90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 29 Мар 2024, 01:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 433 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2017, 22:12 
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2017, 23:21
Мнения: 5
Здравейте,
днес ми е 6 ден от диетата (бобов ден) З- кафе + вбълка, О- боб яхния + зелена салата с репички, В- съща като обяда. Очаквам въглехидратния ден с нетърпение, че да хапна нещо сладичко. С двама маника у нас, които винаги искат сладко и десерти, кремчта и прочие ми е много трудно да издържа на изкушенията, но засега е добре.
Сладкото във върлехидратния ден задължително ли трябва да е за врчеря и солено за обяд,може ли да се хапне за обвд малко солено и сладко и за вечеря пак солено и сладко но по- малко?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2017, 13:27 
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2016, 23:18
Мнения: 33
Ето ме и мен. Виждам, че съм попрескочила доста дни да вляза, но бях много заета. Първо...изключително горда съм да ви се похваля, че след дългия застой имам свалени още 3 кг за 20 дни, само че аз модифицирах диетата, за да я събудя. Тоест не следвам съвсем правилата. Увеличих интензитета на тренировките, пия л-карнитин и започнах с градинската работа. И воала, след изчистването на задържаните течности преди и по време на цикъла, съм все по-близо до целта. Освен това правих два водни дни миналия месец - единия на новолуние, другия режимния. А този месец пълнолунието се падна в белтъчен и го изкарах само на айран. Това не са съвети, просто разказвам как се справих с подтискащото плато. Но пък научих и че при абсолютно всеки човек е индивидуално, така че не правете като мен ;)
Виждам, че всички сте притеснени относно това, че сваляте малко в началото. Първо - искам да ви кажа, че няма вариант да свалиш 5 килограма мазнини за седмица или десет дни. Жените сме така устроени, че задържаме вода по половин месец и после я чистим. Колкото повече вода пием, толкова по-малко вода задържаме. Затова, не правете като мен - Пийте вода!
Аз задържам 5 кг вода, това разбира се зависи и от общата маса, но е странно. Затова на мен всички ми се радваха в началото, че свалих 10 кг за две-три седмици. Но това е било просто вода, защото започнах диетата подута от задържана вода. И следващите дни освен мазнинките заради диетата, изчистих и водата. Тоест, тези от вас, които са започнали диетата в дните преди овулация и след менструация, просто не са имали задържана вода. Освен това, здравословното сваляне е това, при което се сваля бавно. При него е по-голяма и гаранцията, че ще задържите килограмите след това, а и няма да ви застигне проклетото плато. Знаете ли каква мъка е да блъскаш като куче, да бягаш, да вдигаш тежести, да намаляш порциите, а кантара да не мръдне месец. Ето това се случва, веднага след като свалиш десет килограма наведнъж. Затова не го мислете толкова, а си правете диетата и поне по 15 минутки упражнения - каквито ви харесва, защото мускулите помагат на организма да топи повече мазнини, а кардиото (тренировките, които не са свързвани с тежести, а с увеличаване на пулса) забързва метаболизма, който умното ни тяло забавя заради диетата, тъй като се препрограмира, за да ни съхрани живи и здрави, в състояние на глад.
И като финал...знам че ви досадих вече, ще кажа, че миналия месец си купих къси дънкови панталонки, които не можех да закопчая с близо педя. Е! Днес ги закопчах! Горда съм със себе си. Ще видите, че накрая и вие ще се гордеете.
А и ... всяка седмица един свален килограм за диета, която трае 13 седмици, са си 13 кг - нали така? :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2017, 14:05 
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2016, 23:18
Мнения: 33
Сиси, по режим не трябва да се смесва сладкото със солено. И не трябва обяда да е сладък, а вечерята. Знам, че може да е солена и вечерята, но да е сладък обяда - не знам. Пиша ви, похапвайки спагети, които си правя на тиган със зеленчуци и много подправки. Страхотна работа. И мисля за вечеря да хапна пак това, защото изобщо не обичам сладко. Тоест, ще си направя вечерята в 5, а в осем, ще си хапна ред натурален шоколад. Това е правило, което не нарушавам. Шоколада във въглехидратна вечеря е задължителен.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 00:44 
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2017, 23:21
Мнения: 5
И аз четох, че не е хубаво да се смесва сладко и солено. Направих си пица с гъби, броколи, червена и зелена чушка, праз лук и домати. Стана страхотна за мия изненада, защото не бях яла пица без месо и най- вече без кашкавал, а за вечеря парче кекс и шоколад.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 10:21 
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 10:03
Мнения: 2
Здравейте,
за пръв път пиша във форум,но мисля,че идеята да обменяме опит и мнения по диетата е много добра :)
Аз съм на 32 год,64 кг. Започнах диетата на 06.03.2017 ,днес започвам трета седица е резултата е 0кг.
Правя някои грешки със сигурност,които мисля, че са не са от голямо значение но сякаш са.
1.Първата седмица не вечерях същото, което обядвах
2.Понякога си слагам малко мляко в кафето
3.Когато ми се дояде много сладко вечер , ям мед
4.В плодовия ден ям и салати (ако това е проблем незнам)
По принцип свалям адски трудно и бавно, много се надявам да започна да свалям скоро :(

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 20:03 
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2016, 23:18
Мнения: 33
Здравей, Ассе!
Това, което виждам по данните ти, въпреки че няма посочен ръст е, че ти нямаш много килограми за сваляне. Едно е да тръгнеш като мен от 45 килограма наднормено тегло и да сваляш като за световно и съвсем друго, ако организма има няколко останали килограма, които се старае да запази. Да. При теб ще става по-бавно. Ако искаш да се случи, трябва да опиташ с малко упражнения плюс диетата. Не забравяй и за натрупването на вода. Ако започваш диетата преди и по време на овулация, е нормално в следващите две седмици да се мъчиш да се бориш с натрупването на вода в организма. Всъщност тайната е в отрицателния калориен баланс. Без значение дали ще пазиш 90дневна, Дюкан или друга нисковъглехидратна диета, отслабваш, когато приемаш по-малко калории, отколкото изразходваш.
Тези последни десет килограма мазнини тялото губи най-трудно. Затова, ако искаш да ги загубиш, се постарай да спазваш диетата стриктно. Никакво мляко в кафето, вечер - половината от същото, което си яла на обяд, салатите в плодовия - без подправки, никаква храна и вода след 20 часа, по-малко картофи и ориз, също така, ако правиш млечни - внимавай със сиренето. Поне гледай да е изкиснато. Кашкавала също е нещо, което не е много ок за диета. Маслините също трябва да са в ограничено количество. Ядки само по сто грама - сурови - в плодов ден, ако не издържаш на глада. Комбинацията на зеленчуците във салатата на белтъчния ден, когато ядеш месо, също не може да е от всеки вид зеленчуци, два литра вода на ден - като единия е добре да изпиеш до обяд, ако ставаш рано и т.н. и т.н.
За да не голословя, и понеже и аз не съм от най-стриктните, а предпочитам да си изгарям малките нарушения с повече тренировки, ще те посъветвам да прочетеш отново правилата или да споделяш тук менютата и грамажите си от предния ден, за да ти помогнат колежките, които спазват стриктно. И също така - прочети тема - Нашите резултати. Там четох за едно девойче пак така с малко килограми което в първия месец беше свалило най-малко, а в следващите - повече.
Затова, постарай се да спазваш правилата и не се отказвай и нещата ще ти се получат.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 20:11 
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2016, 23:18
Мнения: 33
И още нещо. То се отнася не само до теб, а до всички, включително и до мен самата, която съм си сложила кантара в коридора и знам на всяко ходене до тоалетна колко олеквам:

НЕ СЕ ТЕГЛЕТЕ ВСЕКИ ДЕН! НЕ СЕ ТЕГЛЕТЕ ДОРИ И ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО!

ТЕГЛЕТЕ СЕ СЛЕД ВОДЕН ДЕН ИЛИ НАЙ-ДОБРЕ СЛЕД МЕСЕЧЕН ЦИКЪЛ.

Тук моля, ако ме четат мъже, да ми простят. :) :) :)
Не ви дискриминирам, просто вие нямате такъв проблем със задържане и чистене на вода.

Така няма да се разстройвате от постоянните колебания в килограмите и да ви е нужно да се амбицирате, зад а продължите с диетата.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 20:30 
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2016, 23:18
Мнения: 33
И третото ми съобщение (три за щастие), ще бъде най-дълго, а именно цитат на една от дамите във форума, която е писала доста подробни постове. В случай, че не ви се чете целия форум, смятам това мнение изчерпва в голяма степен правилата на диетата и е добре систематизирано:

Виолина написа:
КАКЪВ ГРАМАЖ ДА СА РАЗЛИЧНИТЕ ХРАНИ ПО ВРЕМЕ НА ДИЕТАТА ?


Прикачени файлове:
Our-kitchen-scale.jpg



ВАЖНО ! ВАЖНО ! ВАЖНО !


ОПРЕДЕЛЕНИТЕ ГРАМАЖИ СЕ ИЗЯЖДАТ - ВСИЧКИТЕ !
НЕ СЕ ЯДЕ ПО-МАЛКО ОТ ОПРЕДЕЛЕНОТО !
НЕ СЕ ЯДЕ ПОВЕЧЕ ОТ ОПРЕДЕЛЕНОТО!

ЕДИНСТВЕННО НА НОВИТЕ, В ПЪРВАТА ЕДНА - ДВЕ ЧЕТВОРКИ СА ПОЗВОЛЕНИ МАЛКО ПО-ГОЛЕМИ ПОРЦИИ, ДОКАТО ОРГАНИЗМЪТ ИМ СВИКНЕ С НОВИЯТ РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ, КОЕТО СТАВА НЕОЧАКВАНО БЪРЗО



НА ОБЯД, ТРЯБВА ДА СЕ ЧУВСТВУВАТЕЛЕКО ПРЕЯЛИ :D , ОСОБЕНО СЛЕД БУЛЬОНА, КОЙТО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН - ТОВА Е НОРМАЛНО И Е УСЛОВИЕ ДА ИЗДЪРЖИТЕ НА МАЛКАТА, РАННА ВЕЧЕРЯ НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА И БЕЗ НИКАКВА ПОВЕЧЕ ХРАНА СЛЕД ВЕЧЕРЯ - ДО СУТРИНТА !
ЗАПОМНЕТЕ!
РАННИТЕ ХРАНЕНИЯ СА ГАРАНЦИЯ ЗА БЪРЗОТО НАМАЛЯВАНЕ НА ТЕГЛОТО ВИ !


ЗАКУСКА
(за всеки един ден от Четворката)


Закуската всеки ден е плодове през 2 часа, поне два пъти (последната 2 часа преди обяда) с един или с 2 еднакви средни плода - две круши , две ябълки, чепка грозде, 8 сливи, 6 кайсии, 8 сушени плода, купичка ягоди и други.

Може и прясно изтискан плодов или зеленчуков сок - 250 мл - смята се за едно плодово хранене

Може и готвени плодове - варени на компот или печени - без захар или други подсладители! :D

Може и зеленчуци - сурови, на сок, варени или печени, но без сол или мазнина.

За бременни и кърмачки задължително и семена и ядки всеки ден, даже и сутрин ! :D


ГРАМАЖИ НА ХРАНИ ЗА 1-ВИ ДЕН - БЕЛТЪЧНИЯ ДЕН
( БЕЛТЪЧИНИ - МЕСНИ, МЛЕЧНИ, РИБИ, ПТИЦИ, СОЕВИ - ТОФУ, СЕЙТАН, ЯЙЦА , ПЛОДОВИ - АВОКАДО, МАСЛИНИ )



ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ЯДЕ ФИЛИЙКА ОТ 72 ГРАМА , ГРУБ , ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯМ С ТРИЦИ И СЕМЕНА
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЛЕД БЕЛТЪЧНИЯТ ОБЯД СЕ ИЗПИВА 300 мл БУЛЬОН ОТ БЕЛТЪКА КОНСУМИРАН НАПРИМЕР МЕСЕН БУЛЬОН ЗА МЕСО, АЙРАН ИЛИ ЗЕЛЕНЧУКОВ ЗА МЛЕЧНИ, РИБЕН ЗА РИБА .


ВАЖНО!!!
ПРЕДПОЧИТАЙТЕ ПО-ПОСТНИТЕ ХРАНИ, КАТО РИБА, ПИЛЕ, ПУЕШКО,ГОВЕЖДО, ИЗВАРА, ТОФУ, НЕМАЗНИ ЕСТЕСТВЕННО ФЕРМЕНТИРАЛИ СИРЕНА !


ГРАМАЖИТЕ СЕ ОТНАСЯТ ЗА ХРАНИТЕ В СУРОВО СЪСТОЯНИЕ !

ПИЛЕШКО / ПУЕШКО (300 грама за деня - 200 гр на обяд - 100 грама за вечеря )

НА ОБЯД:

2 пилешки бутчета без кожа ИЛИ
2 пуешки шншцела ИЛИ
2 парчета пилешки гърди ИЛИ
3 пилешки шишчета

и половината на обедното количество

НА ВЕЧЕРЯ :

1 пилешко бутче без кожата ИЛИ
1 пуешки шницел ИЛИ
1 парче пилешки гърди ИЛИ
2 пилешки шишчета

СВИНСКО/ТЕЛЕШКО/ДРОБ (300 грама за деня - 200гр на обяд - 100грама за вечеря)
Пържоли свински - 2 на обед , една на вечеря ( без тлъстините )
Говеждо с кост за ворене - 400 гр за обед и вечеря разелено 2/3 за обяд и 1/3 за вечеря
200 грама свинско /говеждо/агнешко зо обед, 100 свинско/телешко/агнешко на вечеря

РИБА/РИБНО ФИЛЕ (300 грама за деня - 200гр на обяд - 100грама за вечеря)
2 рибни филета за обед, едно рибно филе за вечеря

ЯЙЦА
2 цели яйца - 1 цяло яйце, но можете да добавите няколко белтъка към целите яйца за повече белтък , жълтъкът на яйцето е МАЗНИНА , затова и яйцата са в толкова ограничен брой , да не се превишат мазнините , които са ограничени до минимум в диетата ни !

МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ
( млечните могат да се смесват помежду си, ако смесвате намалявате съответно количеството на всяко едно млечно )

ПРЯСНОТО МЛЯКО НЕ СЕ СМЕСВА С ДРУГИ МЛЕЧНИ ИЛИ С ДРУГИ ХРАНИ - КОНСУМИРА СЕ ВИНАГИ САМОСТОЯТЕЛНО - НА ОТДЕЛНО ХРАНЕНЕ !
КИСЕЛО МЛЯКО - 2 кофички от 500 гр обяд - една кофичка от 500 гр за вечеря
ИЗВАРА - 250 грама обяд- 125 грама за вечеря
БЯЛО САЛАМУРЕНО СИРЕНЕ - 125 грама обяд - 70 грама за вечеря
КАШКАВАЛ И ДРУГИ ТВЪРДИ СИРЕНА - 70 грама обяд - 35 грама за вечеря

КОЛКОТО ПОВЕЧЕ МАЗНИНА СЪДЪРЖА ЕДИН МЛЕЧЕН ПРОДУКТ - ТОЛКОВА ПО-МАЛКО ВИ СЕ ПОЛАГА

Сирена с над 60% мазнина не са белтък и не бива да се употребяват, като такива, да се смятат като мазнина !
Например 1 сл пармезан може да замести 1 сл зехтин !

РАСТИТЕЛНИ ПРОТЕИНИ
(ТОФУ, СЕЙТАН И ГОТОВИ ПРОДУКТИ ОТ ТЯХ( ГРАНУЛИ, ШНИТЦЕЛИ, КРЕМВИРШИ, АВОКАДО, МАСЛИНИ) -

ТОФУ -
200 - 250 грама на обяд и 100-150 грама за вечеря (в взависимост от опаковката, която сте купили ;) )

СОЕВИ ШНИТЦЕЛИ ИЛИ ШНИТЦЕЛИ ОТ СЕЙТАН( ПШЕНИЧЕН ПРОТЕИН) -
2 БРОЯ на обед, 1 БРОЙ на вечеря

КРЕМВИРШИ(ФРИКАДЕЛИ) ОТ СОЯ ИЛИ СЕЙТАН
2-3 БРОЯ на обед , 1-2 БРОЯ на вечеря , СПОРЕД ГОЛЕМИНАТА ИМ

СОЕВИ ГРАНУЛИ ИЛИ СТЪРГОТИНИ
готвени на на мусака или гювеч или яхния или със зеленчуци - пълна супена чиния на обяд - половин на вечеря
готвени на на кюфтета - 4 кюфтета на обед 2 на вечеря

БЕЛТЪЧНИ ХРАНИ ОТ РАЗЛИЧНИТЕ ТИПОВЕ НИКОГА НЕ БИВА ДА СЕ СМЕСВАТ ПОМЕЖДУ СИ !
Тоест, ядЕ се ИЛИ само млечни ИЛИ само пилешко ИЛИ само телешко ИЛИ само риба ИЛИ само яйца ИЛИ само тофу иИЛИ само прясно мляко и т.н.


Предпочитайте за този ден за салати или за готвене листните зеленчуци !
Доматите (които са кисел плод) комбинирайте само с млечните продукти или с авокадо !
Зеленчуците са една препълнена супена чиния на обяд - на салата и отделно готвени, половината на това на вечеря.

Подправки може всякакви - даже са много желателни !

Мазнината препоръчана в диетата е зехтин 1ч.л за основното и 1 чаена лъжичка за салатата !
Може понякога и 1 ч.л. чисто краве масло, например в кремсупата - то е мазнина, а не белтък !

Задължетелно се яде само една филийка (72 грама), която задължетелно е пълнозърнеста с трици, семки и семена в нея, тоест не е всеки попаднал Ви хляб !

След яденето на другата храна , задължително се пие 300 мл бульон, който е пилешки , ако ядете пиле, телешки ,ако ядете телешко, рибен ако ядете риба, зеленчуков за яйца, айран или таратор за млечни . Може и да си го приготвяте ,но само при нужда и от био-кубче.

ВОДА В ПЪРВИ ДЕН се пие 15 мин. преди и 2 часа след хранене !
Затова, НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА СИ ПИЕТЕ си бульончето !
С него няма да ожаднявате преждевременно !

Между двете белтъчни храненния , трябва да минат ПОНЕ 4 часа - съветвам Ви да бъдат ТОЧНО 4 часа, тоест изпреварете глада и обещавам ,че няма да сте гладни след това и да ядете след 20:00 !



ГРАМАЖИ НА ХРАНИ ЗА 2-РИ ДЕН - БОБОВО-ЗЪРНЕНИЯТ ДЕН
( ВСИЧКИ БОБОВИ ВКЛЮЧИТЕЛНО ФЪСТЪЦИ, ЦЕЛИТЕ ЗЪРНА НА ЗЪРНЕНИТЕ ХРАНИ, БУЛГУР ОТ ЗЪРНЕНИТЕ, БЯЛ ОРИЗ И КАРТОФИ )


ВАЖНО !!!
ДОБРЕ Е ДА КОМБИНИРАТЕ ЯСТИЕТО СИ ОТ КАРТОФИ ИЛИ ОТ БЯЛ ОРИЗ С НЯКАКВО БОБОВО !
НАПРИМЕР - ЛЕЩА ЧОРБА И ПЕЧЕНИ КАРТОФКИ, ОРИЗ С НАХУТ ИЛИ ГРАХ , ЧУШКИ ПЪЛНЕНИ С БОБ И ОРИЗ , ГРАХ С КАРТОФЧЕ И ДР ПОДОБНИ КОМБИНАЦИИ !



НА ОБЯД МОЖЕ ДА ИЗЯДЕТЕ ФИЛИЙКА ОТ 72 ГРАМА, ГРУБ, ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯБ С ТРИЦИ И СЕМЕНА
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЕПОСРЕДСТВЕННО СЛЕД ОБЯДА СЕ ИЗПИВА 300мл ЗЕЛЕНЧУКОВ БУЛЬОН ( ОСВЕН АКО НЕ СТЕ КОНСУМИРАЛИ ЧОРБА ИЛИ РЯДКА ЯХНИЯ .



120 грама, на сухо премерено зърнено - ориз или булгур или елда или друго някакво зърнено за деня -2/3 от това количество за обяда - 1/3 за вечеря.

150 грама на сухо - Боб, леща, грах, нахут и др. бобови зърна- по 150 грама сухо вещество за деня - 2/3 за обяда, 1/3 за вечерята

Ако е само боб, леща , грах, зелен боб - 2 панички/супени чинии на обяд, 1 на вечеря - общо около 500 грама сварен боб или леща или нахут

Картофи - 4 малки картофа на обяд и 2 малки на вечеря ( общо 6 малкиза деня) или 2 нормален(среден) на обяд - 1 нормален (среден) на вечеря( общо 3 средни за деня )

Когато ядете КАРТОФИ, хубаво е да прибавяте към тях бобово или смес от бобови !

Когато ядете ОЛЮЩЕН БЯЛ ОРИЗ, хубаво е да прибавяте към него бобово или смес от бобови!
Защото, картофите и белият ориз са бързи въглехидрати, а прибавянето на бобовите към тях превръща ястието Ви , като цяло в бавен въглехидрат ! Тоест, засища ви по-добре, тъй като се усвоява по-бавно ! но намалявайте малко количествата на всички продукти , за да не преядете


ВСИЧКИ ПРОДУКТИ за Ден Втори , МОГАТ ДА СЕ СМЕСВАТ, но внимавайте да не превишите нивото на въглехидратите за деня, тоест количеството на храната - тоест да преядете !

Зеленчуците са една препълнена супена чиния на обяд - на салата отделно от това готвени зеленчуци, половината на това на вечеря.
Всякакви зеленчуци, и листни, и кореноплодни, са подходящи за този ден .

Подправки може всякакви - даже са много желателни !
Мазнината е само зехтин 1ч.л за основното и 1 чаена лъжичка за салатата
Може понякога и 1 ч.л. чисто краве масло, например в крем-супата - то е мазнина, а не белтък !
Задължетелно се яде на обед една филийка , която задължително е пълнозърнеста с трици, семки и семена в нея, тоест, не е всеки попаднал Ви хляб ! Колкото по груб хляба Ви - толкова по-добре !
След яденето на другата храна , задължително се пие 300 мл бульон, който е зеленчуков ! Може да си го приготвите в най-краен случай и от био-кубче.

ВОДА ВЪВ ВТОРИ ДЕН , последно се пие 15 мин. преди и 1.5 часа след хранене !
Затова съветваме пийте си бульончето, не го пропускайте !
С него няма да ожаднявате преждевременно !

Между двете бобови/зърнени хранения , трябва да минат ПОНЕ 3 часа - съветваме Ви да бъдат максимално 4 часа, тоест изпреварете глада и обещаваме ,че няма да сте гладни след това и да ядете след 20:00 !



ГРАМАЖИ НА ХРАНИ ЗА 3-ТИ ДЕН - ВЪГЛЕХИДРАТНИЯТ ДЕН
( ВСИЧКИ ИЗДЕЛИЯ НАПРАВЕНИ ОТ БРАШНО, ГРИС, КУС-КУС, ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ДРУГИ МУСЛИ )



ВАЖНО !!!
ОБЯДА В 3-ТИ ДЕН ВИНАГИ Е СОЛЕН !
САМО ВЕЧЕРЯТА МОЖЕ ДА Е СЛАДКА !
НЕ СЕ СМЕСВАТ СЛАДКИ И СОЛЕНИ ХРАНИ , НА ЕДНО ХРАНЕНЕ !


ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЕПОСРЕДСТВЕННО СЛЕД ОБЯДА СЕ ИЗПИВА 300МЛ ЗЕЛЕНЧУКОВ БУЛЬОН ( ОСВЕН АКО НЕ СТЕ КОНСУМИРАЛИ ЧОРБА ИЛИ РЯДКА ЯХНИЯ !


120 грама - НА СУХО ПРЕМЕРЕНИ ОТ ПАКЕТА, СУРОВИ - спагети или други макаронени изделия - БЕЗ ЯЙЦА ТРЯБВА ДА БЪДАТ МАКАРОНЕНИТЕ ИЗДЕЛИЯ !
250 грама бяло брашно за пица или пърленки ИЛИ
300 грама брашно на половина пълнозрнесто - наполовина бяло ИЛИ
400 гр готово тесто ИЛИ
80 грама грис - например царевична за качамак или пшенична за солена каша ИЛИ
80 грама кус кус - истински кус кус, не макаронения , макароненият е 120 грама ИЛИ
Бутер тесто колкото за една пица за солени кракери или кроасани ИЛИ
Овесени ядки, мусли - 1 кафена чаша сухо вещество, за една порция

ВСИЧКИ ПРОДУКТИ за този ден, МОГАТ ДА СЕ СМЕСВАТ, но внимавайте да не превишите нивото на въглехидратите за деня, тоест ДА ПРЕВИШИТЕ КОЛИЧЕСТВОТО НА ХРАНАТА - тоест да преядете ;) !

Зеленчуците са една препълнена супена чиния на обяд - на салата , ОТДЕЛНО МОЖЕ готвени зеленчуци, половината на това на вечеря.
Всякакви зеленчуци и листни и кореноплодни са подходящи за този ден .

Подправки може всякакви - даже са много желателни !
Мазнината е само зехтин 1ч.л за основното и 1 чаена лъжичка за салатата
Може понякога и 1 ч.л. чисто краве масло, например в крем-супата - то е мазнина, а не белтък !
Може да изядете на обед една филийка хляб( 72 грама) , която задължително е пълнозърнеста с трици, семки и семена в нея, тоест, не е всеки попаднал Ви хляб ! Колкото по груб хляба Ви -толкова по-добре !
След яденето на другата храна , задължително се пие 300 мл бульон, който е зеленчуков ! Може да си го приготвите в най-краен случай и от био-кубче.

ВОДА В 3-ТИ ДЕН СЕ ПИЕ 15 мин. преди и 1.5 часа след хранене !
Затова съветваме - пийте си бульончето, не го пропускайте !
С него няма да ожаднявате преждевременно !

Между двете ВЪГЛЕХИДРАТНИ ХРАНЕНИЯ , трябва да минат ПОНЕ 3 часа - съветваме Ви да бъдат максимално 4 часа, тоест изпреварете глада и обещаваме ,че няма да сте гладни И след това и да ядете след 20:00 !

ВЪГЛЕХИДРАТНА ВЕЧЕРЯ ( ГРЕХОВНА ВЕЧЕРЯ )
НАЙ-ДОБЪР ЕФЕКТ ИМА СЛАДКАТА ВЪГЛЕХИДРАТНА ВЕЧЕРЯ !


Въглехидратната вечеря е абсолютно смесена(тоест, излизаща от принипите на разделното хранене и затова наречена "греховна" ) - може да смесвате каквото си искате, важното е да е с големина , горе-долу, на едно парче торта, пие се чай, мляко,сок - може и подсладени :D!

1 голямо парче торта
или 3 топки сладолед
или 2 парчета сладкиш или 3 по-малки пастички
или 8 средни бисквити намазани с мармалад
овесена каша със стафиди, ядки, мед, парченца шоколад и др
ечемичена каша с мед и....., баклава, локум, толумбички и др.
печена тиква с орехи и захар

Задължителна е ВИНАГИ и една лентичка черен шоколад на края на въглехидратната вечеря!

Ако Ви е забранено да ядете сладко или не го обичате, вечерята Ви в третият ден може да е или същата и половината на обедната храна или смесена(греховна) солена - парче солено печиво , например парче тутманик, парче солен кекс, парче пица,малка баничка и други подобни. Задължителна и в този случай накрая е лентичката черен шоколад на края на въглехидратната вечеря.

Не може да се разменят местата на обяда и вечерята - т.е. обяда да е сладък , а вечерята да е солена.
Не яжте сладки и солени неща на едно хранене !



ГРАМАЖИ НА ХРАНИ ЗА 4-ТИ ДЕН ВИТАМИНЕН ДЕН
(ПЛОДОВЕ, ЗЕЛЕНЧУЦИ, ЗЕЛЕНИ ПОДПРАВКИ КОПЪР, МАГДАНО И Т.Н., ДРУГИ ПОДПРАВКИ- КАНЕЛА, КАРДАМОН, ВАНИЛИЯ , КИМ, АНАСОН И Т.Н. И ШЕПА СУРОВИ ЯДКИ ИЛИ ШЕПА СУРОВИ СЕМКИ)


Закуската, както обичайно, преди 12:00, може само 2 еднакви плода , многократно през 2 часа !
После през минимум два часа се ядат плодове, 5-6 хранения за деня .
Плодовете, освен сутрешните - могат да се смесват с други плодове и с ядки !
Разрешени са една шепа до максимум 100 гр. сурови неосолени ядки или до 100 гр. сурови неосолени семки или 100 гр смес от горните, най-добре на отделно хранене с чай или смесени само с кисели плодове ! :stop:
Захар и мед са забранени !
Желателни са подправки а плодовете , като канела, карамфил, индийско орехче, кардамон и др подобни.
Плодовете е най-добре да са сурови и с кората !
Но, можи и да са готвени - печени или варени на компот или ошав без захар.

Може и собственоръчно изстискани сокове до 250 мл - сока се брои за едно плодово хранене !

Ако не обичате плодове може да ги замените със зеленчуци.
Зеленчуците могат да са сурови на салати или готвени, но без мазнини и без сол, както изстискани на сокове, смесени на салати без мазнини и без сол, зеленчуков бульон без сол, зеленчукова супа - още по-добре , тъй като съдържа целулоза, печени на скара, на фурна ,на пара , но винаги без сол и бе мазнина - оцет и лимон може !

НЕ ОСТАВЯЙТЕ САМО НА ЯБЪЛКОВ ПЛОДОВ ДЕН - ПРИСТЪРГВАТ и ще огладнеете ужасно :( !
НАЙ-ДОБРЕ Е, ДА ПОДБЕРЕТЕ ЗА ТОЗИ ДЕН РАЗНООБРАЗНИ ПЛОДОВЕ !


Предпочитайте на този ден скорбялните зеленчуци, като тиква, цвекло, морков, карфиол, глава от целина, ряпа и т.н. , но може, по-принцип, всякакви зеленчуци да се консумират.

ВОДА в 4-я Витаминният ден , се пие 15 мин. преди и поне 15 мин. след хранене !



Благодарим за труда, Виолина!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 10:38 
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 10:03
Мнения: 2
Благодаря Дебеланка81,
за изчерпателния отговор :D . Забравих да напиша височината си да-173см -64кг.
Ще започна да пиша какво съм яла всеки ден, така може да ме досрами да прегрешавам :lol:
Вчера-въглехидратен ден:
1.Закуска-1 банан+кафе с малка мляко (може ли вместо мляко лъжичка мед,по -добре ли ще е от млякото)
2.Обяд-кус кус с малко масло
3.Слетобеда 4 часа след обяда 2 големи овесени бисквити (направени от мен с парченца черен шоколад)
4.Вечеря-спагети с зеленчуци и 1/2 чаша бяло вино :oops:
Днес съм на плодове и зеленчуци и 100гр сурови ядки
А относно спорта ,единственото, което правя с желани е да ходя пеша-сутрин ходя на работа пеша -около 40мин ходене и слетобеда обратно.
Хубав ден!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2017, 14:32 
Offline
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:51
Мнения: 9
Здравейтеее, аз да се отчета, че съм извън редиците на отслабващите :(
Миналата сряда ми махнаха сливиците, много по-рано отколкото очаквах (мислех, че ще е в края на април). Цяла седмица съм на пюрета и вода, а два дни в болницата глад :)), не знам колко още ще продължи този кошмар.
Ще трябва да започна от начало режима, а бях стигнала до първия водния ден, но какво да се прави :(
Стискайте ми палци за бързо възстановяване :)
Успех на всички.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 08:49 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте и от мен,

Добре дошлаи на Ассето :)
Тази диета е страхотна. Честно казано, преди да я започна ядях доста по-малко храна като количество, но комбинациите са били неподходящи. Сега хапвам големи количества и свалям кг. Страхотно!!!! Чувствам се много добре :)
Чудя се дали да правя воден ден. По принцип нямам здравословен проблем, но някак не съм се решила още, а е след няколко дни. Какво ще ме посъветвате?

Днес е 25 ден от диетата(-3,5кг до тук) и съм на протеини.
Менюто е:
Закуска-кафе, киви;
Обяд - пуешко бутче, заленчуци на грил(тиквичка,патладжан,лук,гъби) +свежа салата, филийка домашен пълнозърнест хляб;
Вечеря- 1/2 от обяда без хляб.

Искам да ви споделя и какво забелязах когато си хапвам сладичко във въглехидратния ден. Първите няколко пъти не ядях сладко от страх, че няма да се отрази добре на кантара и хапвах 1/2 от обяда + редче черен шоколад. Последните 2 въглихидратни дни вечерта си направих сладкиш и си хапнах по около 200гр. На следващият ден кантарът беше -0,5кг(и двата дни). Така, че спокойно може да се подслаждате с "греховната вечеря".
Успех на всички и хубав уикенд :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 11:24 
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2017, 23:21
Мнения: 5
Здравейте момичета.
Днес се премерих за първи път от началото на диртата и резултата е за 12 дена - 3 кг. Ура, диетата работи. Започнах да правя и упражнения, но по 15- 20 минути на ден. Днес ми е 13 ден- Белтъчен ден. Закусвам Кафе+ папая, О - пилешки филета със зеленчуци на пара. В- същата.
Успех на всички.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2017, 15:37 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте, отслабващи упорити съфорумци☺Отчитам се със свалени 3кг. за почти месец от диетата,но с много прегрешения и с нестриктно спазване на правилата. Предстои ми 1 воден ден,но още не съм убедена,че ще го спазя. Мисля,че се чувствам лека и с намалени обиколки. Кураж на всички.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2017, 01:49 
Offline

Регистриран на: 27 Мар 2017, 00:43
Мнения: 1
Здравейте, започнах диетата преди два дена и имам няколко въпроса относно режима. :) Интересувам се страшно много, и гледам да поема информация отвсякъде, но няколко от източниците си противоречат.
1. Задължително ли е да се пие бульон на обяд?
2. Четох на няколко места, че е редно да се хапват два плода сутрин през два часа, последният който да е 2 часа преди обяда. През моят скромен опит от два дена, само по 1 плод успявах да ям.
3. В дните които се консумират въглехидрати и нишесте, задължително ли е да се хапва 2 часа след обяда?
Майка ми започна диетата преди два месеца и свали 12 кг общо, въпреки тези тънкости и някои прегрешения.
4. И позволено ли е да се пие зелен чай след 20:00 (неовкусен, разбира се)


Успех на всички които в момента я правят и поздравления на тези които са я минали! :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2017, 15:56 
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2017, 23:21
Мнения: 5
Здравейте момичета. Добре дошла Siyana. Аз лично немога да ти дам точни и категорични отговори, но мога да ти кажа какво правя аз. Ставам в 7:30 пия кафе+ фреш, събуждам, оправям и водя децата на училище, което ми отнема около 2 часа. Когато се върна в 9:40- 10:00 часа закусвам кафе+ плодове ( задължително един вид, може и два). Обядваме в 13:00. Следобедда закуска в 16:00-17:00 взимам децата от училище и на някоя пейка вадя кутия с плодове ( така и децата ми консумират плодове, а не кроасани и кексове). Навън сме до 19:30- 20:00, като се приберем е време за вечеря. Бульон не пия. Мисля, че можеш да си пирш чай, стига да не слагаш захар, мед или др.
Успех на всички.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2017, 10:20 
Offline

Регистриран на: 11 Ное 2013, 10:55
Мнения: 247
Здравейте съфорумци,аз пак съм тук вече за н -ти път я правя диетката,супер се чувствам,днес ми е 6 ден бобов,ще готвя леща,салатката,филиката хляб за обяд и за вечеря същото наполовина и без хляб. Закуската беше фреш от портокал.Преди пиех от бульоните готови ,био без сол,сега съм решила да пробвам без тях. Имам пак доста качени кила след предната врътка за което съм си виновна само аз.Не спазих режим почивка,а освен това и си хапвах от всичкчо и по много ,резултата е 74 кила от които стартирам сега,цел евентуално 60кг. Сваляла съм и повече но ще видим след толково завъртания май организма свиква. Успех на всички и хубав ден желая.

siyana ще се опитам да отговоря на въпросите ти 1. по принцип да,добре е да се прави домашен от всички позволени и за 3 те дни зеленчуци(моркови,лук,тиквички,чушки,броколи,карфиол,изрезки от краставици,дръжки от магданоз,целина,чесън ,)всичко което ви допада на вкус като комбинация по 300мл се пие. 2. Аз никога не съм яла по две закуски,но ако ставате рано е добре, за да не се чувствате гладна,но не пречи за свалянето ако не ядете по два ,важното е да са от един вид на ядене. 3. В диетата има закуска,обяд и вечеря ,няма междинни хранения,часовете които са дадени 4ч в белтъчрн,3ч в бобов и 2ч във въглехидратен и плодов са минимално време от обяда до вечерята. Примерно хапнали сте обяд в 13ч в първия ден ,вечерята може да ви е най -рано в 17ч,но може и в 18 или 19ч да вечеряте,същото е и в другите дни, във втория трябва най-малко 3часа да има от обяда до вечерята, без плодовия там след 12ч. можете да хапвате смесено плодове или не овкусени салати и зеленчуци през 2 часа,както и до 100гр сурови ядки с чай,като на порция са по 50гр.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2017, 12:24 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте,

И аз да се отчета след първият воден ден. След много чудене реших да го направя, не беше трудно- 3л вода, 1л чай и 2кафета.
Днес смятам да си устроя пир за обяд :)
З- 6ч банан, 10.30ч портокал, кафе; О - пълнени патладжани(2 половинки) със зеленчуци,запечени с кашкавал (50гр), салата от спанак и краставица+таратор, 72гр хляб домашен; В- 1/2 от обяда без хляб и таратора.

До тук минусите са 4,5кг. Имам поне още толкова да сваля :)
Хубав ден и от мен :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2017, 21:25 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2017, 16:15
Мнения: 9
Siyana, по въпроса с бульоните - аз лично пробвах два пъти в началото на диетата,но ми беше толкова гадно и се чувствах толкова зле от тях,че ги отписах и не съм пила изобщо. :D Въпреки това резултатът е налице и достигнах целта,която си бях поставила. Не искам да звучи все едно агитирам някого да не спазва точните предписания, но все пак да споделя и моя опит. :)

Момичета,аз пък имам друг въпрос. Скоро приключвам диетата и ми предстои захранване. Прочетох темата за него във форума,ама вместо да добия представа,тотално се обърках. Някой има ли възможност да даде разяснения? :?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2017, 09:33 
Offline

Регистриран на: 11 Ное 2013, 10:55
Мнения: 247
Sunny13 ще се опитам да помогна. Като цяло през почивката се запазват основните правила,имаш плодови закуски до 12ч през 2 часа,обяд и вечеря. Трябва да спазваш принципа на разделното хранене,като вече може да обядваш и вечеряш храни от различна група,примерно обяд е протеини-пиле със салата,хляб и бульон,а за вечеря може да хапнеш скорбяла-ориз със зеленчуци или боб. Най- добре е да консумираш повече протеини и скорбяла(бобови),веднъж в седмицата през 6 ,7 дни имаш един плодов ден (хапваш през 2 часа плодове само),веднъж в седмицата имаш и един въглехидратен ден (солен обяд,сладка вечеря),обикновенно след него е добре да е плодовия ти ден. През почивката ,можеш и да хапваш веднъж месечно смесени храни от различните групи;да вечеряш салата с лек протеин,примерно моцарела или купа кисело мляко с мюсли. Запазва се правилото за воен ден на всеки 29 ден съобрази предния ден да ти е плодовия,а след водния е добре да е ден само за протеини,както си беше и в режима. Общо взето редуваш през първите 4 дни протеин и скорбяла,5 ден въглехидратен,6 ден витамини,7 ден протеин за обяд,въглехидрат за вечеря(солен),8,9 10 ден редуваш протеин и скорбяла,11 ден въглехидратен,12 витамини,после пак протеини и скорбяла и т.н. Въглехидрати се хапват само за вечери ,веднъж на 4,5 дни,имаш въглехидратен обяд само ако целия ден ти е въглехидратен,тоест вечерята е сладка(или имаш възможност през почивката и за лека вечеря с протеин,салата със сирене примерно ),следван от плодов( тук може и неувкосени салати и ядки до 100гр.). Дано го обясних добре,не сложно и ще ти е по-лесно ако си направиш схема с дните и си напишеш примерно меню,продължителноста е пак 90 дни.

_________________
Изображение


Последна промяна kika на 31 Мар 2017, 09:43, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2017, 09:39 
Offline

Регистриран на: 11 Ное 2013, 10:55
Мнения: 247
Днес за мен е въглехидратен ден,чудя се още какъв да е обяда,дали да са макарони със доматен сос или филийки с лютеничка(без захар)+салата,а вечерята винаги ми е сладка,от правенето на диетата установих, че ако хапвам сладко после минусите са повече отколкото ако ям половината от обяда в този ден. Хубав ден и много минуси :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2017, 10:01 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте,

Sunny, аз намерих инфо за режим почивка във фейсбук групата на 90 дневната диета. Ето един линк, но незнам дали ще се отвори. Ако има проблем, ми пиши ще ти го пратя на емайл. file:///D:/90%20%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0/%D0%A0%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC%20%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%9E%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%82.pdf

Кика, на предишният въглехидратен ден си направих зеленчукова пита и се получи много добре. Може с готово тесто, но аз си го направих пълнозърнесто. Както и зеленчуците може да са напълно различни, но да са неутрални.
Продукти:
300 г готово тесто
1 бр лук
15 г обезкостени маслини
210 г печени чушки
1 с.л. зехтин
90 г гъби
Приготовление: Всички зеленчуци нарежете на ситно и задушете. Добавете сол и черен пипер на вкус. В намаслена тавичка разстелете половината тесто. Изсипете плънката и покрийте с останалата част от тестото. Запечатайте краищата, за да не излиза плънката печете на умерена фурна до готовност. С обяда си може да консумирате сезонна салата или бульон. Количеството на рецептата е за обяд и вечеря. Ако за вечеря консумирате нещо друго, споделете с някой 1/3 от зеленчуковата пита.

Поздрави от мен :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2017, 09:49 
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2016, 23:18
Мнения: 33
Привет, фиданки!
Отбивам се, за да ударя финалната черта.
Резултатът - МИНУС 21 кг!!!
Започнах от кръглото 110, а финиширам на 89.
Вярно е, че целта ми беше още по-смела, но пак се чувствам победител.
Изключително щастлива и горда от себе си влизам в режим почивка, след който мисля да направя втора врътка, която да ме заведе до безопасните за здравето 75 кг. Ще се отбия в тема НАШИТЕ РЕЗУЛТАТИ да се отчета и там, бих помолила Симонка и Рени, както и всички от вас, които приключват да го направят, за да мотивират новозапочващите.
И искам да ви кажа, че килограмите се свалят само по един начин - като не се отказваш!
Спорт, стриктно спазване на правилата, упоритост - това са само неща, които помагат за по-висок резултат, но добри резултати бихте постигнали, дори и когато не сте се справили с всички строги правила и сте имали доста нарушения. Само не се отказвайте.
Пожелавам ви успех в постигането на целите и ще ви наглеждам, разбира се.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2017, 10:13 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Добро утро :),

Браво, Дебеланка- страхотен резултат!
Упоритост и воля са нужни и всичко се постига :)
Днес е 34 протеинов ден за мен (неусетно мина този месец).
З: ябълки, О: пуешко бутче(доста голямо изглежда, като го обезкостя ще го претегля и ще си отделя 200гр),свежа салата(айсберг,краставица,домат и магданоз),пюре от моркови и броколи с копър и пфх; В: 100гр пуешко месо и салатка.

Дотук борбата с кантара е -5,5кг :)
Приятен и слънчев ден от мен и успешна седмица!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2017, 16:19 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте и от мен. Поздравления за постигнатите резултати на приключващите! С гордост​ споделям,че издържах успешно първият тест с водния ден. Лошото е, че на следващия ден се чувствах много зле, изтощена и с главоболие. Отдавам го на освободените токсини. За следващия воден ден ще обмисля дали да го спазвам. Продължавам диетата, отново признавайки за малки неточности и изкушения. За сега задържам 55,5 кг. Надявам се да успея да се преборя с още 3

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2017, 11:59 
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2017, 11:47
Мнения: 1
:) Здравейте, радвам се да се присъединя към Вас.
Данни:
възраст :42 г
височина: 162 см
начало на диета:98 кг
цел:80 кг

Напоследък много си хапвам.. и нещата се влошиха. От 10 г поддържам тегло около 78 - 86 кг. Нормално тегло 52-55 кг. Надявам се някога да върна себе си, за да живея пълноценно.
Поздрави на всички вталяващи се и "Красотата ще спаси света" :lol:

_________________
http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/42234.gif


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 433 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов