90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 28 Мар 2024, 21:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2013, 14:24 
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2013, 14:12
Мнения: 1
здравейте,аз също съм нова и много се радвам,че се присъединявам към вас...имам много въпроси,дори не знам от къде да започна?! първо искам да попитам,ако искам да сваля по -малко килограми,мога ли да похапвам по-често,или поне повечко количество,мога ли да ям пилешка супа без фиде и месо..


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2013, 16:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Деси, добре дошла! Въпреки, че имаш да сваляш по-малко килограми, не е разрешено да ядеш по-често. Трябва да спазваш определените интервали, а те са: Между плодовите закуски (и в плодовия ден) трябва да има интервал от два часа; в белтъчен между обяда и вечерята има минимум 4 часа, в бобов и ВХГ минимум 3 часа между обяда и вечерята. Яж си по правилата, по принцип колкото по-малко имаш да сваляш, толкова повече се "опъва" тялото. Като ги свалиш, можеш да увеличиш порциите или да преминеш към правилата на почивката (авторките на диетата позволяват това, когато има да се сваля малко). Важното е 6 месеца да спазваш принципите на диетата (почивката) - до 12ч. плодове, а след това разделно хранене. Ако за месец свалиш желаните кг. и се върнеш към старите си хранителни навици, ще качиш всичко обратно. Относно въпроса за супата, не го разбрах добре. Как така пилешка супа, пък без месо? Иначе във ВХГ можеш да си правиш супа от зеленчуци (лук, патладжан, чушка, домати, тиквички, моркови) с фиде за обяд. А в белтъчен може с пилешко (или друго месо) и зеленчуци, но без фиде и застройка, за да не смесиш видовете белтъчини (месо с мляко и яйца). Ела в темата Сега започвам, ще помагаме.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2013, 14:01 
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2013, 17:51
Мнения: 6
Моля, някой да ми помогне да намеря таблицата в ексел за въвеждане на меню и килограми!
Благодаря ви предварително


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2013, 14:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
http://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0c ... QxNjg3OQ==

Мисля, че това е таблицата, за която питаш. Трябва да си я свалиш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2013, 15:40 
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2013, 17:51
Мнения: 6
Благодаря за отговора, имам предвид таблицата в която се въвежда дата, съответните килограми и всичко което сме хапвали през деня, имаше я тук във форума но сега не мога да я намеря!
Още веднъж благодаря!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2013, 17:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Аз си пиша в тетрадка колко кг. съм сутрин и какво ям през деня. Не съм ползвала таблица, но тази я ползват в един друг форум. Ако искаш я свали и виж дали те устройва. :P


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2013, 13:28 
Offline

Регистриран на: 28 Окт 2013, 13:01
Мнения: 4
Zdraveite priqteli az sam novoprisaedinila se kam vas slabee6ta I sam gotova da vi zatrupam s vaprosi. A eto I parviq ot tqh : Kam koq grupa hrani spadat kestenite ? Blagodarq predvaritelno na vsi4ki koito 6te otdelqt ot vremeto si za da mi otgovorqt. Imam I o6te edin vapros :) Moje li v boboviq den da se konsumira oriz sas gabi ? I o6te za6to kartofite sa kam varivata a ne kam vaglehidratite ???? ..................


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2013, 13:49 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Привет Ваня! Кестените са за въглехидратния ден. Може ориз с гъби. Не само картофите, но и ориза и боба съдържат в себе си доста ВГХ. Авторките на диетата са го споменали това, но са ги сложили в ден варива. Като цяло трябва да запомниш - на зърна във варива, на брашно във ВГХ.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2013, 18:19 
Offline

Регистриран на: 28 Окт 2013, 13:01
Мнения: 4
Дара написа:
Привет Ваня! Кестените са за въглехидратния ден. Може ориз с гъби. Не само картофите, но и ориза и боба съдържат в себе си доста ВГХ. Авторките на диетата са го споменали това, но са ги сложили в ден варива. Като цяло трябва да запомниш - на зърна във варива, на брашно във ВГХ.





Blagodarq Dara


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2014, 14:31 
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2014, 14:16
Мнения: 1
Здравейте! Може ли да не ям същата храна за вечеря като обедната, но да е от същата група за деня? От 1 месец съм на 90- дневната и не съм свалила нито грам. Да чакам ли още, или да посетя лекар?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2014, 15:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
didialexand, здравей! Наистина не е нормално за цял месец да не свалиш дори и грам. Сигурна ли си, че правиш всичко, както трябва? Напиши си менюто за няколко дни, за да видим дали не грешиш някъде. И по дрехите ли не усещаш разлика?
Иначе, на въпроса ти, да може. Повечето ядат различно на обяд и вечеря, макар че в книгата изрично пише да са еднакви. Може да обядваш яйца, а да вечеряш месо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2014, 15:19 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
didialexand написа:
Здравейте! Може ли да не ям същата храна за вечеря като обедната, но да е от същата група за деня? От 1 месец съм на 90- дневната и не съм свалила нито грам. Да чакам ли още, или да посетя лекар?


Здравей,
Първо искам да те питам, дали всичко е наред при теб хормоните, и имаш ли заболявания на тази основа. Ако нямаш, и там всичко е наред тогава минаваме към съвета от книгата. Ако имаш хормонални проблеми и хормона TSH не е в границите на нормата, няма диета на света, която да ти помогне. Това е най- важното. Вкарваш хормона в границите, и тогава ще търсиш резултат от диетата.
Второ, ето какви пише в книгата, има такъв съвет, като в твоя случай -

Изображение

Ако нямаш хормонални проблеми или хормоните са в норма, съвета, който ти е дала Дара е добър, сподели си менюто, и тогава да помагаме със съвети. Според мен, не е проблема, в това, че ядеш на обяд и вечеря едно и също, защото така е по диетата. По - скоро трябва да видиш грамажите на храните, дали ядеш достатъчно плодове / не само примерно банани и сушени плодове/, пиеш ли достатъчно вода и пр.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2014, 16:27 
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2014, 16:10
Мнения: 1
Здравейте на всички тук ,току що направих регистрацията си ,защото ми харесаха коментарите и мненията ,които споделяте за преди ,по време и след 90 дневната диета .Искам да споделя и същевременно да попитам .При мен нещата се получиха така ,започнах 90 дневната диета ,която не правих особенно стриктно и често нарушавах ,къде от лиготия ,къде от други причини ...........въпреки всичко и без да пия кой знае колко вода ,понеже не я обичам свалих 6 кг ,но една седмица откакто съм приключила и 2 кг горе ,апетитът ми е повишен и не мога да се контролирам ако не си наложа да правя ограничения .Мисля ,че ако започна отново но вече стриктно да правя 90 дневната може би ще овладея нещата .Въпросът ми е дали ако я започна отново без да почивам ще успея да сваля кг ,като при мен проблемът е най вече коремът ,не знам дали има значение но при мен сг се трупнаха в последствие от спиране на цигари и менопауза .Ще съм благодарна за всеки отговор и всяка морална подкрепа .Благодаря предварително


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2014, 18:30 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
sineo4ka68 написа:
Здравейте на всички тук ,току що направих регистрацията си ,защото ми харесаха коментарите и мненията ,които споделяте за преди ,по време и след 90 дневната диета .Искам да споделя и същевременно да попитам .При мен нещата се получиха така ,започнах 90 дневната диета ,която не правих особенно стриктно и често нарушавах ,къде от лиготия ,къде от други причини ...........въпреки всичко и без да пия кой знае колко вода ,понеже не я обичам свалих 6 кг ,но една седмица откакто съм приключила и 2 кг горе ,апетитът ми е повишен и не мога да се контролирам ако не си наложа да правя ограничения .Мисля ,че ако започна отново но вече стриктно да правя 90 дневната може би ще овладея нещата .Въпросът ми е дали ако я започна отново без да почивам ще успея да сваля кг ,като при мен проблемът е най вече коремът ,не знам дали има значение но при мен сг се трупнаха в последствие от спиране на цигари и менопауза .Ще съм благодарна за всеки отговор и всяка морална подкрепа .Благодаря предварително


http://prikachi.com/images/207/7371207l.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 19:54 
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2014, 19:56
Мнения: 4
Местоположение: kipar pafos
molq da me posavetvate piq lekarstva za holesterol v kombinaciq s beta bloker za sarceto moje li dietata da mi se otrazi zle s priema na tezi lekarstva?ve4e 3 den sam na dieta i ne 4ustvam glad tova normalno li e?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:20 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
rosi написа:
molq da me posavetvate piq lekarstva za holesterol v kombinaciq s beta bloker za sarceto moje li dietata da mi se otrazi zle s priema na tezi lekarstva?ve4e 3 den sam na dieta i ne 4ustvam glad tova normalno li e?


Не се тревожи за лекарствата. Прилагай диетата максимално точно и няма да имаш проблеми. Нормално е да не си гладна, защо пък да си гладна. Спазвай принципите на диетата и изключително рядко може да почувстваш глад.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:29 
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2014, 19:56
Мнения: 4
Местоположение: kipar pafos
blagodarq dano da uspeq


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2014, 01:47 
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2014, 17:49
Мнения: 1
Zdraveite, forumci!
Imam nujda ot savet,molq da mi kajete dali sled pochti40dnevno
spazvane mi se naloji da prekasna ne po moq vina a poradi stekli se nepredvideni obstoqtelstva
.Vsashnost sam propusnala edna chetvorka, moga li da si prodalja dietata ili trqbva da se izchaka izvestno vreme i pak da se zapochne otnovo

Sardechno blagodarq na vseki otkliknal mi!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2014, 10:48 
Offline

Регистриран на: 03 Апр 2014, 20:02
Мнения: 87
spored men qnam problem da si q prodaljish no siq tragni ot nachalo i siq karai do tam kadeto steshe da svarshish... taik ato nie sega svarshvame i moq maj 10 dni malko ne q spazva nzilormalno zastoto se naloji az dasam v bg.. ta ne mu se e otrazilo losho stoto pak si smakva...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2014, 11:56 
Offline

Регистриран на: 12 Май 2014, 20:44
Мнения: 88
И аз не мисля, че е проблем да я продължиш, щом си прекъснала само за 4 дни.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2014, 15:51 
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2014, 10:55
Мнения: 16
Здравйте!От вчера съм се захванала с диетата при това за първи път :D
По мои сметки първият ми воден ден ще бъде на 9 август и за жалост ми съобщиха че тогава ще се празнува рожденият ден на кръщелницата ми (прави 1 годинка) и сега пред мен е дилемата какво да правя,имам ли право да изтегля водния ден ден преди 9-ти,или на 10-ти да го направ,и с кой ден да го заменя ако е възможно?
Много ще съм благодарна ако някой ме посъветва ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2014, 19:54 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
kalypso написа:
Здравйте!От вчера съм се захванала с диетата при това за първи път :D
По мои сметки първият ми воден ден ще бъде на 9 август и за жалост ми съобщиха че тогава ще се празнува рожденият ден на кръщелницата ми (прави 1 годинка) и сега пред мен е дилемата какво да правя,имам ли право да изтегля водния ден ден преди 9-ти,или на 10-ти да го направ,и с кой ден да го заменя ако е възможно?
Много ще съм благодарна ако някой ме посъветва ;)


Съвет. Спри диетата за няколко дни. Направи си точен разчет, кога и как ти се падат водните дни за 90 дни, след което е започни от начало, така е сигурно, че 9 август ти отпада като проблем. А за останалите дни... ще си направиш график. Нищо не губиш. :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2014, 22:51 
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2014, 10:55
Мнения: 16
Благодаря все пак,но мисля да не се отказвам,тъкмо посвикнах два дни,все ще измисля нещо :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 23:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Просто отложи водния с една четворка. Така на 09.08. ще ти се падне белтъчен, по-подходящ е за тържество и ако си стриктна даже няма да прегрешиш. А водния направи на 13.08. и готово.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2014, 19:53 
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2014, 10:55
Мнения: 16
Дара написа:
Просто отложи водния с една четворка. Така на 09.08. ще ти се падне белтъчен, по-подходящ е за тържество и ако си стриктна даже няма да прегрешиш. А водния направи на 13.08. и готово.


Благодаря ти,много ми помогна!Не знам колко съм стриктна,но за 4-ти ден смятам че се справям доста добре,старая се да спазвам всичко както е по план,пък само кантара може да каже тежката си дума ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов