90 дневна диета - Форум

Форуми - 90 дневна диета
Дата и час: 12 Май 2024, 22:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 12:08 
Offline

Регистриран на: 08 Май 2014, 11:52
Мнения: 2
Здравейте,
интересува ме кога точно мога да ям ядки? Мога ли в 1ия ден да пия мляко с кафе и ако може - може ли с плодовете за закуска или с някое от другите хранения трябва да е? Яденето в 12 ли е закуската, която трябва да е един или два плода и след това вече си отброявате за следващите хранения? Ако се сетя друго пак ще пиша :D Успех на всички с режима ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 13:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 26 Апр 2014, 20:39
Мнения: 122
Здравей Вени, съветвам те преди да започнеш режима да прочетеш няколко пъти правилата ,за да ти стане максимално ясно :) Ще опитам да ти отговора,ако греша ще ме поправят и мен.
По принцип прясното мляко е разрешено само в белтъчния ден и като самостоятелно хранене,ако пиеш чаша мляко се брои за обяд или вечеря. Сутрин или по което и да е време е забранено си го слагаш в кафето.Кафе се пие черно и чисто,без захар и каквото и да е в него. Кафе си пиеш сутрин 30 минути преди да закусваш плодове,ако желаеш може да пиеш и топла вода.
Винаги и всяка сутрин закуската ти е плодове ,които можеш да консумираш до 12 часа, задължително на едно ядене 1 вид плод. Примерно може да си разпределиш 2 закуски преди 12 часа, важно е да са през интервал от 2 часа. Ако ставаш прекалено рано сутрин предполагам може и 3 закуски от плодове да имаш. Помни да са от един вид на хранене и през 2 часов интервал. :) Можеш да хапваш и сушени плодове до 8 броя на хранене.
Обядът ти трябва да е в диапазона от 12 до 14 ч. ,а вечерята е желателно да бъде максимум до, 20часа като е препоръчително да се храниш към, 18 или 19 най-късно за по-добри резултати. Има момичета хапват и в 16-17 часа. :) Аз лично не мога и ям в 18:30.
Ядки можеш да ядеш само в плодов ден и то сурови и до 100 грама. Желателно е да ги ядеш самостоятелно,ако не може ги комбинирай с кисели плодове :) така четох. Аз гледам да си ги ям на едно отделно хранене надвечер,за да ме държи сита. Можеш да ядеш отново сушени плодове.
Изключение правят фъстъците,които можеш да ядеш в деня с варивата към обяда или вечерята,но отново трябва да са сурови!!!
По време на диетата няма междинни хранения. Освен през плодовия,когато можеш да хапваш плодове през 2 часа. По време на плодовия ден след 12 часа може да смесваш плодовете.
Ако има друго питай,а ако решиш да започваш заповядай при нас в другата тема,там може да си споделяш менютата и ако си в грешка момичетата ще те поправяме :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 14:48 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
darkmoon_m написа:
Здравей Вени, съветвам те преди да започнеш режима да прочетеш няколко пъти правилата ,за да ти стане максимално ясно :) Ще опитам да ти отговора,ако греша ще ме поправят и мен.
По принцип прясното мляко е разрешено само в белтъчния ден и като самостоятелно хранене,ако пиеш чаша мляко се брои за обяд или вечеря. Сутрин или по което и да е време е забранено си го слагаш в кафето.Кафе се пие черно и чисто,без захар и каквото и да е в него. Кафе си пиеш сутрин 30 минути преди да закусваш плодове,ако желаеш може да пиеш и топла вода.
Винаги и всяка сутрин закуската ти е плодове ,които можеш да консумираш до 12 часа, задължително на едно ядене 1 вид плод. Примерно може да си разпределиш 2 закуски преди 12 часа, важно е да са през интервал от 2 часа. Ако ставаш прекалено рано сутрин предполагам може и 3 закуски от плодове да имаш. Помни да са от един вид на хранене и през 2 часов интервал. :) Можеш да хапваш и сушени плодове до 8 броя на хранене.
Обядът ти трябва да е в диапазона от 12 до 14 ч. ,а вечерята е желателно да бъде максимум до, 20часа като е препоръчително да се храниш към, 18 или 19 най-късно за по-добри резултати. Има момичета хапват и в 16-17 часа. :) Аз лично не мога и ям в 18:30.
Ядки можеш да ядеш само в плодов ден и то сурови и до 100 грама. Желателно е да ги ядеш самостоятелно,ако не може ги комбинирай с кисели плодове :) така четох. Аз гледам да си ги ям на едно отделно хранене надвечер,за да ме държи сита. Можеш да ядеш отново сушени плодове.
Изключение правят фъстъците,които можеш да ядеш в деня с варивата към обяда или вечерята,но отново трябва да са сурови!!!
По време на диетата няма междинни хранения. Освен през плодовия,когато можеш да хапваш плодове през 2 часа. По време на плодовия ден след 12 часа може да смесваш плодовете.
Ако има друго питай,а ако решиш да започваш заповядай при нас в другата тема,там може да си споделяш менютата и ако си в грешка момичетата ще те поправяме :)


само допълвам - ядките могат да се ядат и с краставица, или да се пие чай. По- добре да се разпределят на две порции по 50 г., но може и 100 г. на веднъж. Кафе може да се пие по всяко време, но без захар и други добавки.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 14:50 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
Вени написа:
Здравейте,
интересува ме кога точно мога да ям ядки? Мога ли в 1ия ден да пия мляко с кафе и ако може - може ли с плодовете за закуска или с някое от другите хранения трябва да е? Яденето в 12 ли е закуската, която трябва да е един или два плода и след това вече си отброявате за следващите хранения? Ако се сетя друго пак ще пиша :D Успех на всички с режима ;)


12 часа се яде обяд. Плодове се ядат само сутрин. Една или две закуски през два часа. Когато ядеш плодове сутрин, само един вид плод. Тогава може да ядеш примерно 2 ябълки, 2 круши, 2 кивита, 2 портокала. Плодови салати само в плодовия ден, след 12 часа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 15:04 
Offline

Регистриран на: 08 Май 2014, 11:52
Мнения: 2
Здравейте, благодарая за отговорите. Аз преди съм я правила диетата, но само около месец и половина и си спазвах часовия режим долу горе стриктно, но пък си ядях на воля и имаше ефект. Сега ми се иска малко по стриктно и гладно да я спазвам. Значи от това "Цикъл на хранене – от 12:00 до 20:00" аз разбирам, че основните яденията са в този интервал. Закуската е дадена като основно ядене и винаги само плодове и затова не е ли правилно например 1ия ден да се яде плод-два в 12ч, в 16ч да се обядва и в 20ч да се вечеря - мисля, че тогава така го спазвах и съответно другите дни също, като започна яденето в 12ч с плод и си отброявам вече часовете. Или ако може вие да ми кажете поне този ден как точно се храните и дали това което си мисля аз е добре или по скоро вредно - да не се яде преди 12 :) А иначе не мисля, че чаша прясно мляко е едно ядене, нали все пак трябва да имаме разнообразно хранене и целта на режима не е гладуване. Даже с моята приятелка си ядяхме на корем, само че само от позволените неща за деня :roll:


Последна промяна Вени на 08 Май 2014, 15:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 15:35 
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2014, 23:44
Мнения: 57
Zdraveite, dnes proteini.
z. 8h banan
z. 10h krusha
o.12h30 pecheno pile, salata, patladjan i chushka pekani, hliab i pileshki bulion.
v. 17h30 moje da zamestia sus sirene che mnogo mi se priade.
Vinagi vecheriam po tova vreme i prikluchvam za denia.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 08 Май 2014, 15:40 
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2014, 23:44
Мнения: 57
Вени написа:
Здравей darkmoon_m, благодарая за отговорите. Аз преди съм я правила диетата, но само около месец и половина и си спазвах часовия режим долу горе стриктно, но пък си ядях на воля и имаше ефект. Сега ми се иска малко по стриктно и гладно да я спазвам. Значи от това "Цикъл на хранене – от 12:00 до 20:00" аз разбирам, че основните яденията са в този интервал. Закуската е дадена като основно ядене и винаги само плодове и затова не е ли правилно например 1ия ден да се яде плод-два в 12ч, в 16ч да се обядва и в 20ч да се вечеря - мисля, че тогава така го спазвах и съответно другите дни също, като започна яденето в 12ч с плод и си отброявам вече часовете. Или ако може вие да ми кажете поне този ден как точно се храните и дали това което си мисля аз е добре или по скоро вредно - да не се яде преди 12 :) А иначе не мисля, че чаша прясно мляко е едно ядене, нали все пак трябва да имаме разнообразно хранене и целта на режима не е гладуване. Даже с моята приятелка си ядяхме на корем, само че само от позволените неща за деня :roll:


Veni zdravei.
Tsvety ti e obiasnila za zakuskite i chasovete po gore. Vij i moite chasove na hranene ot dneshnia mi den.
Uspeh!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 10:11 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
Вени написа:
Здравейте, благодарая за отговорите. Аз преди съм я правила диетата, но само около месец и половина и си спазвах часовия режим долу горе стриктно, но пък си ядях на воля и имаше ефект. Сега ми се иска малко по стриктно и гладно да я спазвам. Значи от това "Цикъл на хранене – от 12:00 до 20:00" аз разбирам, че основните яденията са в този интервал. Закуската е дадена като основно ядене и винаги само плодове и затова не е ли правилно например 1ия ден да се яде плод-два в 12ч, в 16ч да се обядва и в 20ч да се вечеря - мисля, че тогава така го спазвах и съответно другите дни също, като започна яденето в 12ч с плод и си отброявам вече часовете. Или ако може вие да ми кажете поне този ден как точно се храните и дали това което си мисля аз е добре или по скоро вредно - да не се яде преди 12 :) А иначе не мисля, че чаша прясно мляко е едно ядене, нали все пак трябва да имаме разнообразно хранене и целта на режима не е гладуване. Даже с моята приятелка си ядяхме на корем, само че само от позволените неща за деня :roll:


Вени, може да си прилагаш яденето на плодове както си прецениш и ти е удобно, но ние ти казваме какви са правилата на 90 дневната диета, а ти какво ще правиш е твое решение.
Пак ти пиша преди обяд до 12 часа имаш право на две закуски с плодове, през два часа.
Примерно в 8 и в 10 часа, или 9 или 11 часа.
След 12 часа обяд - в зависимост какъв ти е деня - протеинов, скорбялен или ВГХ.
Най- малко след 4 часа но не по- късно от 20 часа - вечеря, половината от яденето но обяд, като ВГХ вечеря е сладка, а не като обяда.
Всеки 4 -ти ден е само плодов, винаги след ВГХ ден. В плодовият ден ядеш само плодове на два часа, като след 12 часа може да ги смесваш. Този ден може да ядеш и зеленчуци без сол и мазнина, плодови компоти без захар, сурови ядки с чай.
След 28 дни правиш воден ден. И така три пъти по 28 дни плюс 3 водни дни, и след тях още една четворка.
Това е 90 дневната диета. Останалото ти си решаваш.
Успех!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2014, 17:57 
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2014, 17:38
Мнения: 14
Здравейте,аз съм нова.Аз и моята мама започнахме диетата.Питаме се дали обяда и вечеряата да са различни,но от един вид.Например ден:бобов,но на обяд-леща ,а на вечеря-орис? Имаме и други въпроси.;Д Може ли през определеното време м/у храненята да ядем не само плодове,а храни позволени за деня ?Например за въглехидратите -домашна зеленчукова пица. ? Благодаря Ви предварително,усмех на всички.Ние сме едва на 3ти ден. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2014, 18:14 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
anjelika написа:
Здравейте,аз съм нова.Аз и моята мама започнахме диетата.Питаме се дали обяда и вечеряата да са различни,но от един вид.Например ден:бобов,но на обяд-леща ,а на вечеря-орис? Имаме и други въпроси.;Д Може ли през определеното време м/у храненята да ядем не само плодове,а храни позволени за деня ?Например за въглехидратите -домашна зеленчукова пица. ? Благодаря Ви предварително,усмех на всички.Ние сме едва на 3ти ден. :)


Добре дошла,
Обядът и вечерята трябва да е едни и същи, като вечерята трябва да е половината от обяда. може да смесиш още на обяд да ядеш примерно супа от леща и ориз със зеленчуци.
Плодове в трите дни - белтъчен, скорбялен /варива/ и ВГХ се ядат само до 12,00 часа през два часа. След това се яде обяд, и по- късно вечерята. ВГХ вечеря е сладка.
Между обяд и вечеря няма никакви междинни хранения.
В плодовият ден плодове и зеленчуци се ядат през два часа. След 12,00 часа може да се правят плодови и зеленчукови салати, но без мазнина и сол, т. е да се смесват плодовете и зеленчуците.
Домашна зеленчукова пица може да ядеш само във ВГХ ден на обяд.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2014, 18:18 
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2014, 17:38
Мнения: 14
Tsvety написа:
anjelika написа:
Здравейте,аз съм нова.Аз и моята мама започнахме диетата.Питаме се дали обяда и вечеряата да са различни,но от един вид.Например ден:бобов,но на обяд-леща ,а на вечеря-орис? Имаме и други въпроси.;Д Може ли през определеното време м/у храненята да ядем не само плодове,а храни позволени за деня ?Например за въглехидратите -домашна зеленчукова пица. ? Благодаря Ви предварително,усмех на всички.Ние сме едва на 3ти ден. :)


Добре дошла,
Обядът и вечерята трябва да е едни и същи, като вечерята трябва да е половината от обяда. може да смесиш още на обяд да ядеш примерно супа от леща и ориз със зеленчуци.
Плодове в трите дни - белтъчен, скорбялен /варива/ и ВГХ се ядат само до 12,00 часа през два часа. След това се яде обяд, и по- късно вечерята. ВГХ вечеря е сладка.
Между обяд и вечеря няма никакви междинни хранения.
В плодовият ден плодове и зеленчуци се ядат през два часа. След 12,00 часа може да се правят плодови и зеленчукови салати, но без мазнина и сол, т. е да се смесват плодовете и зеленчуците.
Домашна зеленчукова пица може да ядеш само във ВГХ ден на обяд.


Благодаря,много.Ще разказвам как тече диетата. :) Успех


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 14:43 
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2014, 17:38
Мнения: 14
Dnes sum na plodov den.Imam vupros- prez celiq den li moje da se pie kompoti,sokove ? Zasega sum gladnoo...no se predavam. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 14:57 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Ное 2013, 23:14
Мнения: 27
anjelika написа:
Dnes sum na plodov den.Imam vupros- prez celiq den li moje da se pie kompoti,sokove ? Zasega sum gladnoo...no se predavam. :)

Вместо компот си хапни сурови ядки - до 100гр.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 20:39 
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2014, 17:38
Мнения: 14
Yyyyyyyyyyy ! iskarah tozi den.... ne mi haresva:D
Zakuska: 08:10- 2 rezana pupesh
Zakuska:10:00-1 banan + polovin plodov sok ot portokal
Obqd:12:00- 2 banana
15:00- malko qdki
17:00- 1 kaisiq
Vecherq:19:20- 2 rezana pupesh + mnogoooooooo voda :D
Ytre e po-dobur den ;) Pojelavam vi uspeh. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2014, 11:47 
Offline

Регистриран на: 12 Май 2014, 20:44
Мнения: 88
anjelika написа:
Yyyyyyyyyyy ! iskarah tozi den.... ne mi haresva:D
Zakuska: 08:10- 2 rezana pupesh
Zakuska:10:00-1 banan + polovin plodov sok ot portokal
Obqd:12:00- 2 banana
15:00- malko qdki
17:00- 1 kaisiq
Vecherq:19:20- 2 rezana pupesh + mnogoooooooo voda :D
Ytre e po-dobur den ;) Pojelavam vi uspeh. :)



Преди 12:00 часа плодовете не трябва да се смесват, т.е. не бива да ядеш банан със сок от портокал.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2014, 13:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2014, 09:25
Мнения: 48
Що за чудо са тези линийки с извънземно? Как да се сдобия? Търся всякакъв начин за стимулиране на инат и амбиция...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2014, 10:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2014, 09:25
Мнения: 48
Мога ли да сменя потребителско име? Защо тези,които не са регистрирани могат да четат писаното тук?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2014, 10:50 
Offline

Регистриран на: 03 Апр 2014, 20:02
Мнения: 87
mila takavae pollitikata
za sajalenie


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2014, 13:02 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2014, 09:25
Мнения: 48
;) Не можах да си изям всички тестени спиралки в 12.00. Може ли в 16.00 да ги доям ако случайно огладнея и вечеря 3 топки сладолед + шоколад? :oops: :oops: :oops:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 18:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2014, 09:25
Мнения: 48
Имам "процедурен" въпрос:
Може ли да има тема-нещо като чатрум-закусвалня, която всеки да споделя в какъв ден е и какво закусва?
Може ли да има тема -нещо като чатрум-обяд в ресторант 90дни,където който желае да сподели кой ден му е и какво си е "поръчал"?
Може ли да има тема-спешна помощ-здравни проблеми...?
Може ли да има тема -изповедалня-тип - съгреших, ами сега?
Може и да има тема - греховната вечеря-бар за "нощни птици", които са тук в късен час?
А може и да има -"наздравици"-за всеки празнуващ? Виждам,че днес май имаме рожденик, но не смея да поздравя , за да не оспамя...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:30 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
jenny написа:
Имам "процедурен" въпрос:
Може ли да има тема-нещо като чатрум-закусвалня, която всеки да споделя в какъв ден е и какво закусва?
Може ли да има тема -нещо като чатрум-обяд в ресторант 90дни,където който желае да сподели кой ден му е и какво си е "поръчал"?
Може ли да има тема-спешна помощ-здравни проблеми...?
Може ли да има тема -изповедалня-тип - съгреших, ами сега?
Може и да има тема - греховната вечеря-бар за "нощни птици", които са тук в късен час?
А може и да има -"наздравици"-за всеки празнуващ? Виждам,че днес май имаме рожденик, но не смея да поздравя , за да не оспамя...


Всички тези въпроси се обсъждат в темата НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА СЪМ !
Там всеки описва какво яде за съответния ден, както и какви проблеми има, търси съвети и пр..
Колкото до здравните проблеми, ако за някои болести в комбинация с диетата те вълнуват, отвори нова тема.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:32 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
jenny написа:
;) Не можах да си изям всички тестени спиралки в 12.00. Може ли в 16.00 да ги доям ако случайно огладнея и вечеря 3 топки сладолед + шоколад? :oops: :oops: :oops:


Каквото ядеш на обяд във ВГХ ден в 12 ч.- това е , после няма ядене в 16,00 часа, освен ако не решиш да направиш нарушение. Вечеря може 1 топка сладолед и блокче шоколад.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:41 
Offline

Регистриран на: 13 Апр 2014, 12:55
Мнения: 59
Tsvety, зaщо еднa топкa.В грaмaжите пише 3 или в книгaтa е рaзлично?Aко е еднa топкa, знaчи системно съм нaрушaвaлa :(


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:49 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2013, 13:43
Мнения: 321
rinusha написа:
Tsvety, зaщо еднa топкa.В грaмaжите пише 3 или в книгaтa е рaзлично?Aко е еднa топкa, знaчи системно съм нaрушaвaлa :(


Защото съм объркала клавиша вместо 3 съм настинала 1, моля за извинение.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Малко въпросчета
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2014, 20:58 
Offline

Регистриран на: 13 Апр 2014, 12:55
Мнения: 59
:-D Тaкa съм съглaснa


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов