90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 29 Мар 2024, 16:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2013, 16:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
ОДА ЗА ОТХВЪРЛЕНИТЕ БУЛЬОНЧЕТА

ИЛИ

ЗАЩО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕСКАЧАТ, КАТО СЛУЧАЙНА И НЕНУЖНА ПРИЩЯВКА НА АВТОРИТЕ НА ДИЕТАТА
!



Аз си приготвям бульона сама и голяма тенджера за цялата четворка, като свърши тенжерата правя друг, общо взето хвърлям всички зеленчуци , каквито имам, в момента прибавям и коприва и листа от цвекло и листа и цвят от глухарче и обелките от зеленчуци, а обелките се научих от тук :

http://www.sharemykitchen.com/bg/как-да-приготвим-домашен-зеленчуков-б/

(моля, копирайте целият линк в браузера, че нещо не излиза, като линк)

Обезателно прочетете линка - много интересна идея ! :!: :!: :!: :idea: :idea: :idea:

Невероятно вкусно става , не съм вярвала ,че може зеленчуков бульон да е толкова вкусен ! :o :o :o и то напълно без сол !
Не прибавям никаква сол и преди да го си го пийна си слагам една китайска лъжица ,от керемичните, соев сос -"Кикоман", скъп е но е качествен и си заслужава и не е толкова солен и му пресовам малко чесън и става една вкуснотия - мани, мани :D

Слагам всичко каквото се сетя - без бобови, без домати и без картофи !

Кочаните и външните листа на зелето, кочаните и външните листа на салатките, броколи, карфиол, мустачките на зеления лук даже слагам, :D хубаво измити, глави целина, моркови лук, чесън, коприва, корени пъщърнак, магдоноз ,на ряпата листата и самата ряпа, червено цвекло - бульона става червен, пънчетата на гъбите, праз, тиквички, тиква а бе каквото се сетите и каквото преди сте го хвърляли на боклука ! :D
А такъв зеленчуков "боклук" се събира доста - както ще установите ! :D Събирам си го след като го измия в пликче в камерата и после направо го хвърлям във бульона ! :D Колкото повече зеленчуци сложите - по-вкусен става бульона ! Покрийте с 10 см вода, после може и да доливате ! Варете, неппременно на много бавен огън 1-2 часа ! Подправки всички зелени подправки са желателнине слагам никакви - може дафинов лист и Да Ви е сладко !

Днес за първи път си приготвих бульон от кубче, че не нямах (е сега се вари, вече :D) , а трябваше да излизам . Беше био без моносодиум глутамат и ми се видя безвкусно и ужасно солено !А колко солено ядях - направо отровно, сигурно щях да го досоля тоз бульон преди ! :mrgreen: Така, че кубчетата по изключение иползвайте !

Те са разрешени, тъй като бульона е много, много важен в диетата и ползата му надвишава в пъти , вредата от солта и моносодиум/ мононатриум глутамата в готовите кубчета, та са ги разрешили понякога ,да бъдат ползвани, за да не се пропуска бульона, но въпреки това 99% от диетуващите - го игнорират ! :( :( :( :(

Като започнете да го пиете, бульона, след обедното хранене ( точно 300мл , не повече) , ще забележите веднага, че Ви е много по-добре с него !

1 . Ще забележите, че сте идеално заситени, :D а то има само няколко нищожни калориЙки !

2 И, че Ви е много доволно, топло и приятно с него! :D

3 Че, жаждата ви за вода, след храненето, е напълно утолена :D Няма да Ви се пие вода през следващите 2 часа - гледала съм по часовник ! :D Помните нали, че е забранено да се пие вода 15 минути преди и 2 часа след хранене !Е, бульончето автоматично измита нуждата от пиене и то точно за 2 часа !
Водата е збранена, защото разрежда стомашнити сокове и прави смилането на храната непълноценно и бавно - бавен метаболизъм, а ние искаме да ни е бърз метаболизма и да отслабваме ! :D

Това за което ще зебележите и ще ви хареса , а сега за това, което не знаете за ползата от бульона!

Бульона от зеленчуци е силно АЛКАЛЕН и моментално алкализира стомаха ни и той започва много бързо да отделя ензимите за разграждането на алкалната храна - каквато е нашата храна през 2 -ри бобов и 3- ти въглехидратен ден.
По този начин тя много бързо се смила в стомаха, не се задържа дълго в него,
а отива бързо по-нататък за по нататъшна преработка и усвояване - или ние имаме бърз метаболизъм !


:D

Бульоните от птици, месо и риба, са силно КИСЕЛИННИ и дават бърз сигнал на стомаха да отдели ензими за разграждането на киселини .По този начин тя много бързо се смила в стомаха, не се задържа дълго в него, а отива бързо по-нататък за по нататъшна преработка и усвояване - или ние имаме бърз метаболизъм !

За различните белтъци , ензимите за разграждането им в стомаха са различни и затова не е хубаво да се пият бульони от различен вид белтък, от приеманият на основното ястие смесват белтъците , което противоречи на принципите тна разделното хранене, като например не е позволено след телешко печено да се пие пилешки бульон !


За белтъчния ден
За пиле - пилешки бульон -КИСЕЛИНЕН
За телешко - телешки бульон-КИСЕЛИНЕН
За пуешко - пуешки бульон-КИСЕЛИНЕН
За риба - рибен бульон -КИСЕЛИНЕН
За млечни - айран , таратор КИСЕЛИНЕН
За Бобово- Зърнения ден и Въглехидратния ден бульона се вари на зеленчукова онова - АЛКАЛЕН


Вкусно и насищащо бульонче или хладно и освежаващо айранче ![/b][/color] :D :D :D


Прикачени файлове:
Бульона за завършване на обеда-зеленчуков, рибен, пилешки, или от месото за деня, но винаги вкусен, насищащт и утоляващт жаждата Ви за следващите 2 часа, през които да се пие вода е забранено !.jpeg
Бульона за завършване на обеда-зеленчуков, рибен, пилешки, или от месото за деня, но винаги вкусен, насищащт и утоляващт жаждата Ви за следващите 2 часа, през които да се пие вода е забранено !.jpeg [ 65.67 KiB | Прегледано 16430 пъти ]
Айран за десерт в млечено-белтъчен обяд !.jpg
Айран за десерт в млечено-белтъчен обяд !.jpg [ 50.88 KiB | Прегледано 16430 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ОТСЛАБНЕТЕ
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 11:39 
Offline
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2013, 12:31
Мнения: 82
Още нещо което до сега не съм правила. Вили прекрасна си!!!!! Сърдечно ти благодаря. Вили мога ли да попитам нещо което не разбрах, когато съм на белтъчен ден больона трябва да е такъв като тожа което се изяжда ли пилещко пилешки, млечни - таратор а през останалите дни зеленчуков?

_________________
Изображение
Старт 05.02.2012
Първи воден 05.03.2013г.- резултат до тук -5,1кг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ПО-БЪРЗО
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 15:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Harmonia написа:
Още нещо което до сега не съм правила. Вили прекрасна си!!!!! Сърдечно ти благодаря. Вили мога ли да попитам нещо което не разбрах, когато съм на белтъчен ден больона трябва да е такъв като тожа което се изяжда ли пилещко пилешки, млечни - таратор а през останалите дни зеленчуков?


Да ! Найдобре да е от същият продукт , който си консумирала на основното !

За да се пребработи месото в нашия организъм, се изразходват неимоверни количества енергия и труд. Всеки път, когато се храните с месо, вашият организъм извършва изключителен подвиг, преработвайки непреработваемото. Той се справя с тази задача, защото е един супер съвършен механизъм и има огромни запаси устойчивост. Огромни запаси, да, но не и безгранични! Организмът ни се разплаща с нас за тези фокуси чрез болести, натрупване на мазнини, соли и други вредности, както и с преждевременно стареене. Месото и без това преди обработка съдържа много по-малко течности в сравнение с всички останали продукти, а след обработка се отстранява дори и малкото влага в него. Много е трудно на стомаха да раздроби храната на дребни частици, от които да извлече “витамините и полезните вещества”. За да премине тя през всичките 12 метра на нашата храносмилателна система, са необходими повече от 20 часа! След преработката на месото, на организма му е необходимо да изхвърли огромно количество отпадъци.


Затова бульона е толкова важен, особено в белтъчен ден !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ПО-БЪР
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2013, 23:06 
Offline

Регистриран на: 10 Яну 2013, 19:27
Мнения: 115
Полезно и вкусно!

_________________
url=http://lilyslim.com]Изображение[/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2013, 12:47 
Offline

Регистриран на: 10 Юли 2013, 12:42
Мнения: 6
От днес и аз започвам диетата.За закуска 2 нектарини и кафе,заобяд запечени тиквички и парче кашкавал + филия пълнозърнест хляб,Булюон не съм пила.Искам да питам,ако ям супа за обяд после пак ли трябва да пия бульон?И правилно ли разбирам,че може да си направя бульон от тези на кубчетата (Маги)?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2013, 17:23 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
BlackBarbie, добре дошла! Диетата е ефикасна (изпробвала съм я два пъти и от понеделник започвам пак) и ако спазваш основните правила, ще останеш доволна. Съветвам те да пишеш в темата "На 90 дневната диета съм", там са момичетата, които в момента са на диетата. Ако ядеш супа на обяд, не е нужно да пиеш бульон. Днес щом си обядвала кашкавал си могла да си направиш айран. Не ти препоръчвам да ползваш тези на Маги. Те са тъпкани със сол и други боклуци. По-добре си направи сама. Аз лично не съм пила бульони, повечето не пият. Сама прецени дали да пиеш, но скоро четох, че в бульоните на Маги (и подобните на тях) се съдържало някакво вещество към което може да развиеш зависимост и което те кара да мислиш, че без тях яденето не е вкусно. Затова аз спрях да ги ползвам когато готвя. Лошото е, че от известно време пия готовите супи за чаша. От тях ми се струва, че дебелея и реших, че днес ги пия за последно, от утре приключвам и с тях. Ела в темата, пиши си менюто и другите ще те съветват ако имаш нужда.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2013, 22:48 
Offline

Регистриран на: 10 Юли 2013, 12:42
Мнения: 6
Дара,благодаря ти за топлото и подробно посрещане,идвам при вас да ме съветвате! :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2013, 13:40 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
Може ли да се пие зеленчуков бульон в плодовия ден, ако примерно на обяд се яде салата от зеле, морков, чушка, краставица и магданоз?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2013, 21:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Може, но да няма мазнина и сол в него. Салатата ти също трябва да не е овкусена.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2013, 09:42 
Offline

Регистриран на: 06 Окт 2013, 09:35
Мнения: 5
:?: само на обяд ли се пият бульоните,или и след вечеря?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2013, 14:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2013, 20:09
Мнения: 974
Местоположение: В сърцето на любимите хора...
Само на обяд. Ела при другите в темата "На 90 дневната диета съм".


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2014, 13:00 
Offline

Регистриран на: 09 Апр 2014, 11:20
Мнения: 6
Момичета, как си приготвяте бульона от пилешко, свинско, риба...??


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2014, 18:08 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
kanelkata написа:
Момичета, как си приготвяте бульона от пилешко, свинско, риба...??


http://www.znam.bg/com/action/showArtic ... =322003937


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2015, 18:12 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2015, 18:07
Мнения: 4
Слага ли се сол в зеленчуковия бульон?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: КАК ОБЕДНИТЕ БУЛЬОНИ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ИЗДЪРЖИТЕ ДИЕТАТА
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2015, 13:13 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
gacony написа:
Слага ли се сол в зеленчуковия бульон?


В зеленчуков булиьон може да сложиш сол, но такъв бульон може да пиеш в скорбялен и ВГХ ден. Ако желаеш да пиеш зеленчуков бульон във витаминен ден /плодов/, бульона трябва да е без сол. Във витаминен ден сол и мазнина не се консумира, ако си правиш салата може с лимон да е овкусиш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов