90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 20 Апр 2024, 04:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 433 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 09:52 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Добро утро на всички,

Рени, благодаря за подробната информация за направата на бульона. Още днес ще се заема. По принцип преди да започна диетата не пиех много вода, но сега си го налагам и има дни през които стигам и до 3л. Аз съм още в самото начало, но съм обнадеждена за крайният резултат. Успех на всички и хубава неделя :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 23:53 
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2017, 23:25
Мнения: 2
Здравейте, смятам да се включа във вашата тема и вашата диета. Мисля че ще ми е по лесно ако има хора с които да споделям. По време на бремеността качих 35 килограма, за 3 години свалих 15 кг много трудно. Имам още 20, а след 3 месеца ще съм булка. Стискайте палци, моля ви.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 14:18 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте, отново,включвам се рядко,но ви чета с нетърпение и интерес. Вече минах първата четворка,без прегрешения. Започвам от 58 кг., целта ми е да стигна поне 53☺. Искам да споделя днешното ми меню и моля да ме корегирате,ако някъде бъркам.И така:5,30ч. чаша топла вода, 8,00ч. отново,но с 1/2ч.л. мед,след 30 мин. кафе с останалия мед, с кафето изпих доста вода, 10,30ч. една ябълка, след 30 мин. отново вода, 12.30 ч. обяд: 1 1/2 телешко кюфте с купа салата от айсберг,репички и рукола + 5 маслини, 200мл. зеленчуков бульон,пюре от зеленчуци без сол и 2 с.л кьопоолу + 1 филия черен хляб със семена,все още не съм си купила „Вита”. Сега се чудя след колко време да почна с водата...Вечерята ще е същата,може би само салатата ще сменя,ако е разрешено,че няма да имам от същата. Пишете ми дали имам грешка.Благодаря☺

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 18:19 
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2017, 13:18
Мнения: 34
Здраейтеее!
Браво, Дебеланка, ти си опасна работа ;), продължавай в същия дух!
Sidashine, добре дошла! Ще ти стискаме палци, разбира се и ще те подкрепяме, но ти трябва да спазваш много стръктно диетата, ако искаш да отслабнеш за сватбата. ;)
Дидинка, аз не съм сваляла линка за книгата и не мога да ти помогна с това. Относно днешното ти меню, това което мисля е следното: Сутринта около 8-8,30ч можеш да хапнеш още един плод ако си гладна. Можеш вместо топла вода да си направиш някакъв чай, напр. зелен, детокс, чай от канела, от джинджифил или и от двете, който да пиеш половин час преди закуската, защото те подпомагат метаболизма и действат добре на диетата. Относно обяда мисля, че кюфтетата са ти малко, по принцип можеш да хапнеш 3 кюфтета на обяд и кюфте и половина или 2 кюфтета на вечеря, салатата е ОК, пюрето също, но не е проблем да сложиш малко сол. Бульонът ти обаче трябва да не е зеленчуков, а от месото, което си яла за обяд, в случая телешки и да си го приготвиш сама, а не да купуваш готов!!(малко по-нагоре съм описала аз как си приготвям бульоните) Зеленчукови бульони (отново приотвени от теб) се пият след обяда в бобовия и въглехидратния ден. Бульонът трябва да е 300, а не 200 мл и се пие след като приключиш с обяда, а 2 часа след обяда можеш да пиеш вода.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 19:28 
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2017, 23:25
Мнения: 2
Добре заварила. Искам да попитам за някаква алтернатива на бульона, че нещо не мога да го преглътна. А днес съм на пилешки гърди и домати. Надявам се да спазя стриктно всичко, че да се накефя във булчинската рокля.
А някой може ли да ми каже как да си слагам тази линиика.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 00:48 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте на всички и успех на новите ни попълнения, благодаря ти много Ренито за напътствията,ще корегирам с удоволствие щом трябва да добавям☺,а маслинките не са проблем и в трите дни,надявам се,нали? За сега за бобовия ден съм приготвила сготвен боб на манджа,ще добавя и някаква салата, 2 сварени картофа с копър,филийка и бульон.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 11:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:51
Мнения: 9
Здравейте на всички и успех на новоприсъединилите се!
Аз имам нищожен напредък 20 ден -2кг. и започвам да губя надежда и мотивация. :( На 16.03. ми е първия воден, дано да има нещо обнадеждаващо след него.
Sidashine, това е линк за линийките, обяснено е подробно
http://www.mamaibebe.com/?id=253

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 13:37 
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2017, 13:18
Мнения: 34
Здравейте, Момичетааа!
Sidashine, няма алтернатива на бульона, ако не можеш да го пиеш, по-добре не пий нищо! Аз за себе си съм установила, че когато го пия по-горещ ми е по-лесно да го изпия, защото не му се усеща толкова вкуса. Но ти можеш да му сложиш сол и каквито подправки искаш, така че той става вкусен и на мен вече дори ми е приятно да си ги пия на обед, утоляват ми жаждата и ме засищат, а помагат и много в смилането на храната. Така че моят съвет е да ги пиеш, в началото ще са ти странни, но после ще им свикнеш. ;)
Didinka, за маслините и аз вече не знам, защото тук е описано, че маслините и авокадото са протеини и не трябва да се смесват на едно хранене по между си и с друго месо или риба. В приложението "90 day diet" ги дават като неутрални зеленчуци и, че можеш да ги ядеш с всичко. Аз гледам да не ги смесвам с месо, но не вярвам да е голям проблем ако ядеш няколко маслини на ден. Иначе менюто ти за бобовия ден е много добро ;) По принцип ако ядеш само боб или леща, без картоф или ориз, можеш да изядеш дори 2 купички на обяд и една купичка на вечеря, аз дори изяждам половин филийка пълнозърнест хляб и на вечеря, с боб чорбата.
Puhanka, не губи надежда и не се отказвай, аз също бях в плато и 20 дни не свалих нищо, но след това нещата се оправиха. Просто продължавай напред, спазвай си диетата и рано или късно резултат ще има. ;)
Аз днес съм на бобови, ще ям една купа леща и малко ориз със зеленчуци, който остана от миналата четворка, салата зеле с моркови, пълнозърнеста филийка и зеленчуков бульон. За вечеря леща със салата(може и малко пълнозърнеста филийка ;) )

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 16:36 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте :)

Честно казано и при мен свалянето на кг се случва много бавно, само 1кг за 1 седмица. Но никакво отказване. Днес ми е въглехидратен ден. Менюто е: на закуска-един банан и кафе, на обед - брускети с маслини и печен пипер+салата айсберг с краставица и моркови, следобед - 1 квадратче черен шоколад, на вечеря-спагети с дом. сос и гъби. Пия средно по 2л вода и правя упражнения вкъщи. Днес ходих пеша 1ч и определено това се отрази на кантара. Успех на всички. До скоро!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 22:33 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте, добре дошли на новите попълнения,имаме нужда да се подкрепяме непрекъснато и да се окуражаваме, всеки нов в групата е стимул за нас,които сме малко напред да не се отказваме и да докажем най—желаните резултати,че са достижими и реални. И сега да се оплача,днес се качих на кантара за първи път от началото на режима, няма резултат. Вероятно днес сгреших и менюто,защото към боба добавих и порция пържени картофки,вместо салата, а също и ориз с праз и домати

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2017, 23:31 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте, чакам с нетърпение някой да се включи...
Днес ми беше греховната вечеря,почерпих се с парче шоколадова торта,не бях близвала сладичко толкова дни...съгреших само с едно пържено картофче и хапка пиле,надявам се да не е толкова голяма грешката....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 11:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:51
Мнения: 9
Ренито, беше в застой, но не в началото на диетата, нали? Не знам защо съм останала с впечатление, че в началото се сваля най-бързо.
Не се отказвам, но вече не вярвам, че ще имам кой знае какъв успех :D Ден 23-3 кг.
Моля и другите да споделят как напредват ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 12:13 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте,аз съм свалила само 500г.Днес ми е 9ден. Надявам се да постигна това,което очаквам,макар бавно да се случва. Успех на всички!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 12:41 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте, и при мен отслабването става бавно. Днес ми е 10 ден и съм свалила 1кг и малко. Менюто за деня на варива е: закуска- кафе, портокали, обяд -купичка боб, филиика хляб, вечеря- малко боб и салатка. Ако някой е приготвял домашен диетичен хляб с пълнозърнести брашна, моля да споделите някоя рецепта. Решила съм да си направя, вместо да купувам. Успешен ден на всички слабеещи :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 14:48 
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2017, 13:18
Мнения: 34
Здравейтее, ето ме и меен :)
Момичета, не трябва да се отчайвате и да спирате с диетата в никакъв случай. Има периоди на сваляне и периоди на застой. Аз в първите 2 четворки свалих 2 кг и нещо, после сигурно 2 или 3 четворки не мръднах, след това продължих да свалям. След първия воден ден пак влязох в някакво плато и сигурно 20 дни не свалях нищо, това е нормално, всеки организъм реагира по различен начин на диетата. Важното е да се спазват правилата на разделното хранене. В тоя ред на мисли ще корегирам менюто на Тина за въглехидратния ден, защото не е по правилата: обядът е ОК, следобед не е добре да се яде нищо, но ако много огладнеем можем да хапнем някакъв неутрален зеленчук. Вечерята във въглехидратния ден ден трябва да е сладка!! По изключение, ако изобщо не ни се яде сладко може да е солена, но трябва да е същата като обяда и половината като количество, като след нея се изяжда блоке черен шоколад, независимо дали е солена или сладка!
Дидинка също е съгрешила в бобовия ден! Може да се яде боб с картофи, но да не са пържени и да са не повече от 2 картофа! Може да се яде и боб с ориз с праз и домати, но да преобладава количеството на боба. Комбинацията от ориз и картофи не е хич добра, също така е важно да има салата от свежи зеленчуци!!
Менюто на Тина за бобовия ден е ОК, но спокойно може да изяде, ако ще е само боб, по-голямо количество за обяд и съответно за вечеря. Имайте в предвид, че за да се стимулира метаболизма не е добре и да се ядат много малки количества!!
Споделяйте си менютата, хем да видим дали се храним по правилата и кой къде бърка, хем да си дадем по някоя идея, че аз често се изчерпвам и не знам какво да сготвя. ;)
Аз днес съм на белтъчини, за обяд ще ям телешко задушено със зеленчуци (чушка, лук, морков, гъби), салата от айсберг с рукола и домати, пълнозърнеста филийка и телешки бульон, за вечеря същото, но наполовина, без бульон и хляб.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 14:54 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Благодаря Ренито за съветите, ще ги имам предвид за следващият път :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2017, 15:54 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2017, 16:15
Мнения: 9
Здравейте,момичета!
Не съм влизала от известно време и виждам,че има новоприсъединили се. Успех!!
Аз с ръка на сърцето признавам,че покрай 3 март,понеже пътувах,направих няколко прегрешения, но сега съм обратно на режима и слава богу няма големи поражения по отношение на резултатите :D А и честно казано беше полезен опит,понеже се убедих,че никак не се чувствам добре,като омета 100 различни храни,така че сега дори не си и мисля да си развалям храненето. :D

Имам обаче едно въпросче. Някой може ли да ми даде идеи за бобовия ден,тъй като ми писна да ям печени картофи, ориз и салата с царевица, а не мога да си сготвя леща,боб и подобни,защото всъщност никаква ме няма в кухнята и тези манджи ми се струват висш пилотаж. :D Т.е, трябва ми подходяща и лесна рецепта за този ден. Много ще се радвам,ако някой ми даде идея :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2017, 16:43 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравей, Sunny 13

Аз имам няколко рецепти от една приятелка, която е правила 90 дневната диета. Ще напиша, тези които съм пробвала, дано ти харесат.

1. Салата червен боб и домати
120 г чушка (зелена)
250 г червен боб (консерва)
350 г домат
1 бр стрък зелен лук
0.5 бр червен лук
1/2 с.л. зехтин/олио

Измийте боба и добавете нарязани на кубчета доматите и чушките. Прибавете и нарязания лук, овкусете. С обяда си може да хапнете филия хляб и/или бульон

2. Постни сарми със спанак
350 г г спанак (листа)
150 г г ориз
1 бр зелен лук
1/2 с.л. с.л. зехтин/олио

За плънката: Нарежете на ситно лука и чесъна и задушете, прибавете оризът. Добавете 2 чаши гореща вода. След като тя изври добавете сол, черен пипер и магданоз на вкус и свалете от котлона. Листата от спанак потопете за секунда във вряща вода. Отцедете и завийте плънката в тях. Наредете сармите в тенджера и ги притиснете отгоре (например с чиния обърната надолу, и паница върху нея). Варете на слаб огън. За предпочитане е да използвате кафяв или басмати ориз. С обяда си може да консумирате сезонна салата и/или бульон

Аз днес съм на въглихидрати и менюто е: закуска- кафе, 2 ябълки: обяд- пълнозърнеста паста с домати и зелена салата; вечеря-1/3 от обяда+ блокче черен шоколад

Приятен уикенд :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2017, 14:09 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2017, 15:34
Мнения: 12
Здравейте,благодаря за корекцията,ще се поправя. Да си призная тези дни имах прегрешения,но от вчера съм пак в режим. Днес уми е въглехидратен ден, обядвах баница с гъби и праз, салата айсберг с репи и печени чушки с доматен сос+

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2017, 20:49 
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2017, 13:18
Мнения: 34
Sunny, да си сготвиш боб, леща или грах е по-лесно дори от това да сготвиш ориз. Има безкрахно много рецепти в интернет, супер подробни и наистиа става лесно. Само бобът се вари по-дълго, лещата става за половин час, а ако искаш да стане още по-лесно и бързо можеш да си купиш консерви, в които те са сварени. Аз лично грах обожавам и си купувам готови консерви, задушавам лук и морков в малко зехтин и водичка, слагам готовия грах от консерва, малко вода, в зависимост колко гъст искам да е, сол, чубрца, магданоз, да поври 5-10 минути и е готов.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2017, 12:10 
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2017, 16:15
Мнения: 9
Благодаря много за съветите и рецептите!! Определено ще пробвам утре,когато ми е следващия ден за варива. :)
Мен тази сутрин кантарът много ме зарадва,защото показа 53кг и не мога да си намеря място от щастие,понеже не вярвах,че ще се случи изобщо. Пожелавам ви го на всички - да се качите на кантара и да видите числото,което искате да видите!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2017, 16:50 
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2017, 23:21
Мнения: 5
Здравейте, казвам се Сиси и започнах диетата на 13. 03., на 29 години съм 78 кг. / 168см. Целта ми е да смъкна 10 кг. Надявам се,че ще ми давате мнения и насоки за диетата, рецепти и др. Днес ми е 4 ден ( плодове) Та засега Фреш грепфрут+ кафе, 1/2 папая, 2 ябълки, 2 кивита.
Утре ще се премеря и ще пиша дали имам резултати.
Успех на всички
Приятен ден

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2017, 12:15 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте :)

Добре дошла, Сиси! Успех и упоритост в диетата :)
При мен резултата след 16 дни на диета е 2,6кг по-малко.
Днес ми е протеинов ден и менюто е следното: закуска- кафе, грейпфрут;обяд - 2 пилешки шишчета+ салата, филийка хляб;вечеря- 1/3 от обяда.
Приятен петък и хубав уикенд!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2017, 14:35 
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2017, 13:18
Мнения: 34
Добре дошла, Сиси! На твое разположение сме ако имаш някакви въпроси. ;)
Тина, защо на вечеря ще хапваш 1/3 от обяда? Това е много малко!!
Аз днес съм на плодове, до сега хапнах 2 протокала, банан, фурми.
Дебеланкааа, къде сиии? Какво се случва с теб?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: "НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !" ТЕМА 3, АКТУАЛНА
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2017, 15:22 
Offline

Регистриран на: 01 Мар 2017, 11:30
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Здравейте отново,

Честно казано едва изядох обяда, ще видим как ще мине вечерята.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 433 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов