90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 19 Апр 2024, 19:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Стомахът е пълен, мозъкът - гладен.
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2014, 14:13 
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2014, 17:11
Мнения: 10
Нека си признаем колко често ядем без да сме гладни. Аз го правя изключително често, защото, виждаш ли, дошло време за обяд, вечеря или майка е сготвила нещо неустоимо вкусно. Да, но според мен именно това е една от главните причини за трупане на мазнина, а и за разширения стомах. Най-важното /не само по време на диети, а по време на нашето съществуване/ е да ядем такова количество храна, че организмът ни да е задоволен, но не и претоварен!
Винаги съм смятала, че наднорменото тегло при наистина дебелите хора е признак на някаква неизлечима болест. Днес вече мисля, че ВСЯКА ЕДНА БОЛЕСТ Е ИЗЛЕЧИМА, ако се храним правилно или увеличим приема на даден минерал, витамин и тн. (Това ще го разгледам в друга тема). Та, преди 3 години, когато бях в 9ти клас и се запознавах с новите ми съученички, едно от момичетата ми направи впечатление с големия си корем - разбирайте, че бременна в 9тия месец е по-слаба от въпросната ми съученичка. Казах си тогава, че трябва да се радвам на моето тяло, защото килограмите ми могат да се свалят /а тогава имах 2-3 кг излишни, които със спорт можех да сваля лесно/. Помислих си, че момичето има здравословни проблеми, а на следващия ден го видях да закусва руло! Ама цялото шоколадово руло! Ей така.. с кафенце и цигара. Руло, което моето семейство (аз, майка и баба) ядем на два-три пъти. Това ме доведе до извода, че човек сам избира колко мазнини да има по своето тяло.

И сега - след 3 години - намирам обяснение. Искам да ви предоставя един клип, който обяснява връзката между мозъка и нашето тегло.
http://vbox7.com/play:182cf6bb05


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов