90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 28 Мар 2024, 20:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 18:42 
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2013, 22:00
Мнения: 9
И като цяло принципа е 70 грама на дена някакъе здравословен хляб( само да не е бял), това ли е всъщност идеята?

исках да попитам

а за набухвателя горя, предпочитам да е със сода а не с мая, понеже се слага захар, пък до колкото знам маята е вредна.От друга страна ако го направя със сода, там пък се слага кисело мляко - проблем ли е?
Най - хубаво е с квас, но идея си нямам как се прави :D

Дали може да ми препоръчате от къде мога да си купува готов лимецов хляб ?

Благодаря!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 19:39 
Offline

Регистриран на: 05 Окт 2013, 19:28
Мнения: 1
Здравейте скъпи дами(и господа),от скоро започнах диетата и съм силно мотивирана да я довърша-излишните кг. не са много,но винаги има какво да се желае:)Аз имам само едно питане и ще бъда благодарна,ако по вещите ми дадат отговор.Та по същество-за белтъчният ден разбрах че храненията са 3-закуска,обяд и вечеря с интервал между обяда и вечерята 4 часа.Интересно ми е как в бобовият и въглех. ден можем да се храним през 2 часа,а из всички примерни менюта от който,черпя идеи за готвене,присъства само обяд и вечеря?!?!В крайна сметка ,мога ли да хапвам през два часа по малко-ориз,к-фи или каквото съм си сготвила за денят,или не е препоръчително?!?! :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 20:05 
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2013, 22:00
Мнения: 9
Здравейте!

Не съм специалист, но не смятам че е добре във въглехидртаен ден да се хапва през 2 часа между обяда и вечерята!През 3 часа да, тъй като въглехидратите са от растителен произход и се смилят по - бързо, от животинските белтъчини за това в белтъчни ден се яде през 4 часа между обяда и вечерята.Храненията са 3 - закуска, обяд и вечеря, а ако много трудно издържате между храненията се хапва плод, но ослабването се забавя , тъй като калориите се увеличават от допълнителния плод.Всеки сам си решава.Според не е добра идея да се яде през 2 часа във въглехидтарен ден, ако искаш пробвай и виж резултата, може пък при теб повечето въглехидрати и по на често да водят до отслабване :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 21:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
В първите три дни има закуски (една, две, три - важното е да има интервал от поне два часа между отделните закуски, както и между последния плод и обяда). До 12ч. се приключва с плодовите закуски! Ако плодовата ви закуска е била в 11ч., обядвате най-рано в 13ч. Освен закуската, която може да бъде повече от една (ако ставате в шест, можете да ядете плод в 6ч., 8ч., 10ч.) има обяд и вечеря. Не се разрешава междинно хранене, т.е. следобедна закуска, дори и с плод. В белтъчния ден интервалът между обяда и вечерята е МИНИМУМ 4 часа, т.е. обяд в 13ч., вечеря най-рано в 17ч. Във варивата интервала е минимум 3 часа (обяд в 13ч., вечеря най-рано в 16ч.), а във ВХГ - обяд в 13ч., вечеря най-рано в 15ч. Това е минималното разстояние, което трябва да имате между обяда и вечерята, а не да се храните през толкова часове. Явно не е обяснено добре, щом толкова много хора се объркват.
А в плодовия ден се яде плод през минимум 2 часа. До 12ч. плодовете не се смесват, а след този час е разрешено да ги комбинирате помежду им, както и 100гр. сурови ядки. Разрешени са и зеленчуци, но да не са овкусени.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2013, 17:17 
Offline

Регистриран на: 16 Окт 2013, 17:12
Мнения: 82
Ехо здравейте дами , аз днес се регистрирах и мисля утре да започна. Започвала съм я 2 пъти и на 15-16 ден се провалям. Стискайте палци да издържа че имам 15 кг за сваляне.
Започвам 63 кг. при височина 158 см. :? :? :? :?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2013, 18:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Здрасти bilqnita1! Ела при нас в темата "На 90 дневната диета съм" (малко по-надолу от тази). С компания е по-лесно и ще устискаш до края!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2013, 17:16 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
Виолина написа:
РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ Е

ЕДНА ОТ НАЙ-ВАЖНИТЕ СТРАТЕГИИ

на „90-дневната диета
а”



Много хубава, практична графика за правилата на разделното хранене, ще намерите в линка по-долу -

(Свалете си я на компютрите , с клик върху снимката в интернет, с дясното копче на мишката и запази като...)
Не забравяйте да прочетете и допълненията под графиката ! :D


http://www.beinsadouno.com/images/board/food_table.jpg


Прикачени файлове:
food_table.jpg






Според Др. Херберт Шелтън - основоположник на съвременното, разделно хранене :

Плодовете се ядат винаги отделно , на така налреченото " Плодово хранене", най-добре сутрин за закуска !
Плодове не се комбинират с въглехидрати, плодове не се комбинират с белтъчини и не се комбинират със зеленчуци с изключение на марулки и салатки !

След плодово хранене са достатъчни да минат 30 мин, до следващото хранене !

Кисели и сладки плодове не се смесват на едно хранене !

Сладките плодове - могат да се смесват помежду си !

Киселите плодове - могат да се смесват помежду си !

Полукиселите (виж табличката кои са !) могат да се смесват помежду си и да се смесват и със сладките и със киселите плодове по-отделно !

Цитрусите обаче е най-добре да се смесват само помежду си !

Пъпеш и диня се ядат на самостоятелно хранене, не се комбинират с нищо !

Белтъчните ядки - такива са всичките ядки (безнешестените ( въглехидратни ядки - кестен, жълъд , кокос и др.) , могат да се комбинират само с киселите плодове - това са, всички цитруси - нар, ананас, лимон, портокал, мандарина, грийпфрут и др., кисели ябълки, кисело грозде, домат, ягоди, вишни !

Със сладките плодове е лошо да се консумират, всякакъв вид ядки и белтъчни и нишестени (колкото и да е вкусна, тази комбинация ) . Към сладките плодове, спадат и всички сушени плодове !

Нишестените ядки - кокос, кестен и др се комбинират само с въглехидрати !

Домата е кисел плод, лишен от плодовата си захар и да се третира , като такъв , а не като зеленчук ! Обаче, единствената подходяща комбинация на плода авокадо , който е един, много богат на белтък и разтителни мазнини плод е с плода домат ! Тоест, прочутото, мексиканско гуакамоли е правилна комбинация ! Допустима комбинация на домат е с прясно саламурено сирене или с извара , но не със мляко , яйца, риба и месо , може да се комбинира и с бобовите белтъчини - боб, соя, леща , грах , нахут и т.н., с белтъчните ядки и със семената , маслини и авокадо!


Белтъците са комбинират само с листни зеленчуци !
Един вид белтък никога не се смесва с друг вид белтък на едно хранене !

Белтъчини са : месо, риба, мляко, млечни продукти, яйца, белтъчните ядки ( това са всички ядки без нишестените кестен, жълъд кокос и др.), Всички бобови - соя, зрял боб, зрял грах, леща, фъстъци, нахут и плодовете на авокадото и на маслиновато дърво - маслините !

Месо - яйца, месо- риба, месо- мляко, месо - млечни продукти, месо- ядки, месо- бобови, месо маслини, месо-авокадо, риба-яйца , риба-мляко и млечни, риба-ядки,риба-бобови, риба-авокадо,риба- маслини, мляко -яйца, млечни продукти-яйца, мляко и млечни - ядки, мляко и млечни-бобови,авокадо, маслини , яйца и ядки , яйца с бобови, маслини и авокадо - всичките са лоши комбинации !

Прясното мляко не се комбинира с нищо друго и се консумира на самостоятелно хранене със спазване на разстояние 4 часа до следващото хранене !

Въглехидрати, могат да се комбинират по между си , като се внимава да не се превиши дневната доза въглехидрат !

Въглехидрати и белтъци не се консумират заедно на едно хранене с изключение на една филийка пълнозърнест хляб към белтъчно хранене !

Плодове не се комбинират с въглехидрати, плодове не се комбинират с белтъчини и не се комбинират със зеленчуци с изключение на марулки и салатки !

Допустими комбинации са :

белтъците със зеленолистните зеленчуци
въглехидрати със зеленолистни зеленчуци( освен със спанак, комбинацията им със спанак е лоша !)
всички плодове с марулки и салатки
домати с прясно сирене и извара
домат с авокадо
домат със бобови и въглехидрати
кисели плодове с кисело мляко
мусли, овесени ядки със сухи плодове, мармалад, мед - които са въглехидрати


Ето две помощни таблици от книгата Сила за живот на Харви и Мерилин Дайъмънд и българският вариант на Димитър Пашкулов за принципите на разделното хранене.

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2015, 15:42 
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2015, 15:37
Мнения: 1
Здравейте! Сега започнах диетата и ме интересува през Въглехидратния ден може ли да консумирам сирене с макарони например?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ В 90-ДНЕВНАТА
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2020, 10:15 
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2013, 07:14
Мнения: 6
Хапчета за отслабване - https://acaiberry900.com Благодарение на тези малки капсулки отслабнах с цели 6 кг в първия месец, а в следващия с общо 8кг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов