90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 19 Апр 2024, 09:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: В КОИ ЧАСОВЕ ДА СЕ ХРАНИМ И СПИМ НАШИЯТ БИОЛОГОЧЕН ЧАСОВНИК
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2012, 12:04 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
В КОИ ЧАСОВЕ ДА СЕ ХРАНИМ И СПИМ - ЖИЗНЕНИ ЦИКЛИ НА ТЯЛОТО НИ

ЗАДСТОМАШНАТА ЖЛЕЗА (ПАНКРЕАСА) - ОСВЕН ХОРМОНА ИНСУЛИН , ИЗРАБОТВА И 3 ФЕРМЕНТА - ЕДИН ЗА ЗА ПРЕРАБОТКА НА БЕЛТЪЧИНИ, ДРУГ ЗА ПРЕРАБОТКА НА ВЪГЛЕХИДРАТИ И ТРЕТИ ЗА ПРЕРАБОТКА НА МАЗНИНИ

Хормона ИНСУЛИН се нарича още ДНЕВЕН ХОРМОН, тъй канто се изработва от организма САМО ПРЕЗ ДЕНЯ !
При стойностти на захарта 4.5-5 единици в организма ни вече има повишена захар ! :!:
Когато изядем нещо сладко - например един бонбон - захарта се вдига до 8-9-10 единици и панкреаса отделя инсулин за да върне захарта обратно в нормалните и граници, под 4 .
Колкото повече рафинирани продукти ядеме - бяло брашно, сладкарски изделия, сладко , толково по-бързо и много работи задстомашната жлеза за да снижи захарта в норма.

Баби , дядовци, приятели носят на децата бонбонки, шоколади-това е началото на края !
По добре е децата да гризят морковче !

НО , НАЙ-ВАЖНОТО Е ,ЧЕ ЗАДСТОМАШНАТА ЖЛЕЗА В 18-19 ЧАСА СИ ЛЯГА И СЕ ПРИГОТВЯ ДА СПИ ТОЕСТ ТЯ ПОСТЕПЕННО ЗАБАВЯ СВОЯТА ФУНКЦИЯ !

ТОВА Е ТАКА ТЪЙ , КАТО СПОРЕД БИОЛОГИЧНИЯТ ЧАСОВНИК НА ОРГАНИЗМА

В 21 ЧАСА - СТОМАХА , ЗАДСТОМАШНАТА ЖЛЕЗА , ДВАНАДЕСОПРЪСТНИКА , СА ДЛЪЖНИ ДА СА ЗАСПАЛИ .ТЕЗИ ОРГАНИ ТРЯБВА ДА СПЯТ !

АКО В 20-21 ВИЕ ЯДЕТЕ, ЗАДСТОМАШНАТА ЖЛЕЗА Я СЪБУЖДАТЕ И ТЯ ПОЧВА ДА РАБОТИ ЗАЩОТО Е ДЛЪЖНА ДА ВЪРНЕ ЗАХАРТА ОТ ХРАНАТА В НОРМАТА.КАКТО И СТОМАХА И ДВАНАДЕСОПРЪСТНИКА.

В 23 ЧАСА , ОБАЧЕ ЗАПОЧВА ДА РАБОТИ НОЩНИЯТ ХОРМОН - МЕЛАТОНИНА !
НИЕ РАСТЕМ САМО ПРЕЗ НОЩТА !
ДЕТЕТО РАСТЕ ОТ 24 ДО 4-5:00 ЧАСА СУТРИНТА , БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТОЗИ ХОРМОН- МЕЛАТОНИНА.

МЕЛАТОНИНА Е ДЛЪЖЕН В 23 ЧАСА ДА СЕ ВКЛЮЧИ И В 24 ЧАСА ВЕЧЕ ДА РАБОТИ !

И АКО В ТОВА ВРЕМЕ НА НОЩТА ИНСУЛИНА РАБОТИ, ТОЙ НЕ ДАВА ЩАФЕТАТА НА МЕЛАТОНИНА !
ИНСУЛИНА РАБОТИ, ВИЕ СИ ЛЯГАТЕ ДА СПИТЕ СЛЕД 24:00 - ВИЕ СТЕ ДЛЪЖНИ ДА СИ ЛЕГНЕТЕ ДНЕС , ЗА ДА СТАНЕТЕ УТРЕ :D ! АКО СИ ЛЯГАТЕ СЛЕД 22:00 - ВИЕ СТЕ БОЛЕН ЧОВЕК !
От гледна точка на физиологията - това е недопустимо и не трябва да го правите !
Тъй като неразбирателството между тези два хормона - дневният инсулин, произведен в панкреаса и нощният мелатонин, произведен в мозъка - правят човека болен !

Затова страдащите от диабет , трябва още в 18:00 часа да престанат да се хранят, както и всички останали около 19:00 часа!

Органите имат нужда от почивка и ферментите и хормоните не трябва да се отделят денонощно - това води до болести и противоречие с други хормони - органите имат нужда от почивка !

Професор Др. Иван Неумывакин

Гледай на видео тук:

http://www.youtube.com/watch?v=yccVY9kJ75w


Прикачени файлове:
1301224319.jpg
1301224319.jpg [ 35.36 KiB | Прегледано 8038 пъти ]



Спазвайте строго биологичният цикъл на вашето тяло !

От 4:00 до 12:00 Очистване и изхвърляне на ненужното

(консумирайте много вода обезателно 1-2 чаши на ставане и яжте само плодове на 2 часа

От 12:00 до 19:00 /20:00 Хранене ( За диабетици край в 18:00)

Разделно хранене със спазване на интервалите мужду отделните хранения - 2 часа за плодово/зеленчуково, 3 часа за въглехидратно , 4 часа за белтъчно хранене , пиене на вода 15 мин преди и поне 1час след въглехидратно и поне 2 часа за белтъчини . 30 мин за плодове

От 19:00 /20:00 до 4:00 Усвояване и преработване на храната

Не се яде и не се пие !



Откъс от книгата "Да отслабнем, докато спим"

от д-р Детлеф Папе, д-р Рудолф Шварц - " Да отслабнем докато спим " или как да използваме своя биологичен часовник, за да отслабнем

В рецептите и съветите за хранене от тази книга се препоръчва между трите основни хранения да има около пет часа почивка, като не е препоръчително да има междинни похапвания.
Като последното хранене да не е ПО КЪСНО ОТ 18:00 -20:00 часа и да е от протеини (може да е протеини и зеленчуци)

А това е един цитат от тази книга, който може и да е полезен на някого тук:
_____________________________________________

Хормонът на глада като посредник

Чрез кръвта хормоните достигат до съответните органи и клетки. В клетките хормоните се натрупват в специални възли, наречени рецептори, които осъществяват връзката с клетките. Тези рецептори играят ролята на ключ, който може да отключи само точно определена врата.
От това колко хормони ще бъдат отделени, зависи количеството на стимулиращите и подтискащи хормони. Хормони се отделят до момента в който постъпи сигнал, че количеството им е достатъчно. Това може да стане, в случай, че организмът ни се нуждае от важни хранителни вещества. Благодарение на посредничеството на хормоните потребността ще бъде първо сигнализирана, след което ще бъдат приети необходимите храни. Процесът приключва, когата хранителните вещества достигнат до съответните клетки.

За да разберем принципа на отслабването по време на сън, важно е да знаем, че центърът на преживяванията подава денонощно команди за отделяне на хормони. По време на сън се отделя специалният хормон на растежа, който осигурява протичането на процесите на възстановяване по време на сън. при определен режим на хранене и движение се прибягва до натрупаното в мастните депа, което прави възможно действието на принципа на отслабването по време на сън.

Хормоните, без които не можем

-хормонът на растежа: Той заздравява костите и понижава кръвното налягане, стимулира разграждането на мазнините и изграждането на мускулите. Отделя се предимно нощем иосигурява процесите на възстановяване по време на сън. Затова има важна роля при отслабвнето.

-хормоните на движението: хормоните адреналин и норадреналин освобождават мастните натрупвания от мастните депа и също имат роля при отслабването

-тестостеронът: от хормонът на мъжката сексуалност зависи развитието на мъжките полови органи.Той стимулира и изграждането на мускулатурата, което повишава капацитета на изгарянето на мазнините

-инсулинът: най-важният хормон на обмяна на веществата, който е от съществено значение за снабдяване на клетките с хранителни вещества. Той доставя хранителните вещества (напр. захар и мазнини) до клетките и прави възможно отлагането на излишъците в мастни образувания.


Гладни или сити – зависи от 2 хормона

Има 2 хормона. които са в непрекъснато противодействие по отношение на глада и ситостта. невропептид Y е хормонът, който създава усещането за неутолим глад и предизвиква безконтролно приемане на храни, съдържащи предимно въглехидрати. На невропептида се противопоставя хормонът CRF (кортикотропин-освобождаващ хормон). Той може да прекрати усещането за глад и да противодейства на нуждата от храна, което се получава например в случаите на стрес. Действието на невропептид Y може да бъде провокирано от различни фактори – например когато нивото на кръвна захар рязко спадне (ако не сме обядвали), или когато спазваме продължителна диета, което прави стомаха ни особено чувствителен.

Никакъв шанс за диетите

В описаните горе случаи протичат комплексни процеси, но безспорният извод от тях е един – диетите, основани изключително на стремеж към редуциране на количеството калории, рано или късно водят до пристъпи на глад и в следствие на това нямат очаквания отслабващ ефект. Независимо дали става въпрос за ограничаване на на въглехидратните храни, или на мазнините, всяка диета предизвиква действието на невропептид Y и свързаните с него пристъпи на глад, на които се опитваме да се противопоставим.

Инсулинът винаги право в целта

Инсулинът има определяща роля в процесите на напълняване и отслабване. От него зависи преработването и отлагането на мазнините, той има директно влияние върху покачването и намаляването на телесното ни тегло. Вероятно свързвате инсулина единствено с диабетиците, но хормонът инсулин е жизнено важен изобщо за здравословния живот, защото с негова помощ всяка клетка от тялото ни се снабдява с хранителни вещества. По- просто казано, инсулинът осъществява връзката между клетките, предимно мускулните, и постъпилите в организма хранителни вещества.

Инсулинът, който отваря врати

Повечето от клетките, предимно мускулните, чернодробните и мастните съдържат в клетъчната си мембрана (обвивката на клетката) т.н. инсулинови рецептори. Това са местата, където инсулинът може да „акустира”, докато бъде приет от рецепторите.
Когато инсулинът акустира в рецепторите се задйства сигнална верига. Клетъчното ядро образува отвори в клетъчната мембрана, през които клетката се снабдява с глюкоза (захар), аминокиселини (белтъци) и мастни киселини (мазнини), които се изгарят при получаването на енергия или се използват като градивни съставки.

Какво се случва всъщност?

Приемането на достатъчно хранителни вещества уплътнява клетката. Инсулиновите рецептори се отдръпват от клетъчните стени, което, опростено казано означава край на приемане на хранителни вещества. Така клетката се предпазва от пренасищане със захари, в случай, че в кръвта са постъпили прекалено много от тях с големи количества храна. Тя престава да бъде чувствителна към инсулина, т.е. тя е инсулинорезистентна.

А какво се случва със захарта?

Хранителните вещества са все още в кръвта и без инсулина се намират, така да се каже пред затворената врата на клетките. Какво се случва сега?....Същото, което става при преминаване на граница – захарите се задържат в кръвта. Това задържане може да продължи часове. Организмът ни реагира, като увеличава отделянето на инсулин, за да може с негова помощ натрупаните в кръвта хранителни вещества да проникнат в клетките.

Силата на инсулина

За да може да се осъществи това, отделянето на инсулин от панкреаса трябва да се увеличи два, три, дори четири пъти. Специалистите наричат този процес „хиперинсулемия”. Ето защо в клетките проникват малко количество хранителни вещества, по-голямата част остава и чрез инсулина се отлага в мастните депа.

Инсулиновата резистентност като трайно състояние

Системното прекомерно или недостатъчно хранене може да предизвика трайна инсулинова резистентност. От нея могат да бъдат засегнати всички, които системно прекаляват с храненето, т.е. страдащите от свръхтегло, чиито индекс на телесна маса е над 25. В този случаи в кръвта непрекъснато има голямо количество хранителни вещества, което води до нейното пренасищане. панкреасът изпраща нови количества инсулин, за да направи възможно усвояването на повече хранителни вещества от клетките. В следствие на това телесните клетки непрекъснато са пълни с хранителни вещества. Това продължава, докато инсулиновите рецептори се отдръпнат и се стигне до инсулинова резистентност.

Съдбоносни комбинации

Отделянето на големи количества инсулин си причинява не само този, който системно преяжда, но и този който редовно консумира тлъсти колбаси, млечни продукти с висока масленост или храни богати на мазнини, въглехидрати и белтъчини (напр. сладкиш със сметана,макарони със сирене, пица със салам или хамбургер).
Трябва да добавим, че инсулиновите рецептори се уплътняват вследствие на честото приемане на свободни мастни киселини, особено наситените мастни киселини от животински произход. В същото време се затруднява постъпването на глюкоза, което възпрепятства обмяната на захари и може да предизвика известната захарна болест. В кръвоносните съдове има непрекъснат излишък на хранителни вещества, защото рецепторите са уплатнени и хранителните вещества не достигат до клетките.

В най-лошият случай

ако към неправилното хранене добавим и липсата на движение, последствията са ясни – наднормено тегло, което води не само до некрасив външен вид, но и до много заболявания, за които днес е известно, че са предизвикани именно от наднорменото тегло.

Понятието „метаболитен синдром” включва заболяванията

-затлъстяване
-инсулинозависим диабет (диабет тип 2)
-високо кръвно налягане
-повишаване на пикочната киселина в кръвта (подагра)

Тези болести водят след себе си и още по-лоши последици – стесняване и калциране на стените на артериите, което допълнително увеличава количеството инсулин и предизвиква опасната за живота атеросклероза. Други възможни заболявания са инсулт, инфаркт, запушване на кръвоносните съдове на крайниците и на бъбреците.

Клопката на инсулина

Инсулинът не само отваря мастните депа при пренасищане, за да „складира” там излишъците от хранителни вещества в кръвта, но и прави невъзможно за около 5 часа те да бъдат освободени, при което натрупаните мазнини се отлагат в мастните клетки. Ако ядем преди тези 5 часа, ние удължаваме затварянето на мастните клетки с още пет часа.

.......и аварийният изход, от тази клопка

Три са хормоните, които могат да „отворят” отново мастните клетки и да противодействат на инсулина
хормоните на движението- адреналин и норадреналин, както и
неактивният хормон на растежа директно се противопоставят на инсулина. Те са особено важни за хората, които искат да отслабнат трайно. За да си набавите тези „противници на инсулина”, спазвайте следните правила:

Правило1 – съчетавайте храненията си така, че те да предизвикват минимална инсулинова реакция.

Правило2 – хранете се три пъти на ден според своя биоритъм. Откажете се от междинните похапвания и калоричните напитки

Правило 3 – стимулирайте отлагането на хормоните на движението чрез активно движение, за да отворите мастните клетки

Правило 4 – стимулирайте хормона на растежа чрез правилно хранене, движение и достатъчно сън – така ще стимулирате изгарянето на мазнини нощем........."

___________________________________________________________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: В КОИ ЧАСОВЕ ДА СЕ ХРАНИМ И СПИМ - БИОЛОГОЧЕН ЧАСОВНИК
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2013, 22:17 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2013, 21:47
Мнения: 1
Здравейте!
Бих искала да започна 90-дневната диета, но имам един въпрос. Работя на следните смени: 2 дневни-2нощни -4 почивни дни. Доколкото разбирам, диетата е свързана с определен цикъл, в който часовете на хранене също са от изключително значение. При това положение, мислите ли, че е подходящо да се захвана или няма смисъл. По принцип режимът ми е доста объркан- след всяка нощна смяна спя почти цял ден (9-16 часа), в почивните дни също не мога да се върна към съвсем нормален режим.
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: В КОИ ЧАСОВЕ ДА СЕ ХРАНИМ И СПИМ - БИОЛОГОЧЕН ЧАСОВНИК
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2013, 15:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
Mimetopln написа:
Здравейте!
Бих искала да започна 90-дневната диета, но имам един въпрос. Работя на следните смени: 2 дневни-2нощни -4 почивни дни. Доколкото разбирам, диетата е свързана с определен цикъл, в който часовете на хранене също са от изключително значение. При това положение, мислите ли, че е подходящо да се захвана или няма смисъл. По принцип режимът ми е доста объркан- след всяка нощна смяна спя почти цял ден (9-16 часа), в почивните дни също не мога да се върна към съвсем нормален режим.
Благодаря предварително!


Може ,да се прави диетата при всякакъв режим на работа !
Закуската може да почва още в 4:00 сутринта - например ти можеш да закусваш 2 пъти - в 6:30 и в 8:30 , когато си била нощна и лягаш да спиш в 9:00.Започваш с топла вода например в 6:00 . След това обядваш в 16:00 и вечерята в 19:00 (при въглехидрати - бобово/зърнени и брашнени ) и в 20:00 ( при белтъчини) Това е ! Желание трябва да има ! :D
При дневните смени - можеш или пак така да си останеш , защото стомаха свиква !!!- или малко изместваш напред часовете за обяд и вечеря ! Например в 14:00 и 18:00 ! Успех !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: В КОИ ЧАСОВЕ ДА СЕ ХРАНИМ И СПИМ - БИОЛОГОЧЕН ЧАСОВНИК
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2013, 15:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 09:57
Мнения: 2373
Местоположение: Австрия
90-дневната диета може да се напасне за всякакъв режим на работа !

Закуската може да се разполага в периода, от още от 4:00 сутринта до 11:30 сутринта - в часове по избор .( например в 6:00 и 8:00 или в 5:00 и 8:30 или в 4:00 и 7:00 ) Може и по-повече закуски , ако сте гладни през нощта, на всеки 2 часа от 4:00 ( например в 4:00 , в 6:00 , в 8:00 , в 10:00 - по плод или два еднакви плода ) в зависимост ,кога си лягате да спите за дневният сън !
Обяда е непосредственно след ставане от дневният сън .( Например в 16:00 или 17:00 )
Вечерята - 3 часа след обяда в бобово -зърнен или въглехидратен ден ( например в 19:00) или за белтъчен ден - 4 часа след обяда ( например в 20:00 или 20:30 - най-късно ! )

В останалите дни или си оставате на същият режим - тъй като стомаха свиква !

Или леко измествате закуските по-късно , а обеда и вечерята по-рано -
например:

Закуска 1 в 8:00
Закуска 2 в 11:00
Обяд в 15:00
Вечеря в 19:00


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов