90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 29 Мар 2024, 11:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013, 22:32 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Ходенето пеша и ползите от него

Лекари и диетолози са единодушни, че ходенето пеша всеки ден в продължение на поне половин час е едно от най-хубавите неща, които човек може да направи за себе си.

Хормоните на движението: хормоните адреналин и норадреналин освобождават мастните натрупвания от мастните депа и имат особено важна роля при отслабването.

Ходенето пеш помага за предотвратяване на затлъстяването. Ако правите поне по 2000 крачки на ден, можете да бъдете почти сигурни, че няма да качите нито килограм. Освен това разходките помагат за укрепването на мускулите и за подобряването на метаболизма.

Ходенето намалява риска от ракови заболявания. Изследванията показват, че ходенето пеша се бори активно срещу появата на рак на гърдата и дебелото черво.

Ходенето пеша намалява риска от инфаркт и сърдечни болести. Разходките са много полезни за сърцето, тъй като раздвижват кръвта. Ходене между 30-60 минути на ден противодейства на развитиетона сърдечни болести.

Разходките намаляват и риска от диабет, понеже балансират нивата на кръвната захар.

Ходенето пеша подобрява настроението и премахва стреса. По време на разходка тялото започва да освобождава ендорфини, които повдигат духа и създават усещането за щастие.

Ходенето пеша предотвратява еректилната дисфункция. Какъв по-добър повод за мъжете от време на време да слизат от колите и да ходят пеша.

ЕЖЕДНЕВНИТЕ РАЗХОДКИ ПО ПОЛОВИН ЧАС, НА ЧИСТ ВЪЗДУХ И 1-2 СЕДМИЧНИ ПО 5-6 КИЛОМЕТРА, ПРИ ВЪЗМОЖНОСТ В ПЛАНИНАТА ИЛИ В ГОРАТА, СА НЕОБХОДИМИЯТ И ДОСТАТЪЧЕН СПОРТ ПО ВРЕМЕ НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2013, 21:01 
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2013, 20:52
Мнения: 2
искам да питам без спорт дали ще се отслабне


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2013, 21:32 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
tonita написа:
искам да питам без спорт дали ще се отслабне


Ако питаш дали ако спазваш 90ДД и не спортуваш ще отслабнеш, то отговорът е ДА. Изпробвано е вече 2 пъти :mrgreen: .

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2013, 21:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Дара написа:
tonita написа:
искам да питам без спорт дали ще се отслабне


Ако питаш дали ако спазваш 90ДД и не спортуваш ще отслабнеш, то отговорът е ДА. Изпробвано е вече 2 пъти :mrgreen: .


Много повече пъти от два пъти :lol: Пиши ме и мене !

Тя си е точно за неспортуващи хора -но разходките пеша са отлични и помагат , пък и като поотслабнеш сти се иска да се движиш много и ти доставя огромно удоволствие .


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2013, 01:21 
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2013, 00:36
Мнения: 17
Добре де, понеже и аз започнах диетата и прочетох резултатите на всички споделили, та притеснява ме драстичното отслабване и по-точно как се стягате? Ако не спортуваме по време на диетата няма ли много да ни се отпусне тялото....въпросът ми е отправун към всички отслабващи.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2013, 11:13 
Offline

Регистриран на: 05 Юни 2013, 14:19
Мнения: 52
Здравейте,
за тези, които се притесняват да комбинират гимнастиката с диета, недейте. Аз тренирам от доста преди да започна диетата. Седмица преди старта на диетата започнах тренировъчна програма от HIIT упражнения (високо интензивни натоварвания) през ден и кардио в останалите дни и това просто като допълнение към стандартните ми тренировки. Първоначално се тревожех дали ще ми стига енергията в плодовите дни, но се оказа, че тревогите ми са били напразни. Диетата е напълно съвместима дори с тежки тренировки. Нямам проблеми с мускулна треска, а замайване получих само веднъж, ама това беше след 4 часа в безумна жега ( половин литър вода и лъжичка захар по-късно бях екстра). Просто изисква малко смятане на калории за да не се окажете на -1000 за деня ;)

А за дамите, на които не им се тренира но се тревожат от отпускане на кожата, контрастните душове наистина помагат за това, особено в комбинация с произволен лосион за тяло върху все още влажна кожа.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2014, 22:19 
Offline

Регистриран на: 19 Фев 2014, 22:14
Мнения: 1
Аз работя като началник склад в завод и ходенето ми е интензивно, но въпросът ми е имали изброените по горе благоприятни действия, въпреки че е по забързано и не е непрекъснато 30 мин., а със спирания.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014, 00:07 
Offline

Регистриран на: 15 Ное 2014, 23:40
Мнения: 5
a futbol,tichane,neshto takova moje li da se trenira


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НАЙ-ПОЛЕЗНИЯТ СПОРТ ЗА НАШАТА ДИЕТА - ХОДЕНЕТО ПЕША !
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014, 01:31 
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2014, 18:03
Мнения: 7
Може защо да не може стига да се чувстваш добре при комбиниране на нещата!Аз с нетърпение изчаквам още седмица две да ми отшуми травмата напълно и почвам да се раздавам пак на терена :lol: !


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов