90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 29 Мар 2024, 01:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2013, 22:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ Е

ЕДНА ОТ НАЙ-ВАЖНИТЕ СТРАТЕГИИ

на „90-дневната диета
а”



Много хубава, практична графика за правилата на разделното хранене, ще намерите в линка по-долу -

(Свалете си я на компютрите , с клик върху снимката в интернет, с дясното копче на мишката и запази като...)
Не забравяйте да прочетете и допълненията под графиката ! :D


http://www.beinsadouno.com/images/board/food_table.jpg


Прикачени файлове:
food_table.jpg
food_table.jpg [ 215.09 KiB | Прегледано 34503 пъти ]






Според Др. Херберт Шелтън - основоположник на съвременното, разделно хранене :

Плодовете се ядат винаги отделно , на така налреченото " Плодово хранене", най-добре сутрин за закуска !
Плодове не се комбинират с въглехидрати, плодове не се комбинират с белтъчини и не се комбинират със зеленчуци с изключение на марулки и салатки !

След плодово хранене са достатъчни да минат 30 мин, до следващото хранене !

Кисели и сладки плодове не се смесват на едно хранене !

Сладките плодове - могат да се смесват помежду си !

Киселите плодове - могат да се смесват помежду си !

Полукиселите (виж табличката кои са !) могат да се смесват помежду си и да се смесват и със сладките и със киселите плодове по-отделно !

Цитрусите обаче е най-добре да се смесват само помежду си !

Пъпеш и диня се ядат на самостоятелно хранене, не се комбинират с нищо !

Белтъчните ядки - такива са всичките ядки (безнешестените ( въглехидратни ядки - кестен, жълъд , кокос и др.) , могат да се комбинират само с киселите плодове - това са, всички цитруси - нар, ананас, лимон, портокал, мандарина, грийпфрут и др., кисели ябълки, кисело грозде, домат, ягоди, вишни !

Със сладките плодове е лошо да се консумират, всякакъв вид ядки и белтъчни и нишестени (колкото и да е вкусна, тази комбинация ) . Към сладките плодове, спадат и всички сушени плодове !

Нишестените ядки - кокос, кестен и др се комбинират само с въглехидрати !

Домата е кисел плод, лишен от плодовата си захар и да се третира , като такъв , а не като зеленчук ! Обаче, единствената подходяща комбинация на плода авокадо , който е един, много богат на белтък и разтителни мазнини плод е с плода домат ! Тоест, прочутото, мексиканско гуакамоли е правилна комбинация ! Допустима комбинация на домат е с прясно саламурено сирене или с извара , но не със мляко , яйца, риба и месо , може да се комбинира и с бобовите белтъчини - боб, соя, леща , грах , нахут и т.н., с белтъчните ядки и със семената , маслини и авокадо!


Белтъците са комбинират само с листни зеленчуци !
Един вид белтък никога не се смесва с друг вид белтък на едно хранене !

Белтъчини са : месо, риба, мляко, млечни продукти, яйца, белтъчните ядки ( това са всички ядки без нишестените кестен, жълъд кокос и др.), Всички бобови - соя, зрял боб, зрял грах, леща, фъстъци, нахут и плодовете на авокадото и на маслиновато дърво - маслините !

Месо - яйца, месо- риба, месо- мляко, месо - млечни продукти, месо- ядки, месо- бобови, месо маслини, месо-авокадо, риба-яйца , риба-мляко и млечни, риба-ядки,риба-бобови, риба-авокадо,риба- маслини, мляко -яйца, млечни продукти-яйца, мляко и млечни - ядки, мляко и млечни-бобови,авокадо, маслини , яйца и ядки , яйца с бобови, маслини и авокадо - всичките са лоши комбинации !

Прясното мляко не се комбинира с нищо друго и се консумира на самостоятелно хранене със спазване на разстояние 4 часа до следващото хранене !

Въглехидрати, могат да се комбинират по между си , като се внимава да не се превиши дневната доза въглехидрат !

Въглехидрати и белтъци не се консумират заедно на едно хранене с изключение на една филийка пълнозърнест хляб към белтъчно хранене !

Плодове не се комбинират с въглехидрати, плодове не се комбинират с белтъчини и не се комбинират със зеленчуци с изключение на марулки и салатки !

Допустими комбинации са :

белтъците със зеленолистните зеленчуци
въглехидрати със зеленолистни зеленчуци( освен със спанак, комбинацията им със спанак е лоша !)
всички плодове с марулки и салатки
домати с прясно сирене и извара
домат с авокадо
домат със бобови и въглехидрати
кисели плодове с кисело мляко
мусли, овесени ядки със сухи плодове, мармалад, мед - които са въглехидрати


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛАТА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2013, 10:16 
Offline

Регистриран на: 10 Фев 2013, 10:11
Мнения: 1
Аз започвам от утре.Но не разбрах как стоят нещата с кафето.За мен това е проблем-не мога без него.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛАТА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2013, 12:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
anita75 написа:
Аз започвам от утре.Но не разбрах как стоят нещата с кафето.За мен това е проблем-не мога без него.


Кафе можеш да пиеш ,колкото си искаш ,но без захар и без мляко - черно, натур само !

Добре дошла, Анитка и успех ти желая - ела пиши в темата " Резултати " - там са всички !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2013, 16:51 
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2013, 16:44
Мнения: 2
Понеже съм още в началото, на 4ти ден ,имам 2 въпроса възникнали за момента :)
1. Мога ли да ям сушени плодове през плодивия ден ?
2. Мога ли някога да ям дюнер ?
Благодаря предварително :) ! И успех :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013, 10:47 
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2013, 10:32
Мнения: 2
zdraveite.priseidiniavam se i az kam vas.dnes mi e 13 den ot dietata i bi triabvalo da sam na belta4ini no re6ih da spazvam i lynnata dieta ta dnes 6te sam samo na vodica.6te spodelia moite vpe4atlenia i zablydi otnosno dietata.4etoh 4e ot pozvolenite hrani moje da se iade neograni4eno razbira se kato se spazvat 4asovete v belta4nia prez 4 a ostanalite prez 2 4asa.i tolkova se staraeh da gi spazvam 4e do v4era vmesto da otslabvam vzeh da debeleia.taka 4e bez glad niama da mine.ta re6ih ot v4era da sa4itaia dietata s zeleva sypa i mi be6e plodov den + zeleva sypa a dnes e faza na lynata i gladyvam i ytre te prodalga s bobov.mnogo mi e vajno do liatoto da svalia 20 kg i sam gotova na vsi4ko


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013, 14:39 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Яну 2013, 10:45
Мнения: 146
Здравей,
първо - пиши на кирилица, а не на шльокавица.
второ - пиши в темата "90 Дневна Диета - Резултати", ако искаш някой да ти отговори на въпросите!
трето - не си прави експерименти и "творчески" измишльотини, и си избери диетата - или 90-дневната или Лунната.
четвърто - уморих се от шльокавицата и така и не дочетох постът ти до край... но не е вярно, че можеш да си ядеш колкото искаш - има си дневни грамажи - публикувани са в съответните теми.

Ела в подходящата тема, пиши нормално и ще ти се отговори на всички въпроси!
Не поствай отговор тук след моя!
Тази тема е само за информация!

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013, 19:22 
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2013, 10:32
Мнения: 2
zdravei.pi6a na latinica tai kato sam v 4yjbina i niamam kirilica.vtoro niamam cial den za da razy4avam saita ti i da se 4ydia kade da pi6a.treto tezi saitove sa da se podkrepiame a ne da si darjim takav ton.i 4etvarto spiram dietata 4e ako ot neia ozlobeia kato teb 6te se namriazia.mnogo ti zdrave.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2013, 00:00 
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2013, 16:44
Мнения: 2
Благодаря за "отзивчивостта" :) много сте "мили" и "полезни"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2013, 17:40 
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2013, 18:16
Мнения: 407
не се сърдете, просто вси4ки пи6ем в друга тема, затова рядко влизаме в другите теми!
ЕЛАТЕ ПРИ НАС В „СЕГА ЗАПО4ВАМ –РЕЗУЛТАТИ“ ТАМ СМЕ

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2013, 15:08 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
joana написа:
Понеже съм още в началото, на 4ти ден ,имам 2 въпроса възникнали за момента :)
1. Мога ли да ям сушени плодове през плодивия ден ?
2. Мога ли някога да ям дюнер ?
Благодаря предварително :) ! И успех :)

Сушени плодове може на закуска и в плодов
Дюнер не , заради гадните сосове и белият хляб - може да си направиш домашен дюнер с ръжена/спелта питка и форумният сос от тахан, зелени подправки и семена !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2013, 15:10 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
petyna написа:
zdravei.pi6a na latinica tai kato sam v 4yjbina i niamam kirilica.vtoro niamam cial den za da razy4avam saita ti i da se 4ydia kade da pi6a.treto tezi saitove sa da se podkrepiame a ne da si darjim takav ton.i 4etvarto spiram dietata 4e ako ot neia ozlobeia kato teb 6te se namriazia.mnogo ti zdrave.

Петина , ние пък нямаме по цял ден време , пък и задължението да ти отговаряме на въпросите - длъжна си да се подготвиш с информация ! Като нямаш време - не прави диетата !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2013, 14:01 
Offline

Регистриран на: 28 Апр 2013, 13:57
Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам може ли след обяда да не включвам пиенето на зеленчуковия бульон?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2013, 16:57 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Привет yulias! Ако не обичаш бульони не е проблем да минеш и без тях. При първата врътка не съм пила изобщо, а втория път ги пих последния половин месец. Истината е, че с тях се засищаш повече и после не си жаден поне два часа. В белтъчен ако ядеш млечни продукти (сирене, извара, кашкавал, мляко) можеш да пийнеш 300мл. айран на обяд вместо зеленчуков бульон.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2013, 17:08 
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2013, 22:29
Мнения: 8
Здравейте, искам да попитам и аз за бульона - след всяко ядене ли го пиете или само на обяд? И всеки ден ли освен плодовия?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2013, 09:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Бульон се пие само на обяд, тогава се хапва и филийка пълнозърнест хляб. На вечеря не се пие бульон и не се яде хляб, а количеството е половината от обяда (на основното и салатата). В плодовия можеш да си приготвиш бульон от зеленчуци, но без сол и мазнина. Ако ти е вкусно така си приготвяй, може.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2013, 22:37 
Offline

Регистриран на: 28 Апр 2013, 13:57
Мнения: 4
Благодаря за инфото, Дара :) Искам да попитам още 1 въпрос- а може ли по време на 29-тия ден (водниа ден) примерно да се пие айрян ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 02 Май 2013, 15:12 
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 08:14
Мнения: 3
Здравейте и аз съм нова,5 ден белтъчен.Исках да попитам нещо,но май ми стана ясно от това което успях да прочета тук и все пак.Срещнах някъде примерно меню/преди да започна диетата/,не го помня точно,но ставаше въпрос за това,че ако на обяд ядеш вегетарианска пица за вечеря можеш да ядеш 2 парчета торта.А до колкото разбрах,ако на обяд ям пица за вечеря задължително пица, нали.
А и още нещо/а уж ми беше ясно/ :D през белтъчния ден се яде през 4 часа,а през другите 3 дена през 2часа ,така ли е?Днешното ми меню;
З-10 средно големи ягоди/9ч./
О-около 150гр. сирене,1 домат и малко краставица със зелен лук на салата,2 средно големи гъби изпечени на оребрен тиган,филия хляб/13ч./
В-ще бъде същото


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 02 Май 2013, 15:59 
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 08:14
Мнения: 3
Здравейте пак съм аз.Току що прочетох темата за грамажите и ми стана ясно и за часовете.А също ми стана ясно,че пиша не където трябва,sory. :idea:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 02 Май 2013, 16:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
yulias написа:
Благодаря за инфото, Дара :) Искам да попитам още 1 въпрос- а може ли по време на 29-тия ден (водниа ден) примерно да се пие айрян ?


По време на водния се пие вода и неподсладен чай (и кафе). Айранът се приготвя от мляко, а то е храна.

rumi написа:
Здравейте и аз съм нова,5 ден белтъчен.Исках да попитам нещо,но май ми стана ясно от това което успях да прочета тук и все пак.Срещнах някъде примерно меню/преди да започна диетата/,не го помня точно,но ставаше въпрос за това,че ако на обяд ядеш вегетарианска пица за вечеря можеш да ядеш 2 парчета торта.А до колкото разбрах,ако на обяд ям пица за вечеря задължително пица, нали.
А и още нещо/а уж ми беше ясно/ :D през белтъчния ден се яде през 4 часа,а през другите 3 дена през 2часа ,така ли е?Днешното ми меню;
З-10 средно големи ягоди/9ч./
О-около 150гр. сирене,1 домат и малко краставица със зелен лук на салата,2 средно големи гъби изпечени на оребрен тиган,филия хляб/13ч./
В-ще бъде същото


Здравей Руми! Във въглехидратния се яде постна пица на обяд, а се вечеря торта, но само едно парче. Вместо торта може друг сладкиш, сладолед, мюсли и т.н., но с големината на парче торта. Ако не ти се яде сладко, тогава ядеш същото като обяда, но наполовина. 4-те часа в белтъчния е минималния интервал между обяда и вечерята, а не се яде на всеки 4 часа (съответно и в другите дни означава това), напр. ядеш в 13.00ч., вечеряш най-рано в 17.00ч. Ако не ти се диетува сама, заповядай в темата "На 90 дневната диета съм". Успешно отслабване ти пожелавам и весели празници!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 08 Май 2013, 08:29 
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 08:14
Мнения: 3
Дара, благодаря за отговора ти.Аз горе долу така правя–обядвам около 13.00 и вечерям около 17.00–18.00ч.От 13 май обаче съм на работа(до19.00ч.),та да видим в колко ще вечерям.Ще се включа при вас в другата тема.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 13:03 
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2013, 22:00
Мнения: 9
Задължително ли е всеки ден да ям хляб на обяд и бульон?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 14:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Daylight, привет! Първите два дни на обяд се яде филия пълнозърнест хляб (72гр.) и се пие 300 мл. бульон (в белтъчен от месо или айран, във варива - зеленчуков или гъбен). На вечеря не се яде хляб и не се пие бульон. Във въглехидратния ден зависи от менюто. Ако ядеш пица, спагети или макарони, естествено, че хляб не се яде. Повечето диетуващи не пият бульон, прочети темата за бульона и сама прецени за себе си дали да го пиеш. Успех!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 16:14 
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2013, 22:00
Мнения: 9
А може ли да си меся сама хляб, понеже имам сериозна алергия от глутен и не мога да консумирам пшеница, ръж, овес,ориз, ечемик.

Мога да консумирам царевица, киноа, елда, амарант, Лимец.

Вариант ли е да си купувм лимецов хляб или да си меся такъв от лимец или царевично брашно?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 18:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Можеш да си месиш. Това дори е по-добрия вариант, поне ще си сигурна, че ядеш истински хляб, а не боклук с консерванти.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 18:39 
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2013, 22:00
Мнения: 9
Здравейте!

Ако си меся хляб от лимец , с мая ли трябва да е или с кисело мялко и сода (не знам как сама да си направя квас) и пак ли по 70 гр, от такъв хляб мога да хапвам на ден?

Мога ли да му добавям различни семена ( слънчогледово , тиквено, мак).

И като цяло принципа е 70 грама на дена някакъе здравословен хляб( само да не е бял), това е всъщност идеята?

Благодаря!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов