
В олиото се задушават лука, морковите, чушките, целината и чесъна, после се прибавя обеления, нарязан на кубчета и предварително посолен и оцеден от горчивото, патладжан, накрая нарязаните на дребно домати, когато всички зеленчуци се задушат добре се прибавя лъжичката брашно, червения пипер и се прибавя малко гореща вода за разреждане, оставя се да поври при ниска температура до пълна готовност, накрая се прибавя нарязания магданоз.

Всъщност това е класическия гювеч, но без бамя и картофи.

Може да се използва и консерва гювеч, когато няма пресни продукти.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2012, 00:57 
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2012, 12:41
Мнения: 3
Вкусен ябълков пай

Продукти:

200гр. брашно
200гр. грис
200гр. захар
ванилия
бакпулвер

Тези продукти се смесват добре в суха смес.

7 настъргани ябълки със лъжичка канела
разтопено масло - 125 гр (едно пакетче)

Приготвяне:

В намазнена тавичка се сипва половината от сухата смес, равномерно по цялото дъно,
полива се с половината от разтопеното масло,
после равномерно се покрива с настърганите ябълки с канела,
после втората половина от сухата смес
и най-отгоре отново втората половина от разтопеното масло.
Пече се в предварително загрята до 180-190 градуса фурна.

Става страхотен!

(въпросът е в маслото - рецептата е с краве масло, но тук във форума на няколко места прочетох, че не се препоръчва краве масло за въглехидратен ден, защото е от животински произход и препоръките са за маргарин, но според мене, маслото съдържа около 80 % мазнини и никакви белтъчини и също така е многократно по-здравословно от маргарина)

Моля за мнението ви?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2012, 16:55 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 22:26
Мнения: 91
Хайде и аз да се включа с една баница.

Баница с локум

Разточват се корите и се налагат с локум на малки парченца и с орехи .
Навива се кората и леко се усуква.
Пече се и после се залива със сироп като баклава.Едното трябва да е горещо.

Става страхотна.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2012, 16:59 
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2012, 22:26
Мнения: 91
И един

Лесен тиквеник

с готови кори.
На всяка кора се ръси канела, тиква и захар.
Аз ги загъвам на правоъгълници и ги запичам хубаво до златисто.

Става страхотен и лесен.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 12:40 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2011, 19:12
Мнения: 22
В един въглехидратен ден :

ЗЕЛЕНА ИЗМИШЛЬОТИНА

Задуших малко зелен лук, магданоз, копър, коприва и спанак.
Разточих две кори /дебелки станаха/.
Постлах едната в тавичка тефлонова.
Разтелих плънката, а с другата кора затворих, като подгънах крайчетата.
Запекох.

Хареса ми, но аз обичам много зелении.

Вчера :

ЗЕЛЕНЧУКОВИ БАНИЧКИ

Задуших малко лук, моркови, тиквичка, печена чушка, гъби и много малко домат.
Използвах го за плънка във фини точени кори.
Запекох.

Лично на мен мнооооого ми хареса.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2012, 20:06 
Offline

Регистриран на: 31 Яну 2012, 11:01
Мнения: 1
Ето една идейка и от мен.
Баба ми правеше една

Каша с маслини

Мисля,че е абсолютно подходяща за въглехидратния ден.
Освен това става много бързо.

Запържвам една главичка стар лук в малко олио.
Слагам 2-3 супени лъжици брашно, да се запържи и то.
После лъжичка червен пипер.
Разреждам с гореща вода да стане каша с желаната гъстота/в процеса на варене се сгъстява/
Ако е нужно се долива вода. Пускаме черни маслинки във врящата каша.Разбърквайте често да не загаря. Поръсваме с градинска чубрица.По желание се добавя лъжица оцет. Става по-пикантно.
Малко сол,защото и маслините са солени.

Да ви е сладко!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2012, 21:53 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2012, 15:40
Мнения: 12
Утре ще правя

Бананов хляб с шоколадови парченца

1,5 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. бакпулвер
щипка сол
3/4 ч.ч. шоколадови парченца (мънички)
1 ч.л. канела
100г масло на стайна температура
1 ч.ч. захар
2 яйца
2 презрели намачкани банана
2 ч.л. лимонов сок
2 ванилийки/1 ч.л. ванилов екстракт

Предварително се загрява фурната на 175 градуса. Първите 4 съставки се разбъркват в купа. В друга, по-малка купа се слагат шоколадовите парченца и се поръсват с 1 с.л. от брашнената смес и канелата (за да не потъват в сладкиша).
В голяма купа се разбива маслото, докато стане пухкаво. След това малко по малко се добавя захарта. Слагат се и яйцата, 1 по 1. После бананите, лимоновия сок и ванилията. Добавя се и брашнената смес, а след нея и шоколада. Разбърква се. Изспива се в намаслена и набрашнена тавичка по ваш избор (може такава за кекс, за хляб, за мъфини...). Пече се около 1 час, в зависимост от фурната ви, като е препоръчително за първите 30-40 мин да покриете тавата леко с алуминиево фолио, за да не изгори отгоре, а да се изпече равномерно отвсякъде.
В оригиналната рецепта има и 3/4 ч.ч. орехи, които се слагат при шоколада, но аз нямам в момента и ще ги пропусна.

_________________
I am young enough to know everything.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рецепти за 3-ти ден - въглехидратен
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2012, 18:54 
Offline

Регистриран на: 27 Фев 2012, 13:03
Мнения: 3
Сандвич за работа

задушени гъби на филийки с малко сол и пипер
няколко листа маруля
две филийки хляб (пълнозърнест)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 199 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов