90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 18 Апр 2024, 05:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 199 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2013, 22:49 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Ябълков десерт без печене

Прикачени файлове:
R19386UtilliaN56718.jpg
R19386UtilliaN56718.jpg [ 18 KiB | Прегледано 7201 пъти ]


Необходими продукти

150 г чаени бисквити (в случая – със сметана)
4 бр. ябълки (около 600-700 г)
100 г орехови ядки
100 г сухи плодове (смес от стафиди, фурми, кайсии, сини сливи, смокини)
125 г масло
1 ч.л. ром
1 ч.л. канела
60 г пудра захар
200 г заквасена сметана или цедено кисело мляко
украса – шоколадови стърготини

Начин на приготвяне

Маслото се разтопява, смесва се с рома. Прибавят се едро начупените орехови ядки и нарязаните на ситно сухи плодове. Всичко се разбърква добре. Бисквитите се начупват на едро с ръка и се прибавят.
Ябълките се обелват, настъргват на едро ренде и се поставят в наклонен съд за 5-10 минути. След това на порции се изстискват с ръце. Смесват се с канелата и захарта. Прибавят се заедно със заквасената сметана към бисквитената смес. Всичко се разбърква добре с лъжица. Готовата смес се пресипва във форма с подвижно дъно, с диаметър 20 см. Заравнява се и се поставя в хладилника за няколко часа.
Преди поднасянето се поръсва с шоколадови стърготини. Най-лесно това става с белачка за картофи. За да се получат по-едри люспи, шоколадът не трябва да е много твърд, но и не трябва да е прекалено мек.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 00:40 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
ВКУСЕН СОЛЕН КЕКС "ДАРА"

Ето рецептата:

4 яйца, 1/2 ч.ч. (120мл.) олио, 1/2 ч.ч. прясно мляко, 1/4 ч.ч. кисело мляко, 1 с.л. бренди, 1 бакпулвер, 30 листа мента (джоджен - нарязани), 230 гр. сирене, 215гр. брашно (аз сложих 2 ч.ч.).
Това е оригиналната рецепта. Аз вместо мента, сложих сушена чубрица, а към бакпулвера добавих 1/2 ч.л. сода бикарбонат, да съм сигурна, че ще се надигне хубаво. Сега не сложих алкохол. Сложих 100гр. сирене + 125гр. крема сирене (хубаво намачкано), 5 нарязани на дребно маслини и по желание на детето и 1/2 тънко и дребно нарязан кренвирш. Добавих и 1/2 ч.л. сол. Трябва да се получи тесто, малко по-гъсто от кексовото. Изсипах 2/3 от тестото в кръгла форма за кекс (с дупка по средата) и върху него настъргах 20гр. кашкавал. Останалата 1/3 оцветих с 1 ч.л. червен пипер и изсипах върху другото тесто и кашкавала. Отгоре посипах доволно със сусам. Пекох на 170 гр. докато придобие приятен златист цвят. За по-сигурно проверявам с клечка за зъби, трябва да излезе суха. И на външен вид беше мммм... пръстите да си оближеш (аз това и направих :lol: ). Преди две години два пъти се пробвах със солен кекс, но по друга рецепта. Не ми стана сполучлив и се отказах да го правя. Тази рецепта незнам с какво ме привлече, но съм доволна, че се доверих на инстинкта си. И хубаво се надига, не остава "глетав" и е вкусен. А сега ми се получи и шарен - жълт, с червено (от пипера) и бели "петна" от сиренето.

Пробвай го, няма да съжаляваш!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 09:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
ВАФЛИ (или гофрети)

Прикачени файлове:
images.jpeg
images.jpeg [ 7.11 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


http://www.goblenite.org/showthread.php?t=461

Здравейте !

Иска ми се да напиша няколко рецепти,а времето в момента ми е недостатъчно,затова няма да обяснявам процеса на смесване на продуктите след всяка рецепта.Самият процес така или иначе е почти еднакъв:
разбиваш яйцата,добавяш евент. сметана,масло,след това- по малко брашно и по малко мляко,докато смесиш всичко.
Важно!!Винаги остави забърканото тесто/смес да престои около половин час (може повече) преди да започнеш да печеш.

Неделни вафли
(6 платки)

3 яйца
1,5 дл лека сметана(20%)
1дл захар
3 с.л. стопено масло
2 дл брашно
2 ч.л бакпулвер
(Тук има една особеност,че бакпулверът се поставя непосредствено преди печенето,нещо,което не съм срещала в други рецепти.Сместа може да престои в хладилник до ден-два)

Вафлите на прабаба

3 големи яйца
80г захар
300г брашно
1/4 ч.л. сода за хляб
щипка сол
1/4 ч.л. кардамом
2.5 дл лека сметана(20%)
2,5 дл незаквасена сметана(38%)
1 дл. вода
1 дл кисело мляко


Вафли с бира


100г масло(чисто)
15г захар
ванилия
2 яйца
250г брашно
3 ч.л бакп.
3 дл бира


Вафли с шоколад

6 яйца
250г захар
350г стопено масло
250г картофено брашно
2 платки шоколад за варене(по 100г)
бакп.
2,5дл мляко
ванилия
щипка сол
шоколадът се стопява внимателно на водна баня/микровълн. и се добавя постепенно към сместа

Бадемови вафли

350г брашно
300г бадеми
5 яйца
250 г захар
250г стопено масло
3дл сметана
бакп.
Бадемите се прибавят фино смлени

Груби вафли- за сандвич
(Добра алтернатива на хляб,правят се без яйца)


4 с.л. стопено масло
2,5 дл вода
2 дл мляко
2 дл брашно
2 дл "грубо"(???) брашно:това,което е смляно заедно с обвивката на зърното,или овесени ядки;или по половина от двете неща
бакп.
1 ч.л. сол


С малко съставки


100г стопено масло
2,5 дл вода
2 дл мляко
3,5 дл брашно
бакп.


Сметанови вафли


5дл сметана
щипка сол
бакп.
3 дл брашно
1,5 дл вода

Голяма доза
1литър брашно
бакп.
1 ч.л. кардемом
1/2 дл захар
3 яйца
1/2 л кисело мляко
7 дл мляко
1/2 дл стопено масло


С овесени ядки


4дл овесени ядки
3 дл кис. мляко
3 дл мляко
1-2 яйца
3 с.л. стопено масло
1 с.л. захар
щипка сол
2 с.л. брашно
бакп.


Основна рецепта


2 яйца
1/2 дл захар
250г брашно
2ч.л. бакп.
5 дл кис. мляко
75г стопено масло

Вафли

125г стопено масло
2 дл мляко
4 дл брашно
бакп.
2 дл студена вода

"Всекидневни"

25г мая
3 дл студено мляко
3 дл брашно
1 ч.л. захар
125 г стопено масло
Оставяш сместа да престои около час.

Хрупкави вафли

3дл брашно
1 дл вода
4 дл незаквасена сметана(38%)
3 с.л. стопено масло
Половината от сметаната се прибавя "както е",останалата 4аст се разбива на сняг и така се смесва с останалото.

Обикновени
(8-10 платки)


2 яйца
4 дл кис.мляко
1 дл вода или мляко
5 с.л. стопено масло
3,5 дл брашно
бакп.
кардамон или лимонова кора
2с.л. захар
щипка сол

"Летни"

3 яйца
2 с.л. захар
4 дл брашно
бакп.
щипка сол
кардемом
5 дл мляко
3-4 с.л. мляко

---
3 яйца
150г брашно
бакп.
150 г масло
кора о т1 лимон

Шоколадови

2 яйца
2 дл портокалов сок(или мляко)
2 дл мляко
4 с.л. стопено масло
2,5 дл брашно
2 с.л. какао
3 с.л. захар
ванилия
бакп.

Обикн.

3 дл брашно
1 дл картофено брашно
3,5 дл мляко
1-1,5 дл стопено масло
1 с.л. захар
бакп.

С газирана вода

4 дл незаквасена сметана(38%)
4 дл брашно
2 дл газирана вода
100 г стопено масло

Без глутен

1,5 дл оризово брашно
1,5 дл соево брашно
2 дл вода
1 с.л. кафява захар
щипка сол
2 с.л. олио

Различните вафли се пекат на различна температура;за това няма рецепта,но се научава с течение на времето (след като прегориш няколко платки...) Общо взето във формата се изсипва един средно голям черпак от сместа.Отваряш (внимателно) след като от формата почти престане да излиза пара.В почти всички случаи е предостатъчно с намазване на формата само преди изсипване на първата л-ца смес.
Много пожелания за най-различни неща (хубави)!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 09:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Гризини

Прикачени файлове:
000328853.jpg
000328853.jpg [ 34.72 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


50г мая
0,5 дл зехтин
3 дл вода (37*С)
1 с.л. захар
2 ч.л. сол
2 белтъка
около 700г брашно
подправка по вкус: Ким?

Разбъркай маята в течността, изчакай малко и добави останалите съставки като при работа с което и да е тесто с мая.
Омеси тестото с още малко -допълнително- брашно, докато при месене почувстваш че повърхността му не залепва по ръцете ти, а стои суха.
Остави да втаса- около час.

Раздели на 5 части.
Всяка от тях раздели на 15 парченца и разточи/раздърпай с помощта на дланите си на дълги пръчици с дебелина приблизително кокото на малкия пръст.
Постави пръчиците в тава и остави да се надигнат.

Печи ги в средата на фурната:
165*С и 30' : при вентилатор
175*С и 30' : обикновена печка

Зрънцата (сусам, ким) можеш да поставиш вътре в самото тесто, може и да пръснеш по плота, и всяко отделно парченце да оваляш през тях когато го раздърпваш.

Аз отдавна не разделям тестото на части както е описано тук, но като начало това ти дава известен ориентир за желаната големина.

**********************************
Доста пъти бях опитвала да правя гризини с друг вид теста: получаваше се все нещо твърде сбито и кораво. Тук явно белтъкът дава желаната въздушност и когато за пръв път опитах тази рецепта, разбрах какво е вложено във възклицанието "Еврика!".

Аз рядко имам зехтин вкъщи, практически купувала съм го единствено заради гризините, но в последно време го заменям с олио.

За проба може да се опита половината доза: само с един белтък.

Температурите за печене ми идват малко високи така, както са дадени; аз пека дори без вентилатор само на 160-165*С.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 11:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Рогчетата на Пина ( оригинална рецепта за рогчета )

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic ... msg7423299

Ето оригиналната рецепта:

1кг брашно
20гр мая (за жива става въпрос)
15гр сол
4 яйца
100гр олио
350гр св. мас
25гр захар
250гр сирене

Тестото се замесва с ниска температура - 24 градуса. Едното яйце се отделя за намазване и малко в пълнежа - обърква се със сиренето.
Замесва се тестото и се оставя само 30 мин да се отпуска на стайна температура! Разделя се на късове, оформя се, поставя се пълнежа. Нареждат се в тави и се оставят за окончателна ферментация за 45 мин. Пак на стайна температура! (това е важно за теста с голямо съдържание на мазнини, защото на топло излизат от тестото!) Намазва се с яйце и се изпича в загрята фурна на 230- 240 градуса (без вентилатор са дадени градусите) за 10 мин.
От това количество стават доста бройки, може с половин доза.

По подробно :

Яйцата са 3 броя за тестото, а 1 яйце се полага за намазване и за пълнежа. Демек по половинка за двете места. Понеже в производството обичайно се работи в по-големи количества, това е полагаемото за 1кг брашно, но действително се замесва много повече и не се налага 1 яйце да бъде делено.
В случая 3 яйца са за тестото, а може с 1 яйце да се маже, отделно 1 яйце да се сложи в пълнежа, а може пълнежа да е без яйце. Също може 1 яйце да се разбие с малко водичка и така да се подели наполовина за пълнежа и за намазване - ще стигне.


По-подробно за замесването

Значи маята се разтваря в малко хладка вода (да речем 50мл). Там се слага и захарта и се оставя да шупне. Така се влага в тестото и се замесва с останалите продукти. Пак да кажа - маста да е мека, но в твърдо състояние, не чорба. Да се меси на хладно, да не втасва във фурни и хлебопекарни, мазнината излиза!

В малко хладка вода (около50мл) се разтваря натрошената мая + захарта. Оставя се да шупне за 10-15мин. Отделно в съд (да речем тава) се слага брашното (малко по-малко от предвиденото) + солта. Добре е брашното да се сложи в половината на тавата или ако е в цялата тава, посредата да се направи дупка (кладенче). В другата, свободна половина на тавата или в кладенчето, в зависимост как сме разположили брашното слагаме останалите продукти - олио, св. мас (размекната за да може да се меси, но не и течна и топла!), яйца. С вилица разбъркваме леко продуктите, без брашното. Добавяме шупналата маяна смес при разбърканите продукти, не при брашното и солта. Разбъркваме с вилица, леко да се хомогенизира. После продължаваме бъркането като малко по малко добавяме от брашното и бъркаме така, докато стане от гъста каша тесто. Когато се получи тесто, започваме да месим на ръка. Няма нужда от много месене, само да се размесят продуктите с брашното и да се оформи тесто. Месим до меко тесто, добавяме брашно допълнително ако е необходимо. Тестото да не става твърдо, като пластелин, да е меко на пипане.
Оставяме 30мин да почива на стайна температура.

Тестото, не е като хлебно, да. Много мазнина има. При 30 минутната почивка не очаквай да си увеличи обема, после при окончателната ферментация леко и при печенето леко. Тестото е много тежко, става с фина хрупкава коричка, а средината е мека, но леко сбита. Изобщо не си го представяй като хляб.

Разделя се на късове, колкото бройки искате да станат.
По принцип се оформят тънки и дълги. Може би около 2 пръста дебели и около 20см дълги. По различните фурни варират размерите и формите. Много се учудвам, че колко хора вече казаха, че не са яли и виждали такива рогчета! Разплесква се всеки къс в сравнително елипсовидна форма. В единият край се поставя натрошено сирене и се навива. Слагат се в тава (намазана предварително) и се оставят на стайна температура за 45минути. Намазват се с рабитото яйце.
Пекат се в предварително силно загрята фурна. Ако фурната не е загрята, при постепенното и загряване мазнината ще се стопи и ще изтече от рогчетата! Пече се за 10 мин на 230-240градуса.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 11:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Обикновено кифлено тесто( кифли като от магазина, професионално тесто )

1кг брашно
30гр мая
12гр сол
120гр захар
120гр олио
1/2 яйце за намазване
вода - 200мл ( преценява се )

Замесва се тесто с температура 32градуса. По-меко от хлебно. Ферментира (втасва) 1 час, до час и половина на стайна температура Премесва се, оформят се кифли с пълнеж по желание, нареждат се в намазани тави. Окончателна ферментация - 40 минути на стайна температура. Намазват се с яйце. Пекат се в преварително загрята фурна на 220градуса (дадена е без вентилатор) за 15 минути.

Кифлите с локум се правят по друга рецепта, не е тази, Виенските кифли също са по друга рецепта!

Виенски кифли

1кг брашно
30гр мая
12гр сол
60гр захар
60гр олио
40гр кр. масло
вода - не съм писала, но предполагам до меко тесто. 200мл

Замесва се и втасва по обичайния начин за кифли и печене също.

Пропуснах и че виенските кифли не се мажат с яйце!! Мажат се с попарено брашно (това не го знам как изглежда), може с нищо да не се мажат. Оформят се като фитил на подкова с подвити навътре краища.

За набухватели, други освен мая не съм виждала да се ползва по фурните, поне преди 12г, когато съм ходила. Подобрители ползваха само аскорбинова киселина (витамин С ампула), но това за баници, много рядко за други теста, ако не е хубаво брашното.

Ако искате други рецепти на обичайния асортимент, имам ги всичките ще давам! Знам, че майсторите не обичат да си дават рецептите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 11:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Кашкавалки( професионални )

1кг брашно
40гр мая
20гр сол
150гр кр. масло
20гр захар
200гр св. мас
3 яйца
200гр кашкавал
вода - малко за разтваряне на маята (около 100-150мл, хладка)

Замесва се с температура 26 градуса, маята се натрошава във водата и захарта. Замесва се с всички продукти, като се отделя 1 яйце, което се ползва половината за намазване и половината за пълнежа.
Втасва 1 час на хладно. Разточва се с дебелина 1см, нарязва се, слага се пълнежа - настърган кашкавал с яйце и се навиват, да станат горе долу квадратни или правоъгълни.

Значи идеята е да се разточи на един голям лист с дебелина 1см. Нарязва се на решетка - да станат парчета, които да са квадратни или поне горе долу. На всяко парче се слага пълнеж в единият край и се сгъва.
Това е стандарта, би трябвало да са правоъгълни закуски, но в къщи човек може да си ги оформи, както му харесва. Аз съм ги правила с тази стандартна форма, стават доста симпатични, но може да се сгъне по диагонал и да стане триъгълно или да се оформи като обикновена кифла. Както ти е лесно и ти харесва.

Втасват втори път, наредени в тава за 1 час на хладно (28-30градуса). Намазват се с яйце и се наръсват леко с настърган кашкавал.
Пекат се в предварително загрята фурна на 240- 250градуса (без вентилатор) за 10-15 минути.

Аз съм ги правила, като замествах кр. масло с мас, защото имах много тогава. Може и маста да се замести с кр. масло или маргарин.

Стават разкошни, душички, заслужават отделна тема, но нямам снимка, много отдавна не съм ги правила...

Рецептата е отново професионална, от училище.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 11:58 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Тахан халва

Прикачени файлове:
20111001051931_halva_cut.products.png
20111001051931_halva_cut.products.png [ 143.82 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


Необходими продукти

280 г захар
100 мл вода
сокът от 1/2 лимон или 1/4 ч.л. лимонтузу
340 г тахан( сусамов, слънчогледов и др .)
есенция по желание - ванилия, кафе, шоколад, кардамом и т.н.

Начин на приготвяне

Водата, захарта и лимоновия сок се слагат в тенджерка и се загряват до 115 С. Ако нямате термометър, за да измерите - капка от сиропа пусната в съд със студена вода трябва да е мека и след изваждане от водата се сплесква за няколко секунди. Този сироп се сваля от огъня, добавя се есенцията и се оставя да изстине за няколко минути. През това време се загрява тахана до 50 С (може и в микровълнова - 1 минута на 800Вт). Смесват се сиропа и тахана и се разбърква добре.
Топлата смес се изсипва върху намазнена и покрита с хартия за печене тавичка или пластмасова кутия. След като изстине на стайна температура се затваря плътно се оставя в хладилник за поне 36 часа (през това време се образуват захарните кристали). Реже се студена, с остър нож. Увита в домакинско фолио, халвата може да се съхранява няколко седмици.


Черна македонска халва (Црна алва)

Прикачени файлове:
R13123UbuciN93535.jpg
R13123UbuciN93535.jpg [ 14.58 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


Необходими продукти
1 кг захар
20 г ванилена захар
250 мл вода
200 г нарязани орехи
100 г лешници
350 г брашно
1/3 ч.ч. олио
5 с.л. какао

Начин на приготвяне

В тенжера слагаме 100 г захар и я карамелизираме, наливаме водата при карамела и бъркаме докато се разтопи, слагаме останалата захар и ванилията, продължаваме да бъркаме докато сместа заври. Сваляме от котлона. В съд разбъркваме брашното и какаото и от тази смес добавяме лъжица по лъжица в горещия сироп, като постоянно бъркаме. След като се поеме брашняната смес добавяме олиото, лешниците и част от нарязаните орехови ядки. В подходяща форма или тавичка слагаме на дъното останалата част от орехите и изсипваме халвата. Оставяме да се охлади и я слагаме в хладилника да стегне за известно време. Готовата халва режем на парчета и поднасяме.

http://www.receptite.com/рецепта/черна-македонска-халва-црна-алва


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 15:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Кекс с гореща вода

5 яйца

2 ч.ч. (300 гр.) захар

1 ч.ч. (200 мл.) гореща вода

1 каф.ч. (70 гр.) олио

3 ч.ч. (300 гр.) брашно смесено с

½ ч.л. сода бикарбонат

1 с.л. какао

1 ванилия

1 каф.ч. (40 гр.) орехи

1 каф.ч. пудра захар

Начин на приготвяне:

Яйцата и захарта се разбиват в миксера на висока скорост докато станат на пухкав крем. Аз содата я разтворих в малко оцет вместо да я смеся с брашното. Добавя се горещата вода на струя. Постепенно се добавят и останалите продукти – олиото, брашното и ванилията. В намазнена и набрашнена кексова форма се разпределят начупените орехи. Част от тестото (около 1/3) се смесва с какаото. Върху орехите се изсипва половината от бялото тесто. Върху него се разпределя какаовото тесто и най-отгоре се покрива с останалото бяло тесто. Пече се в предварително затоплена фурна. Проверява се с клечка. Аз пекох на 175-180°С.

Като изстине се изважда от формата и се наръсва с пудрата захар.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 15:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Бананов кекс

4 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 6 с.л. олио, 1 ч.ч. прясно мляко, 1 бакпулвер, 2 1/2 ч.ч. брашно, 1 настърган банан, 1 шоколадова вафла.

Разбийте добре яйцата със захарта. Прибавете олиото и отново разбъркайте. Прибавете затопленото мляко, след това бакпулвера и брашното. Накрая прибавете настърганите банан и вафла. Може да добавите и орехи ако обичате. Изсипете тестото в намазнена и набрашнена форма и печете на 180гр.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 15:58 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
За тези, които постят:

Прикачени файлове:
морковен кекс.JPG
морковен кекс.JPG [ 123.54 KiB | Прегледано 7041 пъти ]


Морковен кекс


200 мл. олио
220 гр. захар
1 чаена лъжица сол
1 чаена лъжица канела на прах
50 мл. коняк, бренди или друг ароматен алкохол
400 мл. топла вода
500 гр. обикновено или пълнозърнесто брашно
3 чаени лъжици бакпулвер
300 гр. моркови настъргани на едро ренде
150 гр. орехи нарязани на едро
+ олио за намазване на тавата
+ брашно за наръсване на тавата

Начин на приготвяне:

Покрийте дъното и стените на тавата с хартия за печене. Включете фурната да загрява на 200°С с включен долен и горен реотан и горещ въздух. В дълбока купа се смесват олиото, захарта, солта, канелата, коняка и водата. Разбъркват се за кратко. Ако ползвате миксер, пуснете го на ниска степен и подберете по-дълбока купа, за да не пръска. Бакпулвера се смесва с брашното и се добавят към останалите продукти. Разбърква се докато се получи хомогенна смес. Миксера се спира и към сместа се прибавят настърганите моркови и нарязаните орехи.

Разбъркват се с лъжица, докато се смесят добре. Получената смес се разстила в тавата (предварително застлана с хартия за печене). Заглажда се и се слага в предварително затоплената фурна. Печенето продължава около 40-45 минути. Проверява се с клечка. Когато изстине напълно, се нарязва на квадрати. Наръсва се с пудра захар и се гарнира с малко настъргани моркови. Да ви е сладко!


Последна промяна Дара на 07 Апр 2013, 19:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 21:39 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
СИРОПИРАН КОКОСОВ СЛАДКИШ


Прикачени файлове:
кокосов сладкиш.jpg
кокосов сладкиш.jpg [ 72.48 KiB | Прегледано 7041 пъти ]


6 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
1/6 ч.ч. коняк или бренди
1 ч.ч. прясно мляко
3 ч.л. бакпулвер
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. грис
1 ч.ч. кокосови стърготини
За сиропа:
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. вода
1 парче канела
1 ч.л. прясно изцеден лимонов сок
+ допълнително кокосови стърготини за наръсване на сладкиша

Начин на приготвяне:
Най-напред се приготвя сиропа, за да може да изстине. В подходящ съд се смесват всички продукти. Слага се на огъня, като от време на време се разбърква. Оставя се да ври ½ до 1 минута и се отдръпва от огъня – оставя се настрана да изстине.
Пригответе си нужните продукти за сладкиша. Брашното се пресява и се смесва с бакпулвера. Яйцата се разбиват със захарта на пухкав крем. Добавят се олиото, коняка и брашното. Ако бъркате с миксер го спирате и по-нататък разбъркването продължава на ръка. Добавят се на части (редувайки се) кокосовите стърготини, гриса и прясното мляко. Разбърква се добре. Става сравнително рядка смес, която се разпределя в тава застлана с хартия за печене.
Пече се в предварително затоплена средно силна фурна за около 35-45 минути на 180°С. Когато придобие златист загар се проверява с клечка – когато излиза суха значи е готово. Когато се извади от фурната се нарязва на квадрати, ромбове или парчета с друга форма. Сиропира се с охладилият се сироп. По желание може да се наръси с кокосови стърготини и веднага се покрива с домакинска кърпа – остава така докато изстине.


Последна промяна Дара на 07 Апр 2013, 19:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 22:36 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Карамелови бонбони(тип Карамел Му)

За около 15 бонбона
Продукти:
20г масло
6 с.л захар
2 с.л прясно мляко
По желание може да прибавите ядки.

Покриваме тавичка с намаслена хартия
В тиган разтопяваме маслото и прибавяме захарта
Оставяме сместа да се разтопи и да започне леко да карамелизира, но трябва да се бърка постоянно. Ще ви се стори дълго най-вероятно, но бъдете търпеливи. Захарта в началото е твърда и на бучки, после се втечнява. Сега намаляме котлона на средна степен и прибавяме млякото. Сместа се вари до получаването на еднородна светлокафява карамелена маса. По желание може да прибавите ядки. Разлейте в приготвената тавичка и оставете малко да се охлади, но още докато е още топла я нарежете.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 13:20 
Offline

Регистриран на: 31 Мар 2013, 13:17
Мнения: 2
Здравейте, имам едно питане за нещата, които се похапват през този ден.
Тук има публикувани страхотни рецепти, които с удоволствие ще пробвам, но се чудя не е ли проблем, че в много от тях присъства мляко, масло и сметана? Това не са ли белтъчини, които би следвало да се консумират предимно през първия ден от диетата? Особено млякото и сметана? Или могат да се готвят неща, които ги съдържат, но трябва да се избягва само месото и рибата?

Предварително благодаря. :о)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 15:29 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Seagirl написа:
Здравейте, имам едно питане за нещата, които се похапват през този ден.
Тук има публикувани страхотни рецепти, които с удоволствие ще пробвам, но се чудя не е ли проблем, че в много от тях присъства мляко, масло и сметана? Това не са ли белтъчини, които би следвало да се консумират предимно през първия ден от диетата? Особено млякото и сметана? Или могат да се готвят неща, които ги съдържат, но трябва да се избягва само месото и рибата?

Предварително благодаря. :о)


Във въглехидратната вечеря е позволена консумацията на сладкиши, съдържащи мляко, яйца или сметана. Тя затова се нарича "греховна". Така че си похапвай без угризения от тези неща. Във въглехидратния ден обяда е ПОСТЕН и солен, не се консумират и варива, освен ако не са във вид на брашно (царевично, пшенично и оризово брашно напр.). Единствено вечерята позволява смесване - мляко с бисквити, сладкиш, парче торта, грис халва, сладолед и др. Не се консумира сладко и солено едновременно, избираш едно от двете. Ако не обичаш сладко можеш да си хапнеш половината от соления обяд + лентичка черен шоколад.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 15:34 
Offline

Регистриран на: 31 Мар 2013, 13:17
Мнения: 2
Дара, много благодаря за бързия отговор. Сега вече разбрах къде е номера в цялата работа ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2013, 14:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Солен кекс - закуска за децата

Прикачени файлове:
4142_58729.jpg
4142_58729.jpg [ 60.11 KiB | Прегледано 7048 пъти ]


Подготовка:

10 мин.
Готвене:
35 мин.
Порции:
8-10

Продукти:

240 г (1 и 1/2 ч. ч.) брашно тип 500
1 и 1 /2 ч. л. бакпулвер
375 мл (1 и 1/2 ч. ч.) прясно мляко
2 яйца
50 г (1/4 ч. ч.) нарязан на дребно луканков салам
щипка риган
щипка майорана

200-250 г (2 ч. ч.) настърган кашкавал Витоша, Ементал или други


Приготвяне:

• Фурната се загрява на 200 С.
• Огнеупорна тава с размери 20х11 см се застила с хартия за печене.
• В голяма купа се смесват брашното, бакпулверът, млякото и яйцата.
• Прибавят се настърганото сирене и саламът.
• Тестото се разбърква добре и се изсипва в тавата.
• Отгоре се поръсва с риган и майорана.
• Кексът се пече 35 минути, след което се оставя да изстине в тавата 20 минути.
• Соленият кекс се нарязва на филии и се поднася.

Бележки:

** Приготвен по тази рецепта соленият кекс може да бъде поднесен сутрин за закуска на вашето семейство с айрян, както и да бъде мезе за бира или бяло вино. Към супа .


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2013, 00:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Класическа орехова торта

Прикачени файлове:
walnut_cake_3.jpg
walnut_cake_3.jpg [ 176.9 KiB | Прегледано 7047 пъти ]



Рецептата е от стара готварска книжка от 1937 година.

http://yoli-www.blogspot.co.at/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2013, 17:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
ЛУЧНИК

Прикачени файлове:
luchnik.jpg
luchnik.jpg [ 51.97 KiB | Прегледано 7043 пъти ]


http://www.evatoneva.com/index.php?opti ... &Itemid=10

Продукти:
20 гр прясна или 7 гр суха мая
250 мл топла вода
2 ч.л. захар
2 ч.л. сол
450-500 гр брашно
2 с.л. зехтин /олио/

Плънка:
3 с.л. зехтин /олио/
300-400 гр лук
1 домат
сол
червен пипер
черен пипер
чубрица

1яйце за намазване - разбито

Начин на приготвяне:
Разтворете маята и захарта в половината топла вода.
Покрийте и оставете на топло да втаса 10 минути.
В купа пресейте брашното и солта.
Направете в средата кладенче и в него изсипете втасалата мая и останалото количество вода.
Замесете меко тесто, като в края прибавете мазнината и омесете добре.
Поставете оформеното тесто на топка в намазнена купа, покрийте с кърпа и оставете на топло да втаса до удвояване на обема – около час.
Почистете лука, измийте го и нарежете на дребно.
Загрейте мазнината, задушете в нея лука до омекване.
Добавете нарязания на дребно домат, подправете на вкус със сол, червен, черен пипер и чубрица.
Втасалото тесто изсипете на работния плот.
Разделете го на 2 равни части.
Едната разточете или разтеглете с ръце на кора с диаметър 35 см.
Поставете я в намазнена тава с диаметър 28 см, като краищата излизат извън тавата.
Равномерно разпределете върху нея половината плънка.
Останалото тесто разделете на 2 еднакви части и всяка разточете на кора с диаметъра на тавата.
Върху плънката поставете кора, отново следва плънка и накрая покрийте с останалото тесто.
Прехвърлете краищата на най-долната кора върху лучника.
Намажете с разбитото яйце.
Поставете в студена фурна, за да може да втаса.
Печете на 180 градуса до златисто, около 20-25 минути.
Готовият лучник намажете със зехтин /олио/ и оставете покрит с кърпа 15-20 минути.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2013, 18:56 
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2013, 12:17
Мнения: 6
Аз правя подобен, но си купувам готово тесто и в плънката слагам и гъби! Голяма вкусотия е !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2013, 14:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Пържени чушки с бамя в доматен сос

http://www.1001recepti.com/recipe/?reci ... omaten-sos


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2013, 15:00 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Мармалад от шипки

Прикачени файлове:
marmalad-ot-shipki-1-[1914].jpg
marmalad-ot-shipki-1-[1914].jpg [ 20.3 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


http://www.1001recepti.com/recipe/?reci ... -ot-shipki


Продукти:

5 кг шипки
1 кг захар
4 л. вода

Рецепта:

Шипките (5 кг) се измиват и почистват от дръжките и черния цвят отпред. Разрязват се на две по дължина и се почистват старателно от семките. След това се измиват повторно и се поставят в тенджера под налягане. Заливат се с вода (4 л.), колкото да ги покрие и след като заврат, се оставят на по-слаб огън за около час. След като се сварят, шипките се прецеждат в гевгир и след това се минават през сито, за да се отстранят от тях всички люспи. Получената каша трябва да не е нито твърде рядка, нито гъста. Поставя се в тенджера и към нея се добавя захарта (1 кг). Мармаладът се вари около 3 часа, като непрекъснато се наблюдава да не загори и се разбърква. Готов е, когато сместа прави път на лъжицата, когато преминаваме с нея през мармалада. Накрая, докато е още топъл, мармаладът се изсипва в буркани, които се затварят старателно, но не се стерилизират.

От 5 килограма шипки излизат около 2 килограма шипков мармалад.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2013, 15:03 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Конфитюр от сливи

Прикачени файлове:
konfitur-ot-slivi-2-[2192].jpg
konfitur-ot-slivi-2-[2192].jpg [ 18.26 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


http://www.1001recepti.com/recipe/?reci ... ef=similar

Продукти:

3 кг сини сливи
1 кг захар
6 листа индрише

Рецепта:

Сливите (3 кг) се измиват и костилките им се отстраняват. Нарязват се на парченца, поставят се в дълбока тенджера и се поръсват със захарта (1 кг). Добавят се листата от индрише (6 листа). Тъй като плодовете ще пуснат много сок, не е необходимо добавянето на вода. Плодовете се варят на тих огън около 2 часа, като накрая се бъркат по-често, за да не загорят. Когато сместа прави път на лъжицата, с която я разбъркваме, конфитюрът е готов. Листата от индрише се отстранява и плодовата смес се разпределя в буркани, докато е още гореща. Бурканите се затварят старателно и не се стерилизират.


Време за приготвяне:
120 минути


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2013, 15:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Сладко от моркови

Прикачени файлове:
sladko-ot-morkovi-2-[1925].jpg
sladko-ot-morkovi-2-[1925].jpg [ 13.65 KiB | Прегледано 7022 пъти ]


http://www.1001recepti.com/recipe/?reci ... ef=similar

Продукти:
за порции
2 кг моркови
1 кг захар
1 л. вода
1 ч.л. канела

Рецепта:

Морковите (2 кг) се измиват и настъргват на едро ренде. Изсипват се в дълбока тенджера и към тях се добавят водата (1 л.) и захарта (1 кг). Продуктите се варят на силен огън в началото, а след като морковите омекнат - на тих огън. Сладкото е готово тогава, когато се образува път на лъжицата, когато преминава през сместа. Отнема около 2 часа и половина. Накрая се добавя канелата (1 ч.л.), разбърква се и сладкото, още докато е топло, се разпределя в буркани. Те се затварят и не се стерилизират.

Време за приготвяне:
180 минути


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: РЕЦЕПТИ ЗА ТРЕТИЯ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТЕН (БРАШНЯН) ДЕН
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2013, 15:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Паратха

( индийски питки само от брашно, сол и вода )

Прикачени файлове:
paratha-1-[10].jpg
paratha-1-[10].jpg [ 51.91 KiB | Прегледано 7067 пъти ]


http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=10-paratha

Продукти:

400 г брашно
10 с.л. олио
сол

Рецепта:

Брашното (400 г) и солта се смесват. Добавя се вода и се прави твърдо тесто. Покрива се с влажна кърпа и се оставя за 15 минути настрана.

Тестото се разделя на 20 еднакви топчета. Всяко топче се разточва на тънка и кръгла кора с диаметър 10-15 см. Кората може да се оформи и като триъгълник.

Всяка кора се слага в топлия тиган, за да позасъхне. След това се обръща от другата страна, а полуготовата й страна се намазва с олио. След това пак се обръща и се маже с олио и от другата страна.

Питките се допичат от двете страни и се поднасят горещи.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 199 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов